ΗΠΑ Εστα η Βιζα?

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Γειά και πάλι.. Λοιπόν έκανα τις αιτήσεις μου για όλη την οικογένεια και για νέα υόρκη και για τοροντο.. στο Εστα δεν σου ζητάνε ημερομηνίες πάρα μόνο που θα μείνεις αλλά μπορείς να βάλεις UNKNOWN το οποίο το γράφεις δεν είναι σαν επιλογή.. και αν θες γυρνάς αργότερα και συμπληρώνεις ότι θες.... μας δέχθηκαν όλους κομπλε.... Τώρα για καναδα κάνεις πάλι αίτηση λέγεται ΕΤΑ και κοστίζει 7 δολάρια καναδα και εκεί σου ζητάει οπωσδήποτε που θα μείνεις αλλιώς δεν προχωράει ... ευτυχώς εμάς θα μας φιλοξενήσουν συγγενείς και δώσαμε διεύθυνση κτλ.... approved και από εκεί. .. κλείσαμε και αεροπορικά και ξενοδοχείο νέα υόρκη και ανυπομονουμε να παμε την ταξιδαρα μας

Αααα κάνεις ξεχωριστή αίτηση φυσικά για το παιδί και στις 2 περιπτώσεις... απλά κάπου έχει ένα κουτάκι ότι το κάνεις εκ μέρους κάποιου άλλου

Κάτι τελευταίο το Εστα πλέον είναι για 1 χρόνο και όχι 2
 
Last edited by a moderator:

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Γειά και πάλι.. Λοιπόν έκανα τις αιτήσεις μου για όλη την οικογένεια και για νέα υόρκη και για τοροντο.. στο Εστα δεν σου ζητάνε ημερομηνίες πάρα μόνο που θα μείνεις αλλά μπορείς να βάλεις UNKNOWN το οποίο το γράφεις δεν είναι σαν επιλογή.. και αν θες γυρνάς αργότερα και συμπληρώνεις ότι θες.... μας δέχθηκαν όλους κομπλε.... Τώρα για καναδα κάνεις πάλι αίτηση λέγεται ΕΤΑ και κοστίζει 7 δολάρια καναδα και εκεί σου ζητάει οπωσδήποτε που θα μείνεις αλλιώς δεν προχωράει ... ευτυχώς εμάς θα μας φιλοξενήσουν συγγενείς και δώσαμε διεύθυνση κτλ.... approved και από εκεί. .. κλείσαμε και αεροπορικά και ξενοδοχείο νέα υόρκη και ανυπομονουμε να παμε την ταξιδαρα μας

Αααα κάνεις ξεχωριστή αίτηση φυσικά για το παιδί και στις 2 περιπτώσεις... απλά κάπου έχει ένα κουτάκι ότι το κάνεις εκ μέρους κάποιου άλλου

Κάτι τελευταίο το Εστα πλέον είναι για 1 χρόνο και όχι 2
τι ερωτησης ειχε μεσα το εστα αν επιτρεπεται..
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
τι ερωτησης ειχε μεσα το εστα αν επιτρεπεται..
Αν έχεις διαβατήριο άλλης χώρας
Αν είσαι γνωστός με κάποιο άλλο όνομα
Αν έχεις κάποια άλλη εθνικότητα
Αν έχεις ταξιδέψει σε Συρία Ιράν κτλ
Τον αριθμό ταυτότητας σου
Αριθμό τηλεφώνου σταθερό ή και κινητό
Κάποιον που να έχεις σαν έκτακτης ανάγκης άτομο που να μην ταξιδεύει μαζί σου
Διεύθυνση που θα μείνεις νέα υόρκη
Σε κάποια από αυτά μπορείς να γράψεις UNKNOWN αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα σε δεχτούν
 
Last edited:

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.657
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Δεν μου ζήτησαν διεύθυνση διαμονής στις Η.Π.Α. όταν έκανα αίτηση για ESTA.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν μου ζήτησαν διεύθυνση διαμονής στις Η.Π.Α. όταν έκανα αίτηση για ESTA.
Οι ερωτησεις για βιζα παντως δεν εχουν καμμια σχεση με το παρελθον...προστεθηκαν δεκαδες νεες...ζητανε διευθυνση διαμονης αλλιως δεν...βαζεις ενα χοτελ που μπορεις να το αλλαξεις μετα.
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Δεν μου ζήτησαν διεύθυνση διαμονής στις Η.Π.Α. όταν έκανα αίτηση για ESTA.
Ναι στο Εστα δεν ζητάνε στο ΕΤΑ που είναι για καναδα ζητανε
 

Stelios1991

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά
Συγνώμη για την ώρα θα ήθελα να ρωτήσω πόσες φορές μπορώ να πάω Αμερική μέσα σε ένα χρόνο? Τι εννοώ θέλω να πάω ιουλιο 10 ημέρες και Δεκέμβριο άλλες δέκα γίνετε?
 

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Καλησπέρα παιδιά
Συγνώμη για την ώρα θα ήθελα να ρωτήσω πόσες φορές μπορώ να πάω Αμερική μέσα σε ένα χρόνο? Τι εννοώ θέλω να πάω ιουλιο 10 ημέρες και Δεκέμβριο άλλες δέκα γίνετε?
Δεν θα έχεις πρόβλημα. Οι περίοδοι που θα πας είναι σχετικά μικρές και με μεγάλο χρονικό διάστημα μεταξύ τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom