Ιταλία Τρένα Ιταλία (trenitalia)

biky1234

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
bergamo- venezia
Ταξίδι-Όνειρο
new zealand
καλησπερα σε ολους, προγραμματιζω ενα ταξιδι για μπεργκαμο τον σεπτεμβρη και ελεγα να πεταχτω μια μερα βενετια ετσι για να παρω μια ιδεα δεν εχω αυταπατη οτι θα τα δω ολα... Ειδα στο σαιτ της τρενιταλια κατι τιμες για 2 ατομα 130 σχεδον ενω σε ενα αλλο σαιτ της ιταλια ρειλ 2ωρες 55λ με 19 ευρω το ατομο για st lucia γιατι τοση διαφορα? εχει χρησιμοποιησει κανεις τη συγκεκριμενη εταιρια? ευχαριστω!
 

George Ef

Member
Μηνύματα
44
Likes
267
Επόμενο Ταξίδι
Στρασβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
καλησπερα σε ολους, προγραμματιζω ενα ταξιδι για μπεργκαμο τον σεπτεμβρη και ελεγα να πεταχτω μια μερα βενετια ετσι για να παρω μια ιδεα δεν εχω αυταπατη οτι θα τα δω ολα... Ειδα στο σαιτ της τρενιταλια κατι τιμες για 2 ατομα 130 σχεδον ενω σε ενα αλλο σαιτ της ιταλια ρειλ 2ωρες 55λ με 19 ευρω το ατομο για st lucia γιατι τοση διαφορα? εχει χρησιμοποιησει κανεις τη συγκεκριμενη εταιρια? ευχαριστω!

Η trainitalia δεν περναει απο bergamo για st lucia.Θα πας με το τοπικο (regionale) στην brescia και απο εκει θα συνεχισεις με καποιο της Trainitalia που θα διαλεξεις εσυ,αναλογα την ωρα που θες,για venezia st lucia.(Μπορεις να πας και Μιλανο και να ξεκινησεις απο εκει για Βενετια αλλα ειναι λιγο αναποδα οσο να ναι) Στο εισητιριο που θα κλεισεις απο την ιταλια ρειλ θα εχει και τα δυο τρενα μεσα,εσυ απλα την ωρα θα διαλεξεις.Frecciabianca και Frecciarossa ειναι οι δυο κατηγοριες τρενων που θα δεις,αν και στην τιμη δεν εχουν καμμια διαφορα.Τον φεβρουαριο χρησιμοποιησα το αεροδρομιο του Bergamo για να παω στην Βενετια και πηγα και ηρθα με αυτον τον τροπο,πηγαινε ελα ειχα δωσει 42 ευρω.
 

biky1234

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
bergamo- venezia
Ταξίδι-Όνειρο
new zealand
Η trainitalia δεν περναει απο bergamo για st lucia.Θα πας με το τοπικο (regionale) στην brescia και απο εκει θα συνεχισεις με καποιο της Trainitalia που θα διαλεξεις εσυ,αναλογα την ωρα που θες,για venezia st lucia.(Μπορεις να πας και Μιλανο και να ξεκινησεις απο εκει για Βενετια αλλα ειναι λιγο αναποδα οσο να ναι) Στο εισητιριο που θα κλεισεις απο την ιταλια ρειλ θα εχει και τα δυο τρενα μεσα,εσυ απλα την ωρα θα διαλεξεις.Frecciabianca και Frecciarossa ειναι οι δυο κατηγοριες τρενων που θα δεις,αν και στην τιμη δεν εχουν καμμια διαφορα.Τον φεβρουαριο χρησιμοποιησα το αεροδρομιο του Bergamo για να παω στην Βενετια και πηγα και ηρθα με αυτον τον τροπο,πηγαινε ελα ειχα δωσει 42 ευρω.

παρατηρησα ομως στο σαιτ οτι πχ φτανω μπρεσια πχ 7.40 και φευγει για βενετια 7.51 προλαβαινω ? η θα κατσω καμμια ωρα να περιμενω το επομενο αν τα τρενα αυτα δεν ειναι και πολυ τυπικα με την ωρα?
 

George Ef

Member
Μηνύματα
44
Likes
267
Επόμενο Ταξίδι
Στρασβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τρεις φορες εχω παει Ιταλια και εχω χρησιμοποιησει τα τρενα τους,δεν ειχα ποτε προβλημα καθυστερησης να σου πω την αληθεια.Αν σε αγχωνει το 11λεπτο,διαλεξε χωριστα τα εισιτηρια,και παρε το προηγουμενο regionale,λογικα δεν θα εχει καμμια τεραστια διαφορα.Στα πολυ πρωινα οπως αυτο που λες,θυμαμαι ηταν καθε 20 λεπτα οι αναχωρησεις,και απλα πιες ενα καφε στην brescia στον σταθμο μεχρι να ερθει το δικο σου για Βενετια!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ερώτηση. Θέλω να κάνω αγορά εισιτηρίου χωρίς να φτιάξω λογαριασμό και μου λέει "warning for purchases without registration is not provided an invoice". Τι εννοεί? Για να φτιάξω λογαριασμό μου ζητά ιταλική διεύθυνση για να μου στείλουν κάποια κάρτα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Άμα δε φτιάξεις λογαριαμό, δε θα μπορέσεις να πάρεις τιμολόγιο.
 

Avatar

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Παιδιά επειδή θα ταξιδέψω από Μπολόνια για Βενετία με τρένο τι πρέπει να προσέξω;τι διαφορά έχει η trenitalia με την italo treno?να κλείσω από το internet η από εκεί κατευθείαν;26 μαύρη θα είμαι εκεί.
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για την italotreno δεν ξέρω αλλά με trenitalia να κλείσεις από το ιντερνετ γιατί οι τιμές ανεβαίνουν
 

Avatar

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Για την italotreno δεν ξέρω αλλά με trenitalia να κλείσεις από το ιντερνετ γιατί οι τιμές ανεβαίνουν
Παίζει μεγάλη διαφορά στις τιμές και οι ώρες αφιξησ είναι ίδιες σχεδόν.
 

zagreli

Member
Μηνύματα
32
Likes
58
Για την italotreno δεν ξέρω αλλά με trenitalia να κλείσεις από το ιντερνετ γιατί οι τιμές ανεβαίνουν
Παίζει μεγάλη διαφορά στις τιμές και οι ώρες αφιξησ είναι ίδιες σχεδόν.
Τα regional trains της trenitalia (πρέπει να είνα και φθηνότερα από τα άλλα τρένα) νομίζω έχουν ίδια τιμή όποτε και αν τα κλείσεις (ακόμα και επιτόπου στο σταθμό). Αλλά καλύτερα ας πει και κάποιος που έχει το έχει επιβεβαιώσει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.763
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom