2017. Πού πάμε;

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Φλεβάρη : Αγγλία
Αύγουστο στου : Ιταλία = Σικελία

Μα είναι καλά η προσφορά με τα 5€

:innocent:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θέλουμε να κινηθούμε από Λίμα και να φθάσουμε Ουγιουνί και πίσω Λίμα.
Περιμένω την ιστορία σου όπως έχεις υποσχεθεί σε άλλο post.
Από τα λίγα που έχω προλάβει να ψάξω (γιατί συνήθως όλα τα προγραμματίζουμε τον τελευταίο μήνα) μας δυσκολεύουν αρκετά οι μετακινήσεις (αεροπορικές λόγω κόστους και λεωφορείο λόγω ωρών). Το βασικό πρόβλημα είναι πως θα γυρίσουμε πίσω Λίμα καθώς το μόνο που έχω βρεί είναι Ουγιουνί->Λα Παζ με 150E και Λα Παζ-> Λίμα με 230Ε :shock::shock:.
Αν έχεις καμία πρόταση για τις μετακινήσεις ευπρόσδεκτη.
Kαλά, Ουγιούνι ΛΑ Πας... πας με το λεωφορείο πια, έχει κάνει δρομάρα ο Έβο. Δες και το Σάντα Κρους Λίμα, δε χρειάζεται όλα να είναι από τη Λα Πας. Και το Κούσκο-Λα Πας που συνέστησε ο συνάδελφος μια χαρα επιλογή είναι.

Έσκασε η μπομπίτα, και τώρα τρέχουμε!!!
Η ολοήμερη αναζήτηση, οι διαπραγματεύσεις, οι αμφιβολίες, η καταμέτρηση μερών άδειας έβγαλαν τούτο εδώ:
Ημερομηνίες: 28/2 μέχρι 22/3
Προορισμός: Κόστα Ρίκα (σύνολο 21 μέρες, λέμε να πάμε τις εννέα από αυτές στη Γουατεμάλα)
@Yorgos , ζητάω και επίσημα φώτα..
Όπως και οποιουδήποτε άλλου γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει, κυρίως όσον αφορά το θέμα "κυκλοφορώ μόνος, νοικιάζω αμάξι" κτλ κτλ
Ακόμη δεν το συνειδητοποιήσαμε βασικά, χοχοχο! :clap::xalara::lol:
Θα άφηνα την Κόστα Ρίκα ήσυχη. Οι 9 μέρες Γουατεμάλα μου φάινονται εξαιρετικές, τα υπόλοιπα εγώ θα τα περνούσα σε Νικαράγουα-Σαλβαδόρ. Μη σου πω κι ένα Κοπαν στην Ονδούρα. Η Κόστα Ρίκα ακριβή, πολύ τουριστική κι από ιστορία τίποτες. Ναι, εύκολη, βολική, ασφαλής, καλή φύση.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Έσκασε η μπομπίτα, και τώρα τρέχουμε!!!
Η ολοήμερη αναζήτηση, οι διαπραγματεύσεις, οι αμφιβολίες, η καταμέτρηση μερών άδειας έβγαλαν τούτο εδώ:
Ημερομηνίες: 28/2 μέχρι 22/3
Προορισμός: Κόστα Ρίκα (σύνολο 21 μέρες, λέμε να πάμε τις εννέα από αυτές στη Γουατεμάλα)
@Yorgos , ζητάω και επίσημα φώτα..
Όπως και οποιουδήποτε άλλου γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει, κυρίως όσον αφορά το θέμα "κυκλοφορώ μόνος, νοικιάζω αμάξι" κτλ κτλ
Ακόμη δεν το συνειδητοποιήσαμε βασικά, χοχοχο! :clap::xalara::lol:
Πλάκα ΜΕ κάνεις !!! :)
Κάτι ανάλογο θα κάνουμε εμείς αρχές Ιουνίου
Προσγειωνόμαστε Γουατεμάλα κ επιστρέφουμε απο Κόστα Ρίκα -- πιο λίγες μέρες βέβαια
Οταν καταστρώσετε itinerary ρίξε κ απο δω καμιά ιδέα :) :)
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Πλάκα ΜΕ κάνεις !!! :)
Κάτι ανάλογο θα κάνουμε εμείς αρχές Ιουνίου
Προσγειωνόμαστε Γουατεμάλα κ επιστρέφουμε απο Κόστα Ρίκα -- πιο λίγες μέρες βέβαια
Οταν καταστρώσετε itinerary ρίξε κ απο δω καμιά ιδέα :) :)
Νομίζω ότι θα γράψω ιστορία πριν καν κατέβουμε από το αεροπλάνο της επιστροφής, χεχε!
Και, όπως πάει το πλάνο, οι μέρες στη Γουατεμάλα θα είναι σίγουρα 11, και βλέπουμε. Και αφήνουμε την πιο "κυριλέ" Κόστα Ρίκα για τις τελευταίες 10 του ταξιδιού, να περάσουν τα δύσκολα της Γουατεμάλας πρώτα. :D
Και κάτι ακόμα, στη Γουατεμάλα θα κινηθούμε με λεωφορεία, Κόστα Ρίκα μάλλον θα νοικιάσουμε αμάξι. Αυτά προς το παρόν, θα σου στείλω και pm :)
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
@KonstantinosAlyona μάλλον κάποιο λαθάκι έγινε, η απάντηση πήγαινε στον silversurfer... Η δική μου απόβαση στη μέση Αμερική θα αργήσει κάποια χρονάκια...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.721
Likes
15.073
Κλείσαμε και για Κύπρο όμως μόνο για 3 γεμάτες μέρες. Τώρα μένει να δούμε σε ποιό μέρος του νησιού θα τις αφιερώσουμε....
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
κλειστηκε κ το καλοκαιρινο ταξιδι! με volotea ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΝΑΠΟΛΗ με 5 ευρω, ΝΑΠΟΛΗ-ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ ryanair 30 ευρω, ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ-ΛΙΣΑΒΩΝΑ tapportugal 38 ευρω και ΛΙΣΑΒΩΝΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ με iberia μεσω μαδριτης με 118 ευρω (απο 4-14 ιουλη)
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
173
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το πρώτο και σίγουρο ταξίδι ξεκινάει αύριο για Κροατία (Ζαγκρεμπ), Αυστρία (Ινσμπρουκ)
Μελλοντικά ίσως καταφέρω και μια Στοκχόλμη.
 
Μηνύματα
6
Likes
4
Πριν 10 μερες γύρισα απο Ρώμη ,πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό ,επαθα πλάκα απο το πόσο ωραία ήταν! Απο την επόμενη μέρα άρχισα να κοιτάω για το επόμενο ταξίδι μου, σκέφτομαι για τέλη Νοεμβρίου γιατί αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει μια,αλλα και δουλειάς και γάμου μιας φίλης.Πορτογαλία αλλα δεν ξέρω σε ποια πόλη ωστε να δούμε ωσα πιο πολλα γίνεται,5 μέρες και μπάτζετ 600Ε τι προτείνεται;;;
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Πριν 10 μερες γύρισα απο Ρώμη ,πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό ,επαθα πλάκα απο το πόσο ωραία ήταν! Απο την επόμενη μέρα άρχισα να κοιτάω για το επόμενο ταξίδι μου, σκέφτομαι για τέλη Νοεμβρίου γιατί αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει μια,αλλα και δουλειάς και γάμου μιας φίλης.Πορτογαλία αλλα δεν ξέρω σε ποια πόλη ωστε να δούμε ωσα πιο πολλα γίνεται,5 μέρες και μπάτζετ 600Ε τι προτείνεται;;;
Λισαβόνα με μία διανυκτέρευση στη Sintra.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.151
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom