Πού ήταν το πρώτο σας ταξίδι;

Μηνύματα
111
Likes
265
To πρώτο μου ταξίδι ήταν το καλοκαίρι του 2012 στην Κωνσταντινούπολη για παρακολούθηση ποδοσφαιρικού αγώνα (Φενερμπαχτσέ-ΠΑΟΚ) μπορεί να ήταν μόνο μια ημέρα και πέρα απο τον αγώνα να μην είδα τίποτα άλλο αλλά ήταν υπέροχη.Παρόλο που έχει περάσει αρκετός καιρός ακόμα την αναπολώ.
 
Μηνύματα
3
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ινδία
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπου μακριά...
Αίγυπτος 1995!
Απλά μαγευτική χώρα:)
Οι γονείς μου είχαν πάει για μήνα του μέλιτος το 1975 και ο πατέρας μου υποσχέθηκε στην μητέρα μου ότι θα ξαναπάνε μετά απο 20 χρόνια!
Και έτσι έγινε!
Βέβαια αυτήν την φορά πήραν και 2 απο τα παιδιά τους μαζί:)
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Μια ακόμη απόδραση από το πατρινό τριήμερο του καρναβαλιού,κολλημένες και μια-δυο μέρες άδεια,έτος 2007,στα 27 ταξίδι στη Βαρκελώνη!Παραμένει ακόμη ένα από τα αγαπημένα μου ταξίδια!:icon_razz:
 

silvermoon

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
ΕΛΒΕΤΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ (ΛΩΖΑΝΝΗ-ΠΑΡΙΣΙ ΜΑΡΤΙΟΣ 1985),ΠΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕ SWISSAIR, ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ, ΜΕΓΑΛΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΜΕ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΤΟΤΕ : 1 ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΦΡΑΓΚΟ= 74,5 ΔΡΑΧΜΕΣ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΣΟΚ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΣΕ ΠΕΖΟΥΣ, ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΙΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΣΩΝ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ.:eek::rolleyes::clap:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ΕΛΒΕΤΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ (ΛΩΖΑΝΝΗ-ΠΑΡΙΣΙ ΜΑΡΤΙΟΣ 1985),ΠΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕ SWISSAIR, ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ, ΜΕΓΑΛΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΜΕ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΤΟΤΕ : 1 ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΦΡΑΓΚΟ= 74,5 ΔΡΑΧΜΕΣ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΣΟΚ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΣΕ ΠΕΖΟΥΣ, ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΙΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΣΩΝ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ.:eek::rolleyes::clap:
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
Παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία και διόρθωσε το μήνυμά σου.
 

silvermoon

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
ΕΛΒΕΤΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ (ΛΩΖΑΝΝΗ-ΠΑΡΙΣΙ ΜΑΡΤΙΟΣ 1985),ΠΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕ SWISSAIR, ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ, ΜΕΓΑΛΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΜΕ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΤΟΤΕ : 1 ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΦΡΑΓΚΟ= 74,5 ΔΡΑΧΜΕΣ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΣΟΚ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΣΕ ΠΕΖΟΥΣ, ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΙΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΣΩΝ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ.:eek::rolleyes::clap:
Συγνώμη δεν το γνώριζα, ελπίζω να μην ξαναγράψω κεφαλαία γράμματα.Χρόνια Πολλά.
 

evitaki_boa

Member
Μηνύματα
40
Likes
83
Επόμενο Ταξίδι
Περού & Βολιβία
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος !!!
Το πρώτο μου ταξίδι εκτός Ελλάδος..... το έκανα το 2006 για Βραζιλία ! Μια που μπήκα στο αεροπλάνο για την πολυπόθητη 5ήμερη στην Κρήτη ...και μια για Σαο Πάολο!Σαν χθές θυμάμαι.... που αποφάσισα να βγώ στο κέντρο του Μιλάνου λόγως της πολυωρης αναμονής που είχα για την επόμενη πτήση .....και ενώ όλα έδειχναν σούπερ.... και ο ενθουσιασμός ολο και πιο έντονος γινόταν όσο περνούσε η ώρα ....ξαφνικά μαθαίνω ότι ενα στράικ ...γνωστό σαν στάση εργασίας των μεταφορικών μέσων ...μόλις ξεκινούσε στη πόλη του Μιλάνου.... εκει οφείλω να ομολογ΄σω ότι αγχωθηκααααααααα...... και όχι τίποτα.... κανείς δεν μιλούσε αγγλικά!!!!!!:confused::confused::confused::confused:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το 1987 κερδισα το αργυρο μεταλλιο σε πανελληνιο διαγωνισμο σκακιου για παιδια προσχολικης ηλικιας και τη συμμετοχη μου στον αντιστοιχο πανευρωπαικο διαγωνισμο που θα γινοταν στη Βουδαπεστη. Ετσι πραγματοποιηθηκε το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο. Δεκα μερες ταξιδι με λεωφορειο και δυο διανυκτερευσεις στη Σερβια (τοτε Γιουγκοσλαβια). Πηγαινοντας στο Νις, γυρνωντας στο Βελιγραδι. Διαμονη στο Grand Hotel Royal. Ημουν μολις 5 και δεν θυμαμαι ονοματα, ομως εχω πολλες αναμνησεις και θυμαμαι καποια περιστατικα τοσο εντονα, λες και συνεβησαν χθες.
Σχετικα με το διαγωνιστικο μερος του ταξιδιου περασα στους 64 κερδιζοντας ενα αγορακι απο την Ολλανδια κι ενα απο την Τσεχοσλοβακια. Αποκλειστικα ομως στον επομενο νοκ αουτ αγωνα απο τον Σοβιετικο ο οποιος τελικα πηρε το χρυσο μεταλλιο.
Ειχα χαρει που εχασα (δεν εχασα ομως επιτηδες) γιατι μου ειχαν υποσχεθει οι γονεις μου πως οταν τελειωσω θα παμε στο ζωολογικο κηπο και μετα για γλυκο.
Οταν δοκιμασα τη σαντιγι απο το γλυκο τυπου προφιτερολ η οποια δεν ειχε καθολου ζαχαρη και ηταν πικρη, νευριασα τοσο που το πεταξα στο πατωμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom