Γενικά Καλοκαιρινές Διακοπές εξωτερικό με παιδια

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
226
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Aφου αποκλείσατε το Παρίσι σκεφτείτε to Εuropapark ως εναλλακτική πρόταση που είναι φανταστικό για τα παιδια σε συνδυασμό με Αλσατία και Μελανα Δρυμό (δες και την σχετική μου ιστορία)
 

csmarias

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Aφου αποκλείσατε το Παρίσι σκεφτείτε to Εuropapark ως εναλλακτική πρόταση που είναι φανταστικό για τα παιδια σε συνδυασμό με Αλσατία και Μελανα Δρυμό (δες και την σχετική μου ιστορία)
Πώς θα βρω τη σχετική ιστορία;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.782
Ιταλία ή Πορτογαλία.
Επειδή ζητηθηκε πολύ οικονομικός προορισμός:
Η Ιταλία από τη Ρώμη και πάνω είναι πολύ ακριβή για οικογένεια σε διαμονή και φαγητό. Η Πορτογαλία είναι οικονομική αλλά τα εισιτηρια για πολλά άτομα είναι μεγάλο ποσό.
Θα πρωτοτυπήσω και θα πω Πολωνία. Είναι ένα από τα οικονομικότερα ταξίδια που έχω κάνει και θα ξανακάνω. Όσο για το τι θα κάνουν εκεί τα παιδια, είναι μεγάλη χώρα με φτηνές εσωτερικές πτήσεις (εκλεισα εσωτερικη με 8 ευρω), καπου θα βρειτε που να σας ικανοποιεί ή μπορειτε να αλλαζετε πόλεις Επίσης θα αποφύγετε τη ζέστη του Νότου, όπως σε Ισπανια, Ιταλία, Μάλτα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Σκέψου φίλη μου και το ενδεχόμενο της Δανίας και ειδικά της Κοπεγχάγης (Εάν είδα καλά έχεις πάει Σουηδία όχι Δανία ε?). Ύπάρχει το λουνα-παρκ του Tivoli, όμορφοι πεζόδρομοι και ποδηλατόδρομοι παντού, η μικρή γοργόνα, και γενικώς μια νότα παραμυθιού να πλανιέται παντού. Εκτός Κοπεγχάγης, μπορείτε να επισκεφθείτε ωραία κάστρα και εάν υπάρχει περισσότερος χρόνος και τη Legoland. Όταν είχα πάει το 2011 θυμάμαι στο ξενοδοχείο τις άπειρες οικογένειες με παιδάκια. Σκέψου την...το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν την λες και φθηνή πόλη, αν και πιστεύω πως εάν το κατααστρώσεις από τώρα, όλο και κάποια προσφορά σε ξενοδοχείο μπορείς να βρεις συν τις πτήσεις με Ryanair
Επίσης προσωπικά όταν ήμουν 10 χρονών είχα πάει Ελβετία. Ήταν το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό και μου έχει μείνει απίστευτα η ομορφιά τόσο των πόλεων όσο και της φύσης της. Και αυτό για food for thought
 

csmarias

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες κ τις εμπειρίες που μοιράστηκατε μαζί μου. Ήδη άρχισα να το ψάχνω.
 

diimitra28

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Που θα μου.προτεινατε ταξιδακι στο εξωτερικο με παιδιά; το πρωτο τους για ιουλιο μηνα, ηλικια κ των δυο 14 ετων. Σκεφτόμουν για μαλτα ή ρωμη
 
Last edited by a moderator:

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Καλημερα και καλη εβδομαδα!
Τον Αυγουστο πρωτα ο Θεος λεμε να παμε ενα ταξιδακι με τον 33 μηνων γιο μας τοτε.
Εχουμε πραγματοποιησει ταξιδια μαζι του δεν θα ειναι η πρωτη φορα, οποτε δεν μας προβληματιζει το θεμα μεταφορικα μεσα, τα εχει δοκιμασει ολα.
Να επισημανω οτι ζουμε Γερμανια και σκοπευουμε να κινηθουμε εντος Ευρωπης ειτε αεροπορικως ειτε οδικως αν βολεψει.
Σκεφτομαστε για 1 εβδομαδα τον Αυγουστο και θα ηθελα ιδεες απο εσας που εχετε κανει παρομοια ταξιδια με μικρα παιδια. Θα προτιμουσαμε θαλασσα μιας και ο μικρος εχει αδυναμια στο υγρο στοιχειο!
Κροατια και Πορτογαλια μου ηρθαν αρχικα στο νου. Τι λετε;
Θα αποκλεισουμε καποιες περιοχες που εχουμε ηδη επισκεφθει :
1. Πραγα
2. Βιεννη
3. Μπρατισλαβα
4. Αμστερνταμ
5. Παρισι
6. Λονδινο
7. Κωνσταντινουπολη
8. Βαρκελωνη

Οποιαδηποτε προταση, συμβουλη και οδηγια ειναι ευπροσδεκτη!
Σας ευχαριστω εκ των προτερων..
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Δες και την περίπτωση της Σαρδηνίας. Με διαμονή γύρω από την Όλμπια, με πανέμορφες παραλίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom