Περού Η Μαγεία του Περού

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Με την ίδια εταιρεία πέταξα κι εγώ Περού, δεν είχα κανένα θέμα!! Όπου και να επιλέξεις να πάς απο αυτούς τους προορισμούς, θα ξετρελαθείς, λογικά! Ζηλεύω ήδη.....
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!
Και εγώ αυτό πιστεύω!!!Για μένα και οι δύο προορισμοί είναι μοναδικοί αλλά μήπως έχεις πάει και έχεις συγκρίνει?
 

italiano

Member
Μηνύματα
33
Likes
161
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!
Και εγώ αυτό πιστεύω!!!Για μένα και οι δύο προορισμοί είναι μοναδικοί αλλά μήπως έχεις πάει και έχεις συγκρίνει?
Το 2015 βρέθηκα στην Κούβα και το 2016 πήγα Περού-Βολιβία. Αν έπρεπε να διαλέξω θα ξαναπήγαινα με κλειστά μάτια στο δεύτερο. Βέβαια, εξαρτάται από τα γούστα σου γιατί κατά τη γνώμη μου είναι δύο πολύ διαφορετικοί προορισμοί. Αν χρειαστείς κάποια βοήθεια στείλε πμ και θα χαρώ πολύ να βοηθήσω.
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Ευχαριστω πολυ!!!! Το 2015 ημουν κ εγω στην Κουβα!!! Οτι αποφαση κι αν παρεις, σιγουρα θα εχεις πολυ ωραιες εικονες κ στις 2 περιπτωσεις...;);)
 
Μηνύματα
68
Likes
152
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!
Και εμείς λόγω τιμής και ωρών καταλήγουμε σε αυτή την εταιρία. Έχω πετάξει κυρίως με πιο μεγάλες εταιρίες γι' αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εσάς που την έχετε χρησιμοποιήσει. Πρέπει να αποφασίσουμε κ σχετικά γρήγορα για να μην αυξηθούν τα εισητήρια...αλλά είμαστε μεταξύ Περού και Μεξικού- Κούβας. Οπότε φτιάχνω δύο πλάνα και όποιο μας δελεάσει περισσότερα. Εσύ τι λες?
Οι τρεις λατινοαμερικανικες χώρες που έχω επισκεφθεί,είναι αυτές που με ρωτάς!!! Στην Κούβα ήμουν το 2007,στο Μεξικό το 2008 και στο Περού το 2016. ΟΛΕΣ μαγικές χώρες! Αφού εχεις βάλει στο μάτι το Περού,ξεκινα απο κει.Πέρα απο πολλά άλλα, μου έκανε εντύπωση η εναλλαγή των εικόνων καθώς διασχίζεις τη χώρα.Απο την έρημο,βρίσκεσαι σε κορυφές των Άνδεων! Εντάξει, μαγεία, τι μου θυμισες τώρα... Αν εχεις χρονο κοιτα μήπως μπορείς να το συνδυασεις και με αλλη χώρα,πχ Χιλή ή Βολιβία... Εγώ δυστυχώς δε μπορω να κάνω πολύ μεγαλα ταξίδια. Το πολύ 3 εβδομαδες...
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!
Και εμείς λόγω τιμής και ωρών καταλήγουμε σε αυτή την εταιρία. Έχω πετάξει κυρίως με πιο μεγάλες εταιρίες γι' αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εσάς που την έχετε χρησιμοποιήσει. Πρέπει να αποφασίσουμε κ σχετικά γρήγορα για να μην αυξηθούν τα εισητήρια...αλλά είμαστε μεταξύ Περού και Μεξικού- Κούβας. Οπότε φτιάχνω δύο πλάνα και όποιο μας δελεάσει περισσότερα. Εσύ τι λες?
Καλή είναι και εγώ με αυτή πήγα.
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Οι τρεις λατινοαμερικανικες χώρες που έχω επισκεφθεί,είναι αυτές που με ρωτάς!!! Στην Κούβα ήμουν το 2007,στο Μεξικό το 2008 και στο Περού το 2016. ΟΛΕΣ μαγικές χώρες! Αφού εχεις βάλει στο μάτι το Περού,ξεκινα απο κει.Πέρα απο πολλά άλλα, μου έκανε εντύπωση η εναλλαγή των εικόνων καθώς διασχίζεις τη χώρα.Απο την έρημο,βρίσκεσαι σε κορυφές των Άνδεων! Εντάξει, μαγεία, τι μου θυμισες τώρα... Αν εχεις χρονο κοιτα μήπως μπορείς να το συνδυασεις και με αλλη χώρα,πχ Χιλή ή Βολιβία... Εγώ δυστυχώς δε μπορω να κάνω πολύ μεγαλα ταξίδια. Το πολύ 3 εβδομαδες...
Tέλεια ταξίδια έχεις κάνει!!!Εγώ ως τώρα πήγαινα Ευρώπη και Ασία για μακρινά αλλά φέτος είναι η σειρά της Κεντρικής ή Νότιας Αμερικής. Μια χαρά είναι 3 βδομάδες!!!Ναι αν πάμε τελικά Περού μπορεί να αν μας βγαίνει να βάλουμε και 2-3 μέρες Βολιβία. Σύντομα θα σας ενημέρωσω για την τελική επιλογή ώστε να σας ζητήσω περαιτέρω πληροφορίες!!!
 
Μηνύματα
68
Likes
152
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Καλή είναι και εγώ με αυτή πήγα.
Καλα εσυ Ασπα εχεις βοηθήσει με την ιστορια σου για το Περού,πολυ κοσμο:) Μακαρι ο επόμενος μου προορισμος να ειναι ενας παλαιότερος δικος σου και να εχεις γραψει γι αυτον :) :)
 
Μηνύματα
68
Likes
152
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Tέλεια ταξίδια έχεις κάνει!!!Εγώ ως τώρα πήγαινα Ευρώπη και Ασία για μακρινά αλλά φέτος είναι η σειρά της Κεντρικής ή Νότιας Αμερικής. Μια χαρά είναι 3 βδομάδες!!!Ναι αν πάμε τελικά Περού μπορεί να αν μας βγαίνει να βάλουμε και 2-3 μέρες Βολιβία. Σύντομα θα σας ενημέρωσω για την τελική επιλογή ώστε να σας ζητήσω περαιτέρω πληροφορίες!!!
Τι ωραια διλλήματα ειναι αυτα... "Περού ή Μεξικο-Κουβα;;; " :) Μακαρι να εχουμε παντα τέτοιους προβληματισμους , και τετοιες αποφάσεις να πάρουμε!
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος του κοσμου
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!
Και εγώ αυτό πιστεύω!!!Για μένα και οι δύο προορισμοί είναι μοναδικοί αλλά μήπως έχεις πάει και έχεις συγκρίνει?
έχω πάει Περού και Κούβα, όχι Μεξικό (παραμένει στα πλάνα μου, για το μέλλον). Πραγματικά όπου και να πας θα γεμίσεις εικόνες!
Η Κούβα είναι μια χώρα που σε ταξιδεύει στον χρόνο και σε μαγεύει με τις μουσικές της, από την άλλη το Περού, για μένα προσωπικά, ήταν όνειρο ζωής, λόγω της ποικιλομορφίας του, έχει ερήμους, έχει Αμαζόνιο, έχει Ματσου Πίτσου και Άνδεις (αν καταφέρεις να το συνδιάσεις και με την Βολιβία -με έρημο αλατιού), είμαι σίγουρη ότι θα παραμείνει στα τοπ ταξίδια σου!!!
Μην το πολυσκέφτεσαι....ότι και να αποφασίσεις, θα δικαιωθείς!!
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Καλημέρα κ πάλι από εμένα!!Κλείστηκαν τα εισιτήρια για το Περού για μέσα Απρίλη!!!Κ εκεί που είμαι χαρούμενη πέφτω πάνω στις πλημμύρες του Περού!!!!Τι ατυχία!!!Διαβάζω για καταστροφές στη Λίμα, για τη διακοπή του τρένου για το Μάτσου Πίτσου!!!Θα μου πείτε έχεις καιρό ακόμα αλλά τα προγνωστικά του καιρού λένε συνέχεια των βροχοπτώσεων κ τον Απρίλη. Μάλλον έρχεται η διαδικασία της αναβολής ή της ακύρωσης!Αν έχει κάποιος καμία περαιτέρω πληροφορία θα ήταν πολύτιμη!!!
 

MARY

Member
Μηνύματα
40
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να ήταν μόνο ένα!!
Καλημέρα κ πάλι από εμένα!!Κλείστηκαν τα εισιτήρια για το Περού για μέσα Απρίλη!!!Κ εκεί που είμαι χαρούμενη πέφτω πάνω στις πλημμύρες του Περού!!!!Τι ατυχία!!!Διαβάζω για καταστροφές στη Λίμα, για τη διακοπή του τρένου για το Μάτσου Πίτσου!!!Θα μου πείτε έχεις καιρό ακόμα αλλά τα προγνωστικά του καιρού λένε συνέχεια των βροχοπτώσεων κ τον Απρίλη. Μάλλον έρχεται η διαδικασία της αναβολής ή της ακύρωσης!Αν έχει κάποιος καμία περαιτέρω πληροφορία θα ήταν πολύτιμη!!!
Γιατί να το ακυρώσεις? Τα τρένα για MP λειτουργούν κανονικά.
CUSCO PUNO AREQUIPA δεν έχουν πληγεί καθόλου. Προβλημα με τους δρόμους μόνο στο βορρά. Η Λίμα έχει πρόβλημα με την υδροδότηση αλλά πιστέυω θα λυθεί σύντομα. Εγώ φεύγω 21/4 και δεν σκεφτομαι καθόλου να το ακυρώσω.
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Γιατί να το ακυρώσεις? Τα τρένα για MP λειτουργούν κανονικά.
CUSCO PUNO AREQUIPA δεν έχουν πληγεί καθόλου. Προβλημα με τους δρόμους μόνο στο βορρά. Η Λίμα έχει πρόβλημα με την υδροδότηση αλλά πιστέυω θα λυθεί σύντομα. Εγώ φεύγω 21/4 και δεν σκεφτομαι καθόλου να το ακυρώσω.
H ακύρωση έχει βγει από το πλάνο!!!!Σκέφτομαι μήπως το μεταθέσω για ένα μήνα μετά μιας που τα εισιτήρια ευτυχώς αλλάζουν και σίγουρα θα πετύχω καλύτερο καιρό. Μετά από επικοινωνία με πρεσβεία, πρακτορεία εκεί και τα ξενοδοχεία που σκεφτόμουν να πάω μου πρότειναν αν έχω τη δυνατότητα να το μεταθέσω για λίγο θα είναι καλύτερα. Τα προγνωστικά δίνουν βροχές για άλλες δύο βδομάδες σίγουρα...οπότε αν πάω στις 12/4 θα πέσω σε βροχές. Τέλη απρίλη θα είναι οκ!!!Οπότε μια φορά θα κάνω ένα τέτοιο ταξίδι και να βρέχει συνέχεια???Λίγες μέρες παραπάνω αναμονή!!!Να περάσουμε σούπερ!!!!!Να σε ρωτήσω....θα πάτε αμαζόνιο?Εμβόλιο κίτρινου πυρετού κ χάπια ελονοσίας θα πάρετε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom