Κινηματογραφική κουβέντα....

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Είδα το Batman va Superman. Καλύτερα να είχα διάρροια και να περνούσε το δίωρο στην τουαλέτα.
Γιώργο ψεύδεσαι ασυστόλως.. μόνο απο τον τίτλο θα έπρεπε να σ' έπιανε διάρροια όχι να το δεις όλο ... τάθελε ο κ@@@@ σου..

Δηλαδή ούτε στο χαβαλέ με ποπ κορν, κόλα, ξηρούς καρπούς, ουισκάκια, φρέσκα κωωκ κλ δεν βλέπεται;;
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
captain fantastic απλα φοβερη, χρονια ειχα να δω ταινια και να τη σκεφτομαι μηνες μετα ,σας παραθετω ενα απο τους διαλογους γιου με πατερα για τη γιορτη των χριστουγεννων.

Γιατί να γιορτάζουμε τα Χριστούγεννα, μια εμπορική γιορτή μιας κατασκευασμένης θρησκείας, αντί για την μέρα Noam Chomsky, και ένα από τα μεγαλύτερα μυαλά της σύγχρονης επιστήμης. Αντε να βρεις αντίλογο…
 
Last edited:

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Το είδα προχθές. Δεν απευθύνεται σε Έλληνες που στοιχειωδώς παρακολουθούν την πολιτική ζωή της χώρας γιατί τα γεγονότα ήδη τα ξέρουμε, αλλά σε διεθνές κοινό. Παρόλα αυτά έχει κάνει ο Αυγερόπουλος μια σχετική έρευνα στις θεωρίες που έχουν επικρατήσει περί των οικονομικών της Ευρώπης, η οποία θα μπορούσε να ελεγχθεί ως προς την ορθότητα της άποψης που εκφράζει.
Πολύ καλογυρισμένο ντοκιμαντέρ, στο γνωστό στιλ του, για όσους τον παρακολουθούν. Για τον Έλληνα θεατή είναι μια συνοπτική επανάληψη των γεγονότων στην πολιτική και την οικονομία τα 4 τελευταία χρόνια.
Όλα τα λεφτά οι συνεντεύξεις όλων των πρωην υπουργών οικονομικών και του Αδώνιδος. Σε πιάνει μια διάθεση για εμετό, να το πω;
Αξιόλογη προσπάθεια, πάντως. Φεύγεις βαρύς από το σινεμά. Φίσκα η αίθουσα και ουρές στα εισιτήρια.
Για όποιον ενδιαφέρεται απόψε στις 23:00 στην ΕΡΤ2, το ντοκιμαντέρ AGORÁ του Αυγεροπουλου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.468
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιώργο ψεύδεσαι ασυστόλως.. μόνο απο τον τίτλο θα έπρεπε να σ' έπιανε διάρροια όχι να το δεις όλο ... τάθελε ο κ@@@@ σου..

Δηλαδή ούτε στο χαβαλέ με ποπ κορν, κόλα, ξηρούς καρπούς, ουισκάκια, φρέσκα κωωκ κλ δεν βλέπεται;;
Ε
Γιώργο ψεύδεσαι ασυστόλως.. μόνο απο τον τίτλο θα έπρεπε να σ' έπιανε διάρροια όχι να το δεις όλο ... τάθελε ο κ@@@@ σου..

Δηλαδή ούτε στο χαβαλέ με ποπ κορν, κόλα, ξηρούς καρπούς, ουισκάκια, φρέσκα κωωκ κλ δεν βλέπεται;;
Ούτε οι φυλακισμένοι στο Σινγκ Σινγκ δεν το βλέπουν αυτό. Καλά κι εγώ στο αεροπλάνο φυλακισμένος ήμουν...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ούτε οι φυλακισμένοι στο Σινγκ Σινγκ δεν το βλέπουν αυτό. Καλά κι εγώ στο αεροπλάνο φυλακισμένος ήμουν...
Ετσι ένοιωσα΄στο Ma la (κια) land, αλλά εγώ δεν ήμουν σε αεροπλάνο και ξέσπασα στο εμπορικό μετά τα πρώτα 40 λεπτά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Είδα το 4.1 miles της Δάφνης Μαντζιαράκη, το οποίο είναι και υποψήφιο για Όσκαρ μικρού μήκους ντοκιμαντέρ.
Γροθιά στο στομάχι. Είναι πραγματικά απίστευτο το μέγεθος της τραγωδίας.
Όσο για του λιμενικούς και ήρωες να τους πω, σίγουρα θα τους αδικήσω.

Όσοι δεν γνωρίζουν, το ντοκιμαντέρ πραγματεύεται την άνιση μάχη που δίνεται από έναν λιμενικό, αλλά και από ντόπιους, για να σώσουν καθημερινά ζωές προσφύγων και μεταναστών από τα νερά του Αιγαίου. Και όλα αυτά στην μικρή απόσταση που χωρίζει το νησί από την Τουρκία. 4.1 μίλια δηλαδή.

Καλή επιτυχία στην Ματζιαράκη, αν και νομίζω ότι έχει ήδη πετύχει τον στόχο της.
Ολόκληρο εδώ:
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.073
Likes
2.490
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ετσι ένοιωσα΄στο Ma la (κια) land, αλλά εγώ δεν ήμουν σε αεροπλάνο και ξέσπασα στο εμπορικό μετά τα πρώτα 40 λεπτά.
Τς τς... Άντρες...Ρομαντισμός μηδέν :p
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Είδε καποιος το Moonlight ;
 

sirley_22

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Ταξίδι-Όνειρο
Νεβαδα, Νησια Σολομωντα
Last edited by a moderator:

mariza97

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Εχετε να προτείνετε καμία ρομαντική, δραματική ταινία; Ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα που να αξίζει. :shock: Η ταινία la la land ούτε εμένα μάρεσε, και την περίμενα πώς και πώς. Ευτυχώς βαριόμουν να πάω μέχρι το σινεμά, οπότε την είδα μετά σπίτι. Ή που θα την λατρέψεις ή που θα την μισήσεις, τίποτα ενδιάμεσο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.615
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom