ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
παιδια εαν μεινω νοτια του Manhattan θα εχω πιστευετε καποιο προβλημα.? και το ρωταω γιατι ειναι η πρωτη φορα που θα παω Νεα Υορκη και το ρωταω μηπως χασω πολλα πραγματα εαν μεινω νοτια.
τι ακριβως να χασεις δηλαδη? αφου τις περισσοτερες ωρες θα εισαι εξω!το ξενοδοχειο θα το εχεις μονο για υπνο και μπανιο! ετσι κιαλιως θα μετακινησε με το μετρο και θα πηγαινεις παντου μαυτο!
 

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Με την αδερφη μου θα ειμαι. θελουμε να αποφυγουμε τα hostel
Μια οικονομικη επιλογη ειναι να κοιταξεις για ξενοδοχειο στο Long Island που να ειναι κοντα σε σταθμο μετρο. Αν θυμαμαι ειχαμε πληρωσει γυρω στα $100 την βραδια και ηταν πολυ βολικο γιατι σε 15 λεπτα βγαιναμε στο κεντρο του Μανχαταν. Και εγω το Μανχαταν πηγα να δω αλλα δεν χρειαζοταν να κοιμαμαι εκει και να πληρωνω τα μαλιοκεφαλα μου. :)
 

mike007

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Μια οικονομικη επιλογη ειναι να κοιταξεις για ξενοδοχειο στο Long Island που να ειναι κοντα σε σταθμο μετρο. Αν θυμαμαι ειχαμε πληρωσει γυρω στα $100 την βραδια και ηταν πολυ βολικο γιατι σε 15 λεπτα βγαιναμε στο κεντρο του Μανχαταν. Και εγω το Μανχαταν πηγα να δω αλλα δεν χρειαζοταν να κοιμαμαι εκει και να πληρωνω τα μαλιοκεφαλα μου. :)
Έκλεισα τελικός στο νότιο Μανχάτταν. 160 ευρώ το βράδυ.
 

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Έκλεισα τελικός στο νότιο Μανχάτταν. 160 ευρώ το βράδυ.
Για ΝΥ ειναι καλα, μην τα λυπασαι τα χρηματα που εδωσες. Θα περασεις τελεια ειδικα αν πας και για πρωτη φορα.

Να πας και στο Magnolia

https://www.google.com/maps/place/M...5cc46007ea2ae7!8m2!3d40.7592692!4d-73.9805576

να φας μια banana bread pudding να παθεις πλακα. Εχει και αλλα ωραια αλλα μην παρασυρθεις δοκιμασε το banana bread pudding πρωτα :)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
το "gershwin new york hotel" τι εγινε; Αλλαξε ονομα; Εμεις εκει ειχαμε μεινει και τωρα δεν το βλεπω... Εγινε evelyn;
 

kostas_sam1

Member
Μηνύματα
82
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη?
Ταξίδι-Όνειρο
Κωνσταντινούπολη
Μόλις έκλεισα και εγώ με Emirates Αθήνα - Newark για τον Μάρτιο 2018.

Τώρα ξεκινάει αναζήτηση ξενοδοχείου. Καμία πρόταση? οικογενεικό δωμάτιο, γύρω στα 150€.
 
Last edited:

kostas_sam1

Member
Μηνύματα
82
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη?
Ταξίδι-Όνειρο
Κωνσταντινούπολη
Magnuson convention center n.y.
Το είχα βάλει στο μάτι ως οικονομική λύση στο κέντρο, αλλά απο χθές που έκλεισα αεροπορικά, δεν μου βγάζει διαθεσιμότητα. είμαστε 3 ενήλικες και ένα παιδί 5 ετών.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Δες εδώ κάποιες λύσεις https://www.hotels.com/search.do?resolved-location=CITY:1535616:UNKNOWN:UNKNOWN&f-price-currency-code=EUR&f-price-multiplier=4&f-price-max=740&f-guest-rating-min=3.5&destination-id=1535616&q-destination=Manhattan, New York, New York, United States of America&q-check-in=2018-03-08&q-check-out=2018-03-12&q-rooms=1&q-room-0-adults=3&q-room-0-children=1&q-room-0-child-0-age=5

Δε ξέρω πότε θα πας κ πόσο θα μείνεις, αλλά ενδεικτικά έβαλα 5 μέρες 8-12/3 μπορείς να παίξεις με τις ημερομηνίες

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Σου προτείνω να γραφτείς στο newsletter του hotels com γιατί σου στέλνουν τακτικά εκπτωτικούς κωδικούς 10%. Εγώ σώθηκα έτσι στα ξενοδοχεία των ΗΠΑ όταν πήγα πέρισυ (σε γενικές γραμμές πάντως οι μεγάλες αλυσίδες τύπου Hilton, Marriott, δε δέχονται κωδικούς, μόνο τα Best Western νομίζω.. Ίσως κ άλλες, αλλά δε θυμάμαι τώρα)

Και ανέβασε λίγο το μπάτζετ, γύρω στα 10-20 ευρώ τη βραδιά δηλ, αν θες να μείνεις κάπου αξιοπρεπώς. Όπως θα δεις τα περισσότερα οικογενειακά δωμάτια στις ΗΠΑ είναι με δυο διπλά κρεβάτια δε ξέρω αν σας βολεύει αυτό

Δες το Mela Times Square στο κέντρο ή προσανατολίσου προς νότιο Μανχάταν (όχι Chinatown όμως δεν είναι ωραία περιοχή αισθητικά - κατά τη γνώμη μου πάντα)
 
Last edited:

kostas_sam1

Member
Μηνύματα
82
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη?
Ταξίδι-Όνειρο
Κωνσταντινούπολη
Δες εδώ κάποιες λύσεις https://www.hotels.com/search.do?resolved-location=CITY:1535616:UNKNOWN:UNKNOWN&f-price-currency-code=EUR&f-price-multiplier=4&f-price-max=740&f-guest-rating-min=3.5&destination-id=1535616&q-destination=Manhattan, New York, New York, United States of America&q-check-in=2018-03-08&q-check-out=2018-03-12&q-rooms=1&q-room-0-adults=3&q-room-0-children=1&q-room-0-child-0-age=5

Δε ξέρω πότε θα πας κ πόσο θα μείνεις, αλλά ενδεικτικά έβαλα 5 μέρες 8-12/3 μπορείς να παίξεις με τις ημερομηνίες

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Σου προτείνω να γραφτείς στο newsletter του hotels com γιατί σου στέλνουν τακτικά εκπτωτικούς κωδικούς 10%. Εγώ σώθηκα έτσι στα ξενοδοχεία των ΗΠΑ όταν πήγα πέρισυ (σε γενικές γραμμές πάντως οι μεγάλες αλυσίδες τύπου Hilton, Marriott, δε δέχονται κωδικούς, μόνο τα Best Western νομίζω.. Ίσως κ άλλες, αλλά δε θυμάμαι τώρα)

Και ανέβασε λίγο το μπάτζετ, γύρω στα 10-20 ευρώ τη βραδιά δηλ, αν θες να μείνεις κάπου αξιοπρεπώς. Όπως θα δεις τα περισσότερα οικογενειακά δωμάτια στις ΗΠΑ είναι με δυο διπλά κρεβάτια δε ξέρω αν σας βολεύει αυτό

Δες το Mela Times Square στο κέντρο ή προσανατολίσου προς νότιο Μανχάταν (όχι Chinatown όμως δεν είναι ωραία περιοχή αισθητικά - κατά τη γνώμη μου πάντα)
5-15/3/18 θα μείνουμε 2 διπλά κρεββάτια είναι μια χαρά.
σκέφτομαι και long island queens για πιο οικονομικά (π.χ. Howard johnson, Best western plaza κλπ) έχει μετρό κοντά και 15-20 λεπτά είσαι times square & central park.
τι γνώμη έχετε για την περιοχή ~ queensbridge - queensboro ?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
5-15/3/18 θα μείνουμε 2 διπλά κρεββάτια είναι μια χαρά.
σκέφτομαι και long island queens για πιο οικονομικά (π.χ. Howard johnson, Best western plaza κλπ) έχει μετρό κοντά και 15-20 λεπτά είσαι times square & central park.
τι γνώμη έχετε για την περιοχή ~ queensbridge - queensboro ?
Εφόσον θα μείνετε τόσες μέρες καλά κάνεις κ κοιτάς κ παραέξω για πιο οικονομικά, αλλά κοίτα στο Queensboro -εκεί που λες δηλαδη- δεν έχω πάει, αλλά διάβασα εδώ ότι είναι το καλύτερο σημείο να μένεις στο Long Island, λόγω του μετρό που σε 5-10 λεπτάκια είσαι Times Square. Αφού το λες και μόνος σου, είσαι διαβασμένος ;) Και νομίζω ότι κ το Howard Johnson εκτός από τα Best Western δέχεται εκπτωτικούς κωδικούς από το hotels.com αν θες να επωφεληθείς κ άλλο
 

kostas_sam1

Member
Μηνύματα
82
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη?
Ταξίδι-Όνειρο
Κωνσταντινούπολη
Εφόσον θα μείνετε τόσες μέρες καλά κάνεις κ κοιτάς κ παραέξω για πιο οικονομικά, αλλά κοίτα στο Queensboro -εκεί που λες δηλαδη- δεν έχω πάει, αλλά διάβασα εδώ ότι είναι το καλύτερο σημείο να μένεις στο Long Island, λόγω του μετρό που σε 5-10 λεπτάκια είσαι Times Square. Αφού το λες και μόνος σου, είσαι διαβασμένος ;) Και νομίζω ότι κ το Howard Johnson εκτός από τα Best Western δέχεται εκπτωτικούς κωδικούς από το hotels.com αν θες να επωφεληθείς κ άλλο
Διαβασμένος φούλ, να είσται όλοι καλά εδω μέσα :xalara:
τώρα να δούμε τι θα κάνουμε στην πράξη, την θεωρία τη διαβάσαμε :bleh:
οι εκπτωτικοί κωδικοί που λές έρχονται στο e-mail και εφαρμόζονται στο hotel.com ?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.749
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom