Περού Η Μαγεία του Περού

Μηνύματα
68
Likes
152
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Ακριβως αυτα ειχαμε στο μυαλο μας κ εγω επιμενω να μεινουμε 1 η 2 μερες Λιμα κ να κλεισουμε ολα τ υπολοιπα .Για το ονειρεμενο ταξιδι που γραφεις νεπαλ αμα θες κατι να ρωτησεις ειμαι στην διαθεση σου εχω κ φιλο με ελληνικο εστιατοριο στο Κατμαντου
Πω πω θα κάνετε ενα υπέροχο ταξίδι! Περισυ τέτοια εποχή ήμουν κι εγώ στην τσίτα, κανόνιζα το ταξίδι τι και πως,γιατί ο συνταξιδιωτης δεν είχε χρόνο.. Εδώ οι ιστορίες των αλλων παιδιών με βοήθησαν πολύ. Αν επιτρέπεται, σε ποιες πολεις θα πάτε στο ταξίδι και πως θα κινηθειτε ; Οσο για το Νεπάλ καποια στιγμη θα παω ναι. Ενας απο τους λόγους,είναι οτι θελω να δω απο κοντά δυο κοριτσάκια που εχω "υιοθετήσει" εδω και καποια χρονια. Σε ευχαριστω, σίγουρα θα σε ρωτησω!
 
Last edited:

natasafrida

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Σχεδιάζουμε λιγο πολύ το πρόγραμμα που εχει γράψει η Ασπα η οποια επείσης με βοήθησε πολύ θα θέλαμε να επισκευτούμε κ καποια σαμανικά χωριά αλλά δεν υπαρχει χρόνος κ χρήμα .Οπότε στην ουσία ολα τα σημαντικά σημεια του νότου ,τώρα καθε ταξίδι είναι απόβλεπτο.Θα γράψω την ιστορία μας οταν γυρίσουμε όπως επέισης σκοπέυω να γράψω κ για το Νεπάλ .
 
Μηνύματα
68
Likes
152
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Πολύ ωραία η ιστορία σου άντε να πάρουμε σειρά και οι επόμενοι.:xalara:
Όχι όχι,γιατί λες οτι ζηλεύω ?? :) Μπράβο που συνδυαζετε δυο χώρες, μακάρι να είχα χρόνο κι εγώ.Να περάσετε τέλεια και μετα περιμένουμε τη δικιά σας ιστορία!
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Καλημέρα, επεξεργάζομαι ένα ταξίδι στο Περού και τα πιο οικονομικά εισητήρια που βρήκα είναι με την Air Europa. Είδα ότι ταξίδεψες με αυτή την εταιρία για Περού. Είναι καλή γιατί δεν έχω ξαναταξιδέψει με αυτή και δεν είναι από τις γνωστές μεγάλες. Μιλάω κυρίως για την ασφάλεια και όχι για τις ανέσεις που παρέχει που και αυτά μετράνε σε ένα τόσο μεγάλο ταξίδι. Ευχαριστώ!
 
Μηνύματα
68
Likes
152
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Καλησπέρα! Κι εγώ τότε άκουσα πρωτη φορά αυτη την εταιρεία.Πετάει όμως σε πολλές χώρες της Νοτιου Αμερικής με πολλές καθημερινές πτήσεις. Εμένα εκτός απο την τιμή,με βολευαν πολύ οι ώρες που πετάει! Εγώ στα αλλά δυο ταξίδια προς Λατινικη Αμερική είχα πετάξει με Iberia. Τώρα όμως δε με βολευαν οι ώρες της.Σαν εταιρεία δεν είχα κάποιο θέμα με καθυστερησεις, αποσκευές ή κάτι άλλο.Γενικά το ταξίδι ηταν μια χαρά. Τα αεροπλάνα δεν είναι απ αυτά που έχουν έξτρα ανέσεις όπως οθόνη σε κάθε κάθισμα κτλ ,αλλά εντάξει ηταν σχετικα καινούργια.Κι εγώ την εψαχνα την εταιρεία στο ίντερνετ, διάβαζα σχόλια, μου θυμίζεις εμένα :) Προσωπικα,δεν είχα κάποιο παράπονο. Καλό σου ταξίδι (σε ζηλεύω..) :)
 
Μηνύματα
68
Likes
152
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Καλημέρα, επεξεργάζομαι ένα ταξίδι στο Περού και τα πιο οικονομικά εισητήρια που βρήκα είναι με την Air Europa. Είδα ότι ταξίδεψες με αυτή την εταιρία για Περού. Είναι καλή γιατί δεν έχω ξαναταξιδέψει με αυτή και δεν είναι από τις γνωστές μεγάλες. Μιλάω κυρίως για την ασφάλεια και όχι για τις ανέσεις που παρέχει που και αυτά μετράνε σε ένα τόσο μεγάλο ταξίδι. Ευχαριστώ!
Σου εχω απαντησει ηδη,αλλα δεν το εστειλα ως "απαντηση" στο μηνυμα σου και ισως να μην το εχεις δει..Γι αυτο στελνω αυτο :)
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Σου εχω απαντησει ηδη,αλλα δεν το εστειλα ως "απαντηση" στο μηνυμα σου και ισως να μην το εχεις δει..Γι αυτο στελνω αυτο :)
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!
Και εμείς λόγω τιμής και ωρών καταλήγουμε σε αυτή την εταιρία. Έχω πετάξει κυρίως με πιο μεγάλες εταιρίες γι' αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εσάς που την έχετε χρησιμοποιήσει. Πρέπει να αποφασίσουμε κ σχετικά γρήγορα για να μην αυξηθούν τα εισητήρια...αλλά είμαστε μεταξύ Περού και Μεξικού- Κούβας. Οπότε φτιάχνω δύο πλάνα και όποιο μας δελεάσει περισσότερα. Εσύ τι λες?
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Καλησπερα, επειδη ενδιαφερομαι κ εγω για περου..ποια περιοδο κοιτας με την Air Europa?? Απο ποιο αεροδρομιο κ τι τιμες βρηκες; θα αρχισω κ εγω να ψαχνω και για να εχω μια ιδεα... Ευχαριστω!!!
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!
Και εμείς λόγω τιμής και ωρών καταλήγουμε σε αυτή την εταιρία. Έχω πετάξει κυρίως με πιο μεγάλες εταιρίες γι' αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εσάς που την έχετε χρησιμοποιήσει. Πρέπει να αποφασίσουμε κ σχετικά γρήγορα για να μην αυξηθούν τα εισητήρια...αλλά είμαστε μεταξύ Περού και Μεξικού- Κούβας. Οπότε φτιάχνω δύο πλάνα και όποιο μας δελεάσει περισσότερα. Εσύ τι λες?
Με την ίδια εταιρεία πέταξα κι εγώ Περού, δεν είχα κανένα θέμα!! Όπου και να επιλέξεις να πάς απο αυτούς τους προορισμούς, θα ξετρελαθείς, λογικά! Ζηλεύω ήδη.....
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Καλησπερα, επειδη ενδιαφερομαι κ εγω για περου..ποια περιοδο κοιτας με την Air Europa?? Απο ποιο αεροδρομιο κ τι τιμες βρηκες; θα αρχισω κ εγω να ψαχνω και για να εχω μια ιδεα... Ευχαριστω!!!
Καλησπέρα,
έχω κοιτάξει από όλες τις ευρωπαϊκές πόλεις αλλά ο πιο βολικός συνδυασμός οικονομικών εισητηρίων και ωρών που βρήκα είναι με την Air Europa από Μιλάνο (χωρίς μεγάλες ώρες αναμονής). Πιο οικονομικά έχει από Μαδρίτη αλλά θα χρειαστείς πιθανόν και διανυκτέρευση εκεί εκτός αν θέλεις να περιμένεις όλο το βράδυ στο αεροδρόμιο. Η περίοδος είναι υπό συζήτηση ανάλογα με τα αποτελέσματα της εύρεσης οικονομικών εισητηρίων.
Καλό ψάξιμο!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom