Πακιστάν "Μη ξεχάσεις ν'αγοράσεις σεντόνια και πετσέτες για τα προικιά!" (by hydronetta & isabelle)

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Παιδια μεχρι το τελος.....το εγκεφαλικο δεν θα το γλυτωσω...
Τι ομορφια θεε μου !!!!!!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
Υπέροχες φωτογραφιες και πολυ ενδιαφερουσα η εναλλάξ εξιστορηση απο τους συγγραφεις! Να ειστε καλα να τριγυρίζετε και να μας ταξιδέψετε σε κάθε ακρη του πλανήτη:)
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ρε είστε με τα καλά σας??? Προσπαθούμε να οργανώσουμε το επόμενο ταξίδι μας στην Ιρλανδία ...και διαβάζουμε Πακιστάν!!!

πάντως πέρα απ τη πλάκα , δυο μεγάλα ευχαριστώ
Ένα γιατί μου βάλατε στον wanna do ταξιδιωτικό χάρτη τον άνω προορισμό
Και ένα δεύτερο για το ¨Μαθημα ξεβολεματος¨ .εισπρατω το ταξίδι στο Πακιστάν έχει μια τέτοια φήμη τουλάχιστον σε μένα, που πρέπει να "ξεβολευτεις" σε πολλά επίπεδα για να το ζήσεις .
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Μετά από τη σημερινή επική γουρουνίσια ανάρτηση, τι περιμένετε δηλαδη να συμπληρώσω; Το άτομο λέμε δεν παίζεται, φαντάζομαι να το προσεξατε ότι δεν αφησε απ' έξω ούτε τις φούντες από τους καθρέφτες των πακιστάνικων φορτηγών!

Ταξιδιωτικός ενθουσιασμός θα μου πείτε, κι έτσι το ερμήνευα κι εγώ μέχρι πρότινος, παρασυρμένη και εκ του γνωστού τοις πάσι άδολου, καλόπιστου και καλοπροαίρετου του χαρακτήρος μου. Κοιτάζοντας ωστόσο πιο προσεκτικά κάποιες φωτό του σύντροφου Ζυρ που (πιθανότατα ψυλλιασμένου) αντί να φωτογραφίζει ολημερίς βουνά και λαγκάδια, έστρεφε το φακό του (ορθώς, ορθώτατα όπως αποδείχτηκε) και κατά γουρούνι μεριά, η αλήθεια μου αποκαλύφθηκε σήμερα απότομα και τελεσίδικα όπως το όραμα που φώτισε τον Σαούλ στο δρόμο για τη Δαμασκό.

Έτσι λοιπόν πέρα από κάθε αμφιβολία, εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με κάποια αθώα ταξιδιωτική πληθωρικότητα, παρά με ένα εν ψυχρώ προμελετημένο σχέδιο, μια γουρουνίσια πλεκτάνη δουλεμένη συστηματικά εξ αρχής μεχρι την παραμικρή της λεπτομέρεια, με στόχο να μην αφήσει φωτογραφική γωνία για φωτογραφική γωνία ακάλυπτη προς χρηση από άλλο. Κι επειδή ως γνωρίζετε, ομιλώ πάντα τεκμηριωμένα, ιδού κάτωθι και τα ντοκουμέντα-σοκ.

1. Η ισαβέλλα γονατισμένη μπροστά από βραχάκι εντοπίζει κάποιες αντανακλάσεις

002.JPG


2. Πατάει το κλικ και σηκώνεται

003.JPG


3. Αμέσως μετά, καθώς δεν βολεύεται να γονατίζει, το γουρούνι παίρνει θέση πάνω στο βραχάκι και σκύβει για να βγάλει αντιστοιχη πόζα από χαμηλά.

001.JPG


Κατόπιν αυτών, τι μου απέμεινε να κάνω; Ε, για πείτε;

"Φόνο" είναι η προφανής απάντηση. 'Ελα όμως που παρά τις περί αντιθέτου φήμες δεν είμαι ικανή να σκοτώσω ούτε καν ένα γουρούνι.

Άρα;

"Όσο γίνεται μεγαλύτερη χρήση του τελέ" είναι η μοναδική αναίμακτη λύση που μπόρεσα να σκεφτώ. Σ' αυτό το ταξίδι. Γιατί στο επόμενο, πάω στοίχημα πέντε προς ένα ότι το φωτομανές ροζ απαισιούργημα με την πεταλούδα στ' αυτί θα εμφανιστεί στο αεροδρόμιο με καμιά γκουμούτσα 300άρα για να μου αφαιρέσει και το τελευταίο βέλος από την καταρακωμένη φαρέτρα μου. Ας είναι....

Στο μεταξύ:

004.JPG


(αυτό αλήθεια πώς του ξέφυγε, απορώ!)

005.JPG



006.JPG


007.JPG


008.JPG



Τσάρκες ελευθερίας, ή αλλιώς, μοσχαρίσια παιδικότητα

009.JPG



Ντάξει, ξέρω, τον μικρό βοσκό με το κοπάδι τα είδατε ήδη, δεν αντέχω όμως να μην σας τα δείξω και σε δικη μου παραλλαγή.

010.JPG


011.JPG


Κρίμα που δεν μας φωτογραφισε ο Ζυρ ενώ κυνηγούσαμε το κοπάδι για ν' αναδειχτεί το μεγεθος της γελοιότητάς μας! :haha:


012.JPG


Ε, να μη φωτογραφήσω κι εγώ κάνα ποτάμι;


Και φτάνουμε έτσι στις περίφημες βοσκοπούλες - πέτρες του σκανδάλου που δεν κάτσανε του Παναγιώτη. Όπως καταλαβαίνετε και μόνο για το γεγονός αυτό, τα κορίτσια είναι άξια κάθε επαίνου.

013.JPG


014.JPG



Μα δεν είναι μόνο οι Πακιστανοπούλες βουκόλες που, προς τιμήν τους, πεισματικά αρνήθηκαν να υποκύψουν στην υδρονετίσια πολιορκία. Το ίδιο σθεναρά αντιστάθηκαν και τα γιακ, κατ' ομολογία του ίδιου του γουρουνιού, που μη αντέχοντας την απόρριψη φρόντισε μάλιστα να τα στολίσει με διαφορους (πετυχημένους οφειλω να πω) μειωτικούς χαρακτηρισμούς όπως αγελάδες με εξτένσιον. Νταξ, μνημεία εξυπνάδας δεν τα λες, δεν είναι όμως και για φτύσιμο.

016.JPG


Σε παραλλαγη μπλακ εντ γουαιτ

017.JPG


Υπάρχει και σε λευκό

019.JPG

... καθώς και με μητρικά ένστικτα.
(
Τι πάει να πει πού είναι το μωρό, μετρήστε πόδια και θα καταλάβετε)​


Συχνά τα καλύτερα σ' ένα ταξίδι αναδεικνύονται αυτά για τα οποία δεν είχες καμία προσδοκία. Με το μυαλό καρφωμένο στους Καλάς, η αλήθεια είναι ότι δεν είχαμε αναρρωτηθεί ούτε για μια στιγμή πώς να είναι άραγε το λεγόμενο Shandur Pass. Το γνωρίζαμε ως το ψηλότερο σημείο πάνω στη διαδρομή μας, και πέραν αυτού ουδέν. Ήτοι περισσότερο το βλέπαμε σαν εμπόδιο στο δρόμο μας, με την αγωνία αν θα έχει ανοιξει έγκαιρα από τα χιόνια για να περάσουμε εμείς, παρά σαν πιθανό αξιοθέατο.

020.JPG


Πού να φανταστούμε ότι, εκτός από αντανακλάσεις, θα φωτογραφίζαμε και σκηνές άγριου βατραχικού σεξ όπως ήδη ενημέρωσε ο Παναγιώτης, και συμπληρώνω εγώ με ένα γκρο πλαν για την πληρέστερη επιμόρφωση όλων.

023.JPG


Γεγονός είναι ότι φτάνοντας εκεί ψηλά στο οροπέδιο, η ομορφιά μας άρπαξε κυριολεκτικά από τα μούτρα. Μια ομορφιά παράδοξη, με αρκετά σουρεάλ στοιχεία, όπως το να πίνεις το τσάι σου σ' ένα τέτοιο περιβάλλον με αστυνομική συνοδεία

025.JPG


υπό αυτό το βλέμμα

028.JPG


και σερβιρισμένο απ' αυτό το "μαγαζί"

024.JPG


Μετά την παρεκτροπή της πρώτης μέρας στο Skardu με five o' clock tea σερβιρισμένο στο γκαζόν του PTDC θέλω να ελπίζω ότι εξαγνιστήκαμε.

029.JPG


οκ, θα το παραδεχτώ, ένα κάποιο οβερντόουζ από γιακ το πάθαμε

031.JPG


Πως τραγουδιέται άραγε στα ουρντού το "Δεν ξαναβόσκω άλλες βουβάλες, δεν θέλω ούτε να τις δω..."

030.JPG


032.JPG



Και στις αντανακλάσεις σημειώθηκε μια κάποια υπερβολή, δεν λέω...

033.JPG


034.JPG


035.JPG


αλλά κάτι πρέπει να δείξω κι εγώ :p


037.JPG


Κατηφορίζοντας προς την κοιλάδα μετά το πέρασμα του Shandur Pass

038.JPG


Επιτέλους κι ένας βοσκός από τη δική μου πλευρά

039.JPG


040.JPG


041.JPG



Και κάτι τελευταίο: Μετά την πληθωρική γουρουνίσια παράθεση φωτογραφιών των τροχήλατων έργων τέχνης που κοσμούν τους πακιστανικούς δρόμους, οποιαδήποτε προσθήκη δεν θα ήταν παρά πλεονασμός. Ως μάρτυρας ωστόσο των διάφορων ύπουλων μέσων των οποίων μετήλθε ο ταλαντούχος (πρέπει να παραδεχτώ) φωτογράφος για να εξασφαλίσει τις εν λόγω λήψεις, δεν μου επιτρέπεται να σιωπήσω άλλο.

Με μια λέξη: Αδίστακτος. Μέχρι και δηθεν φιλικες φωτογραφήσεις με διάφορους φορτηγατζήδες με έβαλε να του κάνω προκειμένου να πιάσει τα απαραίτητα κονέ! Δείτε και μόνοι σας:

043.JPG


Ούτε καν τα βλέμματα αποδοκιμασίας ακόμα και μικρών παιδιών που είχαν αντιληφθεί το τέχνασμα, δεν στάθηκαν ικανά να τον σταματήσουν.

045.JPG


Φανταστείτε λοιπόν τι θα παθαίνανε στη συνέχεια οι Καλάς μόλις ο αχαρακτήριστος αυτός τύπος εμφανίστηκε από τα μέρη τους...
(Προσεχώς κι άλλες αποκαλύψεις).

υ.γ. Κι ένα προσωπικό δωράκι για τη μικρή τσοπάνα

046.JPG


His eyes only!
 
Last edited:

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
:clap::clap:
Άνοιξα με βαριεστημάρα τον υπολογιστή να διαβάσω Τεχνικές Κωδικοποίησης(καθένας με τον πόνο του) και να τί είδα! Ευχαριστώ πολύ:love0054:

υγ.1 Μία απορία: τσιμπιδάκι φρυδιών δεν έχουν εκεί στο Πακιστάν;
υγ2 Το μολυβάκι στο μάτι της βοσκοπούλας είναι το κερασάκι στην τούρτα.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
υγ.1 Μία απορία: τσιμπιδάκι φρυδιών δεν έχουν εκεί στο Πακιστάν;
Α, δεν θέλω τέτοιες απορίες! Το άγριο μονόφρυδο ασφαλώς και δεν είναι προϊόν τυχαιότητας, που αφέθηκε σε ανεξέλεγκτη ανάπτυξη ελλείψει τσιμπιδακίου. Το μονόφρυδο είναι ακριβώς το στοιχείο εκείνο που δημιουργεί στο γυναικείο υποσυνείδητο την απαραίτητη μυστηριακή αντίστιξη. Κάτι σαν ύστατο σύνορο, ένα αγκαθωτό πλέγμα που θα χρειαστεί να υπερπηδήσεις πριν βουτήξεις και χαθείς αμετάκλητα μέσα στις γαλάζιες λίμνες των ματιών. Άμα προσεγγίσεις το θέμα φροϋδικά όπως είθισται στο Πακιστάν θα το καταλάβεις αμέσως.
 
Last edited:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Α, δεν θέλω τέτοιες απορίες! Το άγριο μονόφρυδο ασφαλώς και δεν είναι προϊόν τυχαιότητας, που αφέθηκε σε ανεξέλεγκτη ανάπτυξη ελλείψει τσιμπιδακίου. Το μονόφρυδο είναι ακριβώς το στοιχείο εκείνο που δημιουργεί στο γυναικείο υποσυνείδητο την απαραίτητη μυστηριακή αντίστιξη. Κάτι σαν ύστατο σύνορο, ένα αγκαθωτό πλέγμα που θα χρειαστεί να υπερπηδήσεις πριν βουτήξεις και χαθείς αμετάκλητα μέσα στις γαλάζιες λίμνες των ματιών. Άμα προσεγγίσεις το θέμα φροϋδικά όπως είθισται στο Πακιστάν θα το καταλάβεις αμέσως.
Μετά από τέτοια ανάλυση άντε να συνεχίσω την περιγραφή. Αισθάνομαι πολύ λίγος έως χαζός που δεν μπόρεσα να αποκωδικοποιήσω ή να προσδώσω τέτοιες ψυχαναλυτικές ιδιότητες σ'ένα μονόφρυδο.
Αλλά επειδή δέχομαι συνεχείς κι απροκάλυπτες επιθέσεις (διότι για μια υπόληψη ζούμε σ'αυτό το φόρουμ) θα επανακάμψω για να αποκαλύψω μετά βδελυγμίας, (εγώ ο φάρος της τάξεως και της ηθικής o_O ) το ζοφερό κέλευσμα της ηδυπάθειας που κατέκλυσε την συνταξιδιώτισσά μου, της οποίας "απάρθενη σιγόλαμψε η ματιά" πάνω στον ανυποψίαστο δάσκαλο των Καλάς που ήταν ήρεμος σαν τ'αρνί και γλυκύτατος σαν κουρτσέλι κατά πως λένε και στο χωριό μου. :eek:


 
Last edited:

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Μετά από τέτοια ανάλυση άντε να συνεχίσω την περιγραφή. Αισθάνομαι πολύ λίγος έως χαζός που δεν μπόρεσα να αποκωδικοποιήσω ή να προσδώσω τέτοιες ψυχαναλυτικές ιδιότητες σ'ένα μονόφρυδο.
Αλλά επειδή δέχομαι συνεχείς κι απροκάλυπτες επιθέσεις (διότι για μια υπόληψη ζούμε σ'αυτό το φόρουμ) θα επανακάμψω για να αποκαλύψω μετά βδελυγμίας, (εγώ ο φάρος της τάξεως και της ηθικής o_O ) το ζοφερό κέλευσμα της ηδυπάθειας που κατέκλυσε την συνταξιδιώτισσά μου, της οποίας "απάρθενη σιγόλαμψε η ματιά" πάνω στον ανυποψίαστο δάσκαλο των Καλάς που ήταν ήρεμος σαν τ'αρνί και γλυκύτατος σαν κουρτσέλι κατά πως λένε και στο χωριό μου. :eek:
Απροκάλυπτες επιθέσεις ΕΓΩ;;; Τολμάς και ζητάς τα ρέστα ενώτεκμηριώνω κάθε μου λέξη με την παράθεση ντοκουμέντων-σοκ με την φερεγγυότητα και το κύρος μιας Espresso??? Φτου σου και πάλι φτου σου!

Όσο για τον δάσκαλο των Καλάς, αμαρτία εξομολογημένη ουκ έστιν αμαρτία. Ανέβασε εσύ φωτογραφία κι άσε τον λαό του φόρουμ να κρίνει. Εμενα πάντως αν δεν με συγκρατούσε η καλή μου ανατροφή (ε, καλά, εντάξει, και καμιά 25αριά παραπανίσια χρονάκια), ακόμα θα με περιμένατε να γυρίσω.

υ.γ. Ακούς εκεί κουρτσέλι! Μια ζωή ζηλιάρης, να τι είσαι! Αλλά τι να περιμένει κανείς από ένα γουρούνι! :p
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φανταστικές φωτογραφίες και πάλι. Επόμενο ταξίδι πού θα πάτε μπας και χωθώ κι εγώ; Φωτογραφίες δε βγάζω, ανέξοδος είμαι και μαγειρεύω κιόλας (γιατί από φαγητό απ' ό,τι είδα δεν πάθατε και την πλακάρα σας).

Πληροφοριακά ΔΕΝ έχω πάει σε καμία από τις ακόλουθες χώρες (ή έχω πάει εντελώς επιδερμικά σε κάποιες από αυτές), οπότε διαλιέχτε (για την Ανταρκτική σας προϊδεάζω ότι σύντομα θα βγει από τη λίστα...)
http://www.travbuddy.com/maps/6959999
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom