Βιετνάμ Καμπότζη Αν έχεις τύχη διάβαινε και κουράγιο περπάτα (Βιετνάμ-Καμπότζη)

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
@villi Έχω ξετρελαθεί με τη Hoi an. Την πρώτη φορά έμεινα 3 μέρες, τη δεύτερη 6 και σκέφτομαι να ξαναπάω για 12-15 μέρες.
Ευχαριστώ για την συμβουλή (πριν 2 μήνες) να βάλω 3 αντί για 2 μέρες στην Χοι Αν. Πραγματικά άξιζε..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το Ισραήλ εννοείς; Η αλήθεια είναι ότι ήμουν σε δήλιμμα ποια να αρχίσω γιατί έχει πέσει και πολύ Βιετνάμ τον τελευταίο καιρό αλλά τα έχω πιο φρέσκα κι έχω κάποιες εναλλακτικές προτάσεις για κάποια σημεία που ήθελα να τις μοιραστώ.
Καλά έκανες! Αλλά ναι, περίμενα εναγωνίως την ιστορία σου για Ισραήλ! Όπως σου έχω πει είναι ένας προορισμός που με ενδιαφέρει μεν, αλλά παράλληλα μου δημιουργεί πολλά αντικρουόμενα συναισθήματα και έτσι θα με ενδιέφερε πολύ να διαβάσω την εμπειρία σου!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
θα με ενδιέφερε πολύ να διαβάσω την εμπειρία σου!
Με τιμάει ιδιαίτερα αυτή σου η πρόταση και θα προσπαθήσω ειλικρινά να είναι η επόμενη ιστορία μου!Προς το παρόν έρχονται τα βουνά και οι φυλές του Βιετνάμ!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ωραια ιστορία και γλαφυρή αφήγηση που μου αρεσει πολύ !
Χθες γυρισα απο το ιδιο ταξιδι , οταν ξεκινησες να γραφεις εφτανα Ανοι !
 

DrG

Member
Μηνύματα
148
Likes
983
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Σιγκαπούρη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Πολύ εντυπωσιακές εικόνες! Προγραμματίζω το Πάσχα για Καμπότζη, αλλά παρακολουθώ και το Βιετνάμ και μπαίνω σε πειρασμό. Με αποτρέπει το γεγονός ότι οι παραλίες στο Βιετνάμ δεν φαίνονται κάτι το ιδιαίτερο. Και τα μπάνια σε εξωτικές παραλίες είναι ένας από τους βασικούς λόγους που πηγαίνω στην Ασία!
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Mόνο στο Hue δυσκολεύτηκα με τη ζέστη γιατί έτυχε εκείνες τις μέρες να εχει πολύ υψηλή υγρασία και άπνοια.Στην υπόλοιπη χώρα και στην Καμπότζη δε με επηρρέασε ιδιαίτερα η ζέστη,μόνο η βροχή μας δημιουργησε ένα μικρό θεματάκι αλλά ήταν ελάχιστο στο σύνολο του ταξιδιού.Και πάλι καλοκαίρι θα πήγαινα!Αν σε παίρνει το πρόγραμμα μη το σκέφτεσαι καν!


Χαίρομαι που σας αρέσει μέχρι στιγμής κι έιμαστε μόλις στην αρχη!Καλή προετοιμασία,ελπίζω να σε βοηθήσω λιγάκι!
πιστευω οτι θα παρουμε αρκετες πληροφοριες!!!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Η An Bang κοντά στο Hoi-an είναι πολύ καλή παραλία, μεγάλη σε μήκος με λευκή άμμο, βαθιά ζεστά νερά αλλά όχι πολύ διαυγή (λόγω της άμμου).
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Ελα παιδάκι μου,συνεχισε την αφήγηση :D . Εμεις τον φεβρουαριο θα περασουμε απο siem reap , θα συνεχισουμε με ho chi minh ,θα περάσουμε απο ολο το μηκος της χωρας και θα καταλήξουμε στο Hanoi. Κοστος πτήσεων με Etihad ATH-ABU DHABI-BKK-SIEM REAP και επιστροφή απο Hanoi στα 683 ευρω. Ώρες ταξιδιού 18 στο πηγαινε και 26 στην επιστροφή. Δεν βρηκα καλύτερη τιμή με λογικες ωρες. Συνολική διάρκεια ταξιδιού 24 μέρες. Ωραία η ιστορία σου!
 
Last edited:

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ελα παιδάκι μου,συνεχισε την αφήγηση :D .
Θα προσπαθήσω το συντομότερο δυνατό!Παλεύω να βρω χρόνο!

Πολύ εντυπωσιακές εικόνες! Προγραμματίζω το Πάσχα για Καμπότζη, αλλά παρακολουθώ και το Βιετνάμ και μπαίνω σε πειρασμό. Με αποτρέπει το γεγονός ότι οι παραλίες στο Βιετνάμ δεν φαίνονται κάτι το ιδιαίτερο. Και τα μπάνια σε εξωτικές παραλίες είναι ένας από τους βασικούς λόγους που πηγαίνω στην Ασία!
Εξωτικές παραλίες ναι αλλά διαυγή νερά λίγο δύσκολο όπως γράφει κι η Έυη.Γνώμη μου μη το χάσεις το Βιετνάμ,ανεπανάληπτη χώρα!Αν έχεις χρόνο κάνε ενα καλό συνδυασμό!
 

DrG

Member
Μηνύματα
148
Likes
983
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Σιγκαπούρη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Εξωτικές παραλίες ναι αλλά διαυγή νερά λίγο δύσκολο όπως γράφει κι η Έυη.Γνώμη μου μη το χάσεις το Βιετνάμ,ανεπανάληπτη χώρα!Αν έχεις χρόνο κάνε ενα καλό συνδυασμό!
Δηλαδή χειρότερες σε σχέση με την Ταϊλάνδη; Υπάρχει κάποιος λόγος για αυτό;
 

PAPI_9

Member
Μηνύματα
138
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Είμαστε στην έρευνα....
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΑΚΕΡΟΣ!!!
Ο προορισμός, αλλά βασικά η γραφή σου μας ταξιδεύει...πριν κάνουμε το ταξίδι.. Πολύ όμορφη και κατατοπιστική αφήγηση..Στην προσπάθειά μου να σχεδιάσω το ταξίδι, στο λίγο χρόνο που διαθέτω από την καθημερινότητά μου... η βοήθειά σου είναι ανεκτίμητη..
 

PAPI_9

Member
Μηνύματα
138
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Είμαστε στην έρευνα....
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΑΚΕΡΟΣ!!!
Ελα παιδάκι μου,συνεχισε την αφήγηση :D . Εμεις τον φεβρουαριο θα περασουμε απο siem reap , θα συνεχισουμε με ho chi minh ,θα περάσουμε απο ολο το μηκος της χωρας και θα καταλήξουμε στο Hanoi. Κοστος πτήσεων με Etihad ATH-ABU DHABI-BKK-SIEM REAP και επιστροφή απο Hanoi στα 683 ευρω. Ώρες ταξιδιού 18 στο πηγαινε και 26 στην επιστροφή. Δεν βρηκα καλύτερη τιμή με λογικες ωρες. Συνολική διάρκεια ταξιδιού 24 μέρες. Ωραία η ιστορία σου!
:haha: Ποιο Φεβρουάριο?? Σε 47 μέρες φεύγουμε και χθες αξιώθηκα να κλείσω εισητήρια... Έκλεισα με emirates για ath-dubai-bkk και επιστροφή (στα 659 ευρώ ), από bkk - rep με THAI SMILE (75 ευρώ...ο θεός μαζί μας...) και περιμένω να δω πότε θα κλείσω το han-bkk στην επιστροφή γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θα κάτσουμε όλες τις μέρες βιετνάμ ή θα διαθέσουμε και δύο μέρες στην μπανγκόκ. Α... πρέπει να κλείσουμε και το siem reap-ho chi minh.... Τα ενδιάμεσα.... τα σχεδιάζουμε επίσης...o_O
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.209
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom