Πολωνία Συνάλλαγμα - πληρωμές στην Πολωνία

kostis1969

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σε ευχαριστώ Rubi !!!!Πολύ ευγενικό που μου απάντησες και τόσο γρήγορα!:):)

Απλά δεν ξέρω αν ειναι καλύτερα να κάνω το συνάλλαγμα στην Αθήνα ή στη Βαρσοβία
 
Last edited by a moderator:

rubi

Member
Μηνύματα
85
Likes
773
Παρακαλω.

Κανε ελαχιστα χρηματα στην αθηνα, να μην ψαχνεσαι στο αεροδρομιο της βαρσοβιας. Και τα δυο δεν θα εχουν καλη ισοτιμια, οποτε κανε μονο για τα εξοδα μεταφορας στην πολη. Το λεωφορειο αν σε ενδιαφερει κοστιζει μονο 4,4zlot και το ταξι γυρω στα 70-80zlot
 
Last edited by a moderator:

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη (ξανά)
Μολις επεστρεψα απο Βαρσοβια. Πρωτη φορα που εκανα 50 € συναλλαγμα και αν το ηξερα θα ειχα κανει μονο 10€. Παντου παίρνουν κάρτα. Οταν λεμε παντου παντου . Ακομα για εισητηρια στα ΜΜΜ σουπερμαρκετ εμπορικα κλπ. Προσοχη μονο στην καρτα σας. Η eurobank ξερω απο αλλο ταξιδι οτι χρεωνει εξοδα μετατροπης σε καθε συναλλαγη. Με την ALPHA καμμια χρεωση.
 

litanies

Member
Μηνύματα
46
Likes
88
βρήκα στην πόλη μου, ανταλλακτήριο και σήμερα είχε την ισοτιμία 4.1 , να ρωτήσω αν θεωρείται καλή? Ευχαριστώ
 

athinoulinio

Member
Μηνύματα
31
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Αυστραλία
ναι ειναι μια χαρα το 4.1!
εγω το καλυτερο που χα βρει ηταν σε ενα στενακι στο κεντρο της πολης με 4.28 βεβαια δε θυμαμαι πως ακριβως λεγοταν η οδος για να σας διατωτισω..

το αλλο που ηθελα να αναφερω και να τονισω παντως για οποιον προκειται να παει ειναι οτι ΠΡΕΠΕΙ οπωσδηποτε να κλεισεις εισητηριο διαδικτυακα για το μοντλιν μπας γτ μπορεις να πετυχεις παρα πολυ καλη τιμη.. εμεις δεν το ξεραμε και πηγαμε απροετοιμαστοι.. ενω απο το ιντερνετ εχει και 8zl για την διαδρομη εμεις πληρωσαμε στο κιοσκι απεναντι απο το palace of science and culture γυρω στα 40zl.. πολυ μεγαλη διαφορα.. προσεξτε το..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom