Δεν θα ξαναπήγαινα ποτέ...../Θα ήθελα να ξαναπάω.....

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
Παιδια, είμαι λίγο εκτός θέματος, αλλά έχω μιά απορία!
Γιατι όλοι λέτε ότι δεν θα ξαναπάτε Μάλτα?
Απλά, έχω μιά φίλη στην Ολλανδία, που έχει παει σε αρκετά μέρη, και έχει ξετρελαθεί με Βαλέττα! Και το φαγητο τους, και το κρασι τους θεωρεί καλύτερο (πριν ήταν το ελλήνικο). Λέει, δεν έχει ξαναδει κάτι παρόμοιο, και όμως είπε ότι δεν θα ξαναπήγαινε! Εσεις λέτε το ίδιο, γιατί?:rolleyes-80:
 

roald

Member
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
0λλανδια,Τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη-Χιλη-Παταγονια
Απο Ελλαδα δε θα ξαναπηγαινα με τιποτα Χιο,Σαμο,Παρο,Μηλο...θα ξαναπηγαινα με χιλια Ζακυνθο,Σκιαθο,Ροδο,ΚΩ,Κρητη,Σαμοθρακη και Θασο...
 

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Δεν θα ξανά πήγαινα Αρούμπα .Καλα είχα περάσει αλλά ,χαμηλότερη των προσδοκιών ,πολυ μακριά από Ελλάδα ,λίγα πράγματα να δεις και η Καραϊβική έχει πολυ καλύτερα μέρη.
Θα ξανά πήγαινα σε πολλά μέρη που εχω παει.Με χαρά θα πήγαινα παλι Μπανγκοκ .Απο Ελλάδα δεν χορταίνω τις Κυκλαδες.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Παιδια, είμαι λίγο εκτός θέματος, αλλά έχω μιά απορία!
Γιατι όλοι λέτε ότι δεν θα ξαναπάτε Μάλτα?
Απλά, έχω μιά φίλη στην Ολλανδία, που έχει παει σε αρκετά μέρη, και έχει ξετρελαθεί με Βαλέττα! Και το φαγητο τους, και το κρασι τους θεωρεί καλύτερο (πριν ήταν το ελλήνικο). Λέει, δεν έχει ξαναδει κάτι παρόμοιο, και όμως είπε ότι δεν θα ξαναπήγαινε! Εσεις λέτε το ίδιο, γιατί?:rolleyes-80:
Γουστα ειναι αυτα... Εμενα μου αρεσε πολυ η Μαλτα, οχι για καλοκαιρινος προορισμος βεβαια, γιατι σαν την Ελλαδα δεν! Αλλα η Μαλτα για ενα τριημερο Μαιου ηταν υπεροχη!

Στο θεμα μας: θα ξαναπηγαινα πολλες φορες Ρωμη (μεγαλειο) κ Βενετια (ερωτας).
Επισης Νεα Υορκη (παιδιαστικη χαρα) κ Ισλανδια (το ταξιδι...)

Δεν θα ξαναπηγαινα οπου που εχω ηδη παει (τα παραπανω εξαιρουνται!) γιατι υπαρχουν παρα πολλες χωρες/πολεις που ακομα δεν εχω δει.
 
Last edited:

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βασικά δεν θα ήμουν αρνητική στο να ξαναπάω οπουδήποτε αν βοηθούσαν οι συγκυρίες (κάθε τόπος όλο και κατι εχει να σου προσφέρει), απλά μερικά μέρη μου ειναι περισσότερο ουδετερα από αλλα.

Επομένως δύσκολα θα ξαναπηγαινα Λίβανο, Τυνησία και Δανία.

Τα μέρη πάλι που με εμπνέουν για κάμποσες επισκέψεις πολλά: Κων/πόλη, Ηνωμενο Βασίλειο εν γενει, Πορτογαλία, Γαλλία, Βαλκανικές χώρες που ειναι και δίπλα (μου αρέσει η ατμόσφαιρα), ενώ θα ηθελα να ξαναπάω Αφρική για σαφάρι (είτε στην Κενυα στην οποία εχω ήδη ταξιδέψει, είτε και σε κάποια άλλη χώρα)! Επίσης δεν θα έλεγα όχι σε κάποια νέα επίσκεψη στη Νέα Υόρκη, αλλα χωρίς να τρελαίνομαι κιόλας.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Απλά, έχω μιά φίλη στην Ολλανδία, που έχει παει σε αρκετά μέρη, και έχει ξετρελαθεί με Βαλέττα! Και το φαγητο τους, και το κρασι τους θεωρεί καλύτερο (πριν ήταν το ελλήνικο).
Αν η φιλενάδα σου θεωρεί ότι τα Μαλτέζικα και τα Ελληνικά κρασιά είναι τα καλύτερα του κόσμου τότε μάλλον να μην παίρνεις και πολύ σοβαρά τα όσα λέει... η Μάλτα είναι μια χαρά όπως προείπαν για ένα τριημεράκι την άνοιξη, αλλά πέραν τούτου ουδέν...

Στο θέμα μας τώρα... εγώ μάλλον θα διαφωνήσω με τους περισσότερους... ένα μέρος το οποίο αγαπάς έχεις την ανάγκη να το βλέπεις πολλές φορές και εγώ αυτό κάνω... σαφώς λοιπόν και προτιμώ να κάνω πολλές επαναληπτικές εκδρομές, παρά να πηγαίνω σε καινούργια μέρη που ψυχανεμίζομαι ότι δεν θα με συναρπάσουν... τουναντίων συναρπάζομαι και χαίρομαι απίστευτα κάνοντας έστω και μια μικρή απόδραση, σε ορισμένα ξεχωριστά μέρη με τα οποία έχω πλέον αναπτύξει μια ιδιαίτερη σχέση επικοινωνίας... το να ξαναφάω στο Παρίσι, να ξαναπιώ έναν καφέ στη Ρώμη, να ξαναδώ το Πράδο στη Μαδρίτη, να ξανακάνω μπάνια στα λουτρά της Βουδαπέστης ή να ξαναπερπατήσω χωρίς λόγο στους δρόμους της Ν.Υόρκης, με εξιτάρει όσες φορές και να το κάνω και επιδιώκω να το κάνω όσο συχνά μπορώ... καλό είναι να γνωρίζεις καινούργια μέρη αλλά οι παντοτινές αγάπες δεν ξεχνιούνται...
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Μακάρι να υπάρχουν τα χρήματα ώστε να επισκεφτόμαστε ξανά και ξανά τα μέρη μου μας άρεσαν, αλλά αυτό δεν είναι εφικτό....για αυτό και συμφωνώ με τους περισσότερους παραπάνω που ανέφεραν πως υπάρχουν πάρα πολλά μέρη που πρέπει και αξίζει να επισκεφτεί ο καθένας.
Στο θέμα μας όμως: Δεν θα ξαναπήγαινα στο Μιλάνο.....δεν μου άρεσε καθόλου...αλλα με ευχαρίστηση θα επισκεφτόμουν ξανά την Ρώμη αλλά και την Βιέννη!!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Αν και παλιό θέμα, πολύ ενδιαφέρον....Πολύ δύσκολο να πω για ένα μέρος πως δεν θα ξαναπήγαινα ποτέ γιατί δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή....Πάντως δεν τρελαίνομαι να ξαναπάω π.χ. Κύθνο,Λευκάδα,στη Δρέσδη της Γερμανίας,στη Ciudad del Este στην Παραγουάη....
Τα μέρη που ευχαρίστως θα ξαναπήγαινα είναι πολλά.Τρέχοντας θα ξαναπήγαινα Ισπανία,Πορτογαλία,Αργεντινή,Ουρουγουάη,Ιταλία,πολλά μέρη της Ελλάδας,Κούβα(εκεί έχω μια ένσταση μήπως έχει αλλάξει εντελώς το σύστημα μέχρι να ξαναπάω και είναι σαν να πηγαίνω σε άλλη χώρα),Γαλλία κτλ....
 

Arkoudou

Member
Μηνύματα
55
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Μπρυζ-Γάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγικα Φιορδ - Ν.Υόρκη
Ολα τα μερη που εχω παει,μου αρεσαν....δεν θελω να ξαναπαω στα ιδια,γιατι πρεπει να δω και αλλους προορισμους....και θα ηθελα να ξαναπαω στα ιδια μερη γιατι δεν προλαβα να τα χορτασω ;)....
Θα συμφωνήσω απόλυτα Karfitsa! Κάθε προορισμός μου φαίνεται ιδιαίτερος και μοναδικός, έχω ένα ελάττωμα, ενθουσιάζομαι με όλα τα ταξίδια που έχω κάνει...

Τολμώ να πω όμως ότι θα ήθελα πάρα μα πάρα πολύ να ξαναπάω στην Ισλανδία!!!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom