Η Εγγλέζικη κουζίνα και πως να την αποφύγετε στο Λονδίνο

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400

ΤΟ ΜΕΡΟΣ: Gokyuzu
TO SITE: http://www.gokyuzurestaurant.co.uk/
ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ: Οπωσδήποτε με κράτηση αλλιώς καμία τύχη
Η ΣΤΑΣΗ: Harringey Green Lanes (Overground) ή αν θεωρείτε ότι το πορτοκαλί του Overground στο χάρτη του Tube είναι άλλη μια δοκιμασία για να καταλάβετε τι είν η Oyster, αφήστε το. Turnpike Lane (Piccadilly) και κόψτε το με τα πόδια.
Ο ΔΗΜΟΣ: Harringey. Λίγα να δείτε στα πέριξ, ΤουρκοΚυπριακοΕλληνικός μαχαλάς σε μέρη. Γενικά μπορεί να γίνει επικίνδυνο κατά τόπους αλλά όχι στους κεντρικούς άρα κινηθείτε άφοβα. Ζώνη 3
ΤΟ ΡΕΖΟΥΜΕ: Η φήμη του έχει ξεπεράσει τα όρια του Λονδίνου. Στο δε Λονδίνο ακόμα κι αν δεν έχεις πάει, σίγουρα έχεις ακούσει για τον Τούρκο των Βορείων προαστίων. Σίγουρα. Όλοι. Υπάρχει λόγος λοιπόν. Κάθε που θα πάω κάποιον επισκέπτη, φοβάμαι ότι του έχω ανεβάσει τόσο πολύ τις προσδοκίες που δε θα εντυπωσιαστεί. Αμ δε. Όλοι με την πρώτη μπουκιά κοκαλώνουν και ξανά μπαίνουν στην παρέα κάνα 20λεπτο μετά.
ΠΙΑΤΟ ΦΕΤΙΧ: Έ μα την γιγαντιαία ποικιλία! τι άλλο! αν και τα σουβλάκια κοτόπουλου ή αρνιού είναι τα καλύτερα της ζωής μου όλης
ΓΕΥΣΗ: 10/10
ΤΙΜΗ: Πάρα πολύ τίμιο value for money. Με 15 λίρες τρως σαν τον Mr Creosote.
ΤΟ ΚΛΟΥ: Βγείτε και κάντε μια επίσκεψη στο δίπλα ζαχαροπλαστείο για Κιουνεφέ. Οργασμός
όσες φορές και να πάει κάποιος δεν γίνεται να μην το ευχαριστηθεί! Δεν μπορεί αν περιγραφεί η πανδαισία γεύσεων.
 

vanessachai

Member
Μηνύματα
44
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ

ΤΟ ΜΕΡΟΣ: Green Door
TO SITE: https://www.facebook.com/gdorganic
ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ: Στου Σήφη βρε με κράτηση? Αν και είναι μικρό άρα, τι να πω, εμείς αράξαμε έξω το καλοκαιράκι
Η ΣΤΑΣΗ: Warren Street, Northern line Charing+ Branch, Victoria
Ο ΔΗΜΟΣ: Camden. UCL, Regent's Park
ΤΟ ΡΕΖΟΥΜΕ: Η αλήθεια είναι ότι έχω επισκεφτεί πολύ λίγα Ελληνικά εστιατόρια εδώ, 3-4 βάλε βγάλε αλλά έχω ακούσει σχόλεια για τα περισσότερα. Εδώ ήρθαμε συστημένοι. Αν εξαιρέσουμε τη γειτονιά που δεν τη λες όμορφη με την καμία (όχι επικίνδυνη, άσχυμη) το φαγητό είναι από άλλο πλανήτη. τον πλανήτη Ελλάδα. Θα μου πεις, ήρθες Λονδίνο για να φας Ελληνικό? Έ και δίκιο θα χεις. Αν έρθεις όμως να μπαστακωθείς στον τριτοξάδερφο για κανά μήνα, τίμησέ τους.
ΠΙΑΤΟ ΦΕΤΙΧ: Όλα! Τα πάντα! Δεν κάνω πλάκα, τα παλικάρια είναι εξαιρετικοί μάγειρες
ΓΕΥΣΗ: 10/10
ΤΙΜΗ: Κυριολεκτικά, τζάμπα. Τιμές Ελλάδας κι ακόμα πιο φθηνά.
ΤΟ ΚΛΟΥ: Σε Ελληνικό εστιατόριο τι να σας πω. Εκπλήξεις δεν υπάρχουν τουλάχιστον για εμάς
Δυστυχώς έκλεισε αυτό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom