Γαλλία Μια μικρη βοηθεια για το Παρισι...

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..φανη λες να μη προλαβουμε και τα δυο παρκα δηλαδη?? :-( σε ποιο παρκο απ τα συο προτεινετε να παμε??
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA roadtrip
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..φανη λες να μη προλαβουμε και τα δυο παρκα δηλαδη?? :-( σε ποιο παρκο απ τα συο προτεινετε να παμε??
Με δυσκολια προλαβαινεις το 1.. καλυτερα να ειστε χαλαροι και να το απολαυσετε παρα να τρεχετε για να προλαβετε.. νομιζω πως το park αξιζει περισσοτερο , εχει και το σοου με τα πυροτεχνηματα στο τελος.. ;)
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Με δυσκολια προλαβαινεις το 1.. καλυτερα να ειστε χαλαροι και να το απολαυσετε παρα να τρεχετε για να προλαβετε.. νομιζω πως το park αξιζει περισσοτερο , εχει και το σοου με τα πυροτεχνηματα στο τελος.. ;)
σε ευχαριστω πολυ φανη...πολυ χρησιμη συμβουλη...τωρα οποιος μπορει να μου πει για μεταφορες στο παρσι,παρισι προς Disney και για παρισι απο αεροδρομιο Μποβε ευπροσδεκτες οι συμβουλες του.
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA roadtrip
σε ευχαριστω πολυ φανη...πολυ χρησιμη συμβουλη...τωρα οποιος μπορει να μου πει για μεταφορες στο παρσι,παρισι προς Disney και για παρισι απο αεροδρομιο Μποβε ευπροσδεκτες οι συμβουλες του.
Να σαι καλα. Απο το μποβε υπαρχει λεωφορειο που σε μεταφερει προς το porte maillot, θα το βρεις στην ιστοσελιδα του αεροδρομιου μποβε ωστοσω εχει αναφερθει πολλες φορες και στο travelstories. Ειμαι απο κιν για αυτο δε σου βαζω τα λινκς. Κοστιζει νομιζω γυρω στα 17€ ανα ατομο ανα διαδρομη. Για ντισνευ το εισιτηριο ειναι 14€ πηγαινε-ελα με το RER A (τουλαχιστον τοσο κοστιζε περσι).
 

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Καλησπέρα σας!!! είχα ζητήσει την βοήθεια σας ξανά όταν ταξίδευα στην Πολωνία και πραγματικά ήταν πολύτιμη η βοήθεια που ειχα πάρει. Τώρα θα πάμε στο Παρίσι και απλά θα ήθελα την γνώμη σας για το εξής. Έχω προγραμματίσει για αρκετές μέρες Παρίσι. θα πάμε οικογενειακώς (5 άτομα) και διερωτώμαι αν είναι υπερβολή να πάμε 3 μέρες στο Disneyland? Δέν ξέρω. άκουσα από μερικούς που είχαν πάει ότι είναι πολλές μέρες για να είσαι εκεί.. Εσείς τι λέτε???
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA roadtrip
Καλησπέρα σας!!! είχα ζητήσει την βοήθεια σας ξανά όταν ταξίδευα στην Πολωνία και πραγματικά ήταν πολύτιμη η βοήθεια που ειχα πάρει. Τώρα θα πάμε στο Παρίσι και απλά θα ήθελα την γνώμη σας για το εξής. Έχω προγραμματίσει για αρκετές μέρες Παρίσι. θα πάμε οικογενειακώς (5 άτομα) και διερωτώμαι αν είναι υπερβολή να πάμε 3 μέρες στο Disneyland? Δέν ξέρω. άκουσα από μερικούς που είχαν πάει ότι είναι πολλές μέρες για να είσαι εκεί.. Εσείς τι λέτε???
Καλησπερα! Θα εχετε και παιδια μαζι σας; ποσες μερες θα ειστε παρισι συνολικα;
 

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Καλησπερα! Θα εχετε και παιδια μαζι σας; ποσες μερες θα ειστε παρισι συνολικα;
Καλησπέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Βασικά θα είμαστε στο Παρίσι από Δευτέρα μέχρι και Κυριακή. Την Κυριακή σκέφτηκα να πάμε στο Didsneyland και να μείνουμε εκεί βασικά Κυριακή, Δευτέρα και Τρίτή όπου και την Τρίτη πετάμε. θα έχουμε 3 παιδιά μαζί μαζί μας ηλικίας (όταν θα πάμε) 17,14 και 7. Θα θέλαμε να πάμε και στο πάρκο του Αστερίξ αλλά δεν θέλω να "χαραμίσω" 4 μέρες για Disneyland και Αστεριξ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ποτε ερχεστε Παρισι; Γιατι το παρκο του Αστεριξ κλεινει σε λιγες μερες και θα ανοιξει κατα τον Απριλιο ξανα. Οι μερες που εχετε σας δινουν την ευχερεια για ενα πιο χαλαρο προγραμμα στο Παρισι. Επιλογη σας ειναι το τι θα κανετε αλλα εμενα οι 3 συνεχομενες μερες μου φαινονται υπερβολικες. Καλυτερα ομως να αφησεις τα παιδια να αποφασισουν τι θελουν γιατι καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος. Αν δε τα παιδια σου εχουν και διαφορετικα γουστα και αποψη, τοτε πρεπει να βρεις την ισορροπια. Φαντασου τι θα μπορουσε να ηθελε το καθενα δηλαδη. Παραδειγμα, το μικρο μπορει να ξετρελενεται και να μην εχει προβλημα να καθισει 1 βδομαδα μεσα. Το μεσαιο μπορει να ειναι ΟΚ με 2-3 μερες και το μεγαλο μπορει να του φτανει και να του περισσευει η μια μερα. Μπορει και να ειναι διαφορετικα και ολα να θελουν οσο το δυνατον περισσοτερες μερες γινεται, αυτα ξερουν καλυτερα. Ασ' τα να διαλεξουν αφου πρωτα τους δωσεις εναλλακτικες.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Αμα πατε Κυριακη,φτασετε μεσημερι και πετατε Τριτη..μια χαρα ειναι απο χρονο..2 μερες σκαρτες.Οτι πρεπει.Να εχετε ενα υπεροχο ταξιδι!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Γενικά, η πρώτη μέρα, όπως το έχουμε στο μυαλό μας θα είναι ημέρα "γνωριμίας" με την πόλη, μιας και θα έχουμε από το μεσημέρι και μετά για να γυρίσουμε, οπότε θα είναι λιγότερο οργανωμένη. Αν τη δεύτερη μέρα τη γεμίσουμε με το (2) παραπάνω, τι προτείνετε για την τελευταία ημέρα του ταξιδιού; :)
Μιας και είναι το πρώτο σας ταξίδι στο Παρίσι και γενικά στο εξωτερικό επιτρέψτε μου να κάνω μια πολύ πολύ σημαντική διόρθωση, γιατί από την τοποθέτησή σας αισθάνομαι ότι δεν έχετε καταλάβει τι ακριβώς είναι το Παρίσι. Σε μιάμιση μέρα πιστεύετε ότι θα έχετε δει μιας από τις ωραιότερες και πιο μεγάλες πόλεις της Ευρώπης και ψάχνεται να δείτε τι θα κάνετε την τελευταία μέρα; Ούτως ή άλλως, οι μέρες σας είναι πολύ λίγες ακόμα και για το κέντρο της πόλης. Απολαύστε την. Δείτε ορισμένα βασικά της αξιοθέατα, χαθείτε στα στενά της Μονμάρτης και στο μέλλον κανονίζετε και άλλη επίσκεψη για να κλείσετε λογαριασμούς.
 

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ποτε ερχεστε Παρισι; Γιατι το παρκο του Αστεριξ κλεινει σε λιγες μερες και θα ανοιξει κατα τον Απριλιο ξανα. Οι μερες που εχετε σας δινουν την ευχερεια για ενα πιο χαλαρο προγραμμα στο Παρισι. Επιλογη σας ειναι το τι θα κανετε αλλα εμενα οι 3 συνεχομενες μερες μου φαινονται υπερβολικες. Καλυτερα ομως να αφησεις τα παιδια να αποφασισουν τι θελουν γιατι καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος. Αν δε τα παιδια σου εχουν και διαφορετικα γουστα και αποψη, τοτε πρεπει να βρεις την ισορροπια. Φαντασου τι θα μπορουσε να ηθελε το καθενα δηλαδη. Παραδειγμα, το μικρο μπορει να ξετρελενεται και να μην εχει προβλημα να καθισει 1 βδομαδα μεσα. Το μεσαιο μπορει να ειναι ΟΚ με 2-3 μερες και το μεγαλο μπορει να του φτανει και να του περισσευει η μια μερα. Μπορει και να ειναι διαφορετικα και ολα να θελουν οσο το δυνατον περισσοτερες μερες γινεται, αυτα ξερουν καλυτερα. Ασ' τα να διαλεξουν αφου πρωτα τους δωσεις εναλλακτικες.
Σε ευχαριστώ πολύ. Αργώ πολύ παιδιά για το Παρίσι. Αλλά μου αρέσει πολύ να το ψάνω. Διάβασα αρκετά που έχουν γραφτεί και έμαθα πολλά !!! Δεν ήξερα τίποτε για αυτόν τον προορισμό. Τον Ιούνιο είναι το προγραμματισμένο ταξίδι. Αλλά επειδή θέλω να βρώ φθηνά εισητήρια για την Disneyland (και αντιλαμβάνεστε είμαστε 5 άτομα Χ 3 μέρες .....) είπα να ψάξω να δω τι γίνεται αν βρω καμία προσφορά. Έχω κλείσει τα αεροπορικά εισητήρια με Austrian Airlines. Και την διαμονή στο Παρίσι. Απλά προτιμώ να "σπαταλήσω" ακόμα μια μέρα στο Παρίσι χαλαρά αντί να τρέχω στο πάρκο του Αστερίξ στη μέση της εβδομάδας. Από την άλλη σκέφθηκα να πάω 2 μέρες στην Disneyland και μια στον Αστερξ. Αν φύγω από το Παρίσι την Κυριακή πως το βλέπετε να πάω κατευθείαν στον Αστερίξ και μετά όταν θα κλείσει το πάρκο βρίσκω μεταφορικό για την Disneyland. Είναι δύσκολο? έχει μεταφορικό από τον Αστερίξ στην Disneyland??? Φυσικά θα έχω και τις βαλίτσες μαζί μου ...... (αυτό είναι το πρόβλημα).:rolleyes-80:
 

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Αμα πατε Κυριακη,φτασετε μεσημερι και πετατε Τριτη..μια χαρα ειναι απο χρονο..2 μερες σκαρτες.Οτι πρεπει.Να εχετε ενα υπεροχο ταξιδι!
Ευχαριστούμε !!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom