Νάξος Νάξος

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αίγυπτος
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το θετικό για εμάς είναι ότι υπολογίζουμε να είμαστε εκεί την κάρδια του δεκαπενταύγουστου που σχεδόν ε όλα τα νησιά είναι πανικός. Σκιάθο δεν μπορούμε επειδή εμείς θα πάμε μια εβδομάδα κι θα συνδυάσουμε 2 νησιά οπότε πρέπει να είναι και κοντά και να υπάρχει και επικοινωνία με ακτοπλοϊκά. Σίγουρα το ένα νησί θα είναι η Ίος και όπως βλέπω μάλλον Νάξο λόγω του ότι είναι μεγάλο έχει παραλίες όπως μου είπες και λογικά στην Χώρα κάτι θα έχει για κλάμπινγκ το βράδυ. Επίσης αν είσαι και οργανωμένος και τυχερός να τα βρεις και σε καλή τιμή όπως πράξαμε πέρσι όπου μια εβδομάδα Πάρο και Ιο όλα μαζί ήταν πάνω κάτω 280€
Στη Νάξο έχει πολύ καλό και οικονομικό φαγητό, γενικά φθηνότερο από άλλα νησιά που έχω επισκεφθεί. Έχω να σου προτείνω ταβέρνες αν ενδιαφέρεσαι.
Όσον αφορά τη διανυκτέρευση, πέρσι κλείσαμε από πολύ νωρίς και βρήκαμε πολύ καλό δωμάτιο στη Γρόττα με 78 ευρώ το άτομο για 5 νύχτες. Οπότε συμφωνώ μαζί σου.
Σχετικά με τη διασκέδαση, έχει κάποια ωραία μαγαζιά (καφετέριες μέχρι το απόγευμα - στυλ κλαμπ το βράδυ) στα σοκάκια στη Χώρα. Εμείς πήγαμε όλες τις φορές στο Like Home. Υπάρχουν κι άλλα (Ocean, Day Night).

Από παραλίες σίγουρα αξίζουν: Μικρή Βίγλα :rolleyes:, Πλάκα, Άγιος Προκόπης, Αγία Άννα.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Καλημερα και απο εμενα σε ολες και σ ολους!!το καλοκαιρι ερχεται και οσο να ναι κανονιζουμε τα της ξεκουρασης!!Φετος λεμε για Ναξο να μαστε καλα!!Πηρα και καποιες συμβουλες απο φιλους και μου προτειναν να μεινω στην Χωρα!!Η αληθεια ειναι οτι επειδη θα κατεβουμε με αμαξι καλο θα ηταν να αποφευγω τις ασκοπες μετακινησεις πχ να βγεις στην χωρα για ενα ποτο ή φαγητο...
 

zoi1993

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ζευγάρι που λέτε, είπαμε φέτος να επισκεφθούμε τη Νάξο. .Θέλω ότι πληροφορία έχετε. . Όπως, τι παίζει με τις συγκοινωνίες; χωρίς αμάξι γίνεται να κυκλοφορούμε προς τις παραλίες; Επίσης, που να μείνουμε, χώρα, Αγία Άννα ή Άγιο Προκοπίο; και αν έχετε και ξενοδοχείο να μας προτείνετε. ..
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ζευγάρι που λέτε, είπαμε φέτος να επισκεφθούμε τη Νάξο. .Θέλω ότι πληροφορία έχετε. . Όπως, τι παίζει με τις συγκοινωνίες; χωρίς αμάξι γίνεται να κυκλοφορούμε προς τις παραλίες; Επίσης, που να μείνουμε, χώρα, Αγία Άννα ή Άγιο Προκοπίο; και αν έχετε και ξενοδοχείο να μας προτείνετε. ..
Πολύ άνετο κ συχνό Κτελ μέχρι την Πλάκα μέχρι τις 2 το πρωί (περνάει από Άγιο Προκοπιο κ Αγία Άννα). Συχνο Κτελ επισης κ προς αλλες παραλιες. Προσωπικά...θα διάλεγα διαμονή στη Χώρα (ειδικά αν δεν είστε του στυλ 'θέλω όλη την ημέρα να είμαι παραλία"). Θα έχετε κ τα Κτελ πιο εύκολα για όπου θέλετε
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ζευγάρι που λέτε, είπαμε φέτος να επισκεφθούμε τη Νάξο. .Θέλω ότι πληροφορία έχετε. . Όπως, τι παίζει με τις συγκοινωνίες; χωρίς αμάξι γίνεται να κυκλοφορούμε προς τις παραλίες; Επίσης, που να μείνουμε, χώρα, Αγία Άννα ή Άγιο Προκοπίο; και αν έχετε και ξενοδοχείο να μας προτείνετε. ..
Πολύ άνετο κ συχνό Κτελ μέχρι την Πλάκα μέχρι τις 2 το πρωί (περνάει από Άγιο Προκοπιο κ Αγία Άννα). Συχνο Κτελ επισης κ προς αλλες παραλιες. Προσωπικά...θα διάλεγα διαμονή στη Χώρα (ειδικά αν δεν είστε του στυλ 'θέλω όλη την ημέρα να είμαι παραλία"). Θα έχετε κ τα Κτελ πιο εύκολα για όπου θέλετε
 

angryDuck

Member
Μηνύματα
36
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα
Στη Νάξο έχει πολύ καλό και οικονομικό φαγητό, γενικά φθηνότερο από άλλα νησιά που έχω επισκεφθεί. Έχω να σου προτείνω ταβέρνες αν ενδιαφέρεσαι.
Όσον αφορά τη διανυκτέρευση, πέρσι κλείσαμε από πολύ νωρίς και βρήκαμε πολύ καλό δωμάτιο στη Γρόττα με 78 ευρώ το άτομο για 5 νύχτες. Οπότε συμφωνώ μαζί σου.
Σχετικά με τη διασκέδαση, έχει κάποια ωραία μαγαζιά (καφετέριες μέχρι το απόγευμα - στυλ κλαμπ το βράδυ) στα σοκάκια στη Χώρα. Εμείς πήγαμε όλες τις φορές στο Like Home. Υπάρχουν κι άλλα (Ocean, Day Night).

Από παραλίες σίγουρα αξίζουν: Μικρή Βίγλα :rolleyes:, Πλάκα, Άγιος Προκόπης, Αγία Άννα.
Προτεινε μας για φαγητο μερη αν σου ειναι ευκολο! :)
 

Lenia7

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά. Πηγαίνουμε παρέα πέντε ατόμων τέλος Ιουνίου Ναξο. Έχουμε κλείσει δωμάτια στο George Studios στον Άγιο Γεώργιο. Μήπως έχει πάει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;
 

Λυμπι

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
παιδια γεια σας! την πεμπτη φευγω για ναξο και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια! θα μεινω στην χωρα χωρις δικο μου μεσο, ομως θελω να νοικιασω μια-δυο μερες μηχανακι. ξερετε καποιο εμπιστο καταστημα; επισησ, που θα μου προτεινατε να παω με αυτο εκτος χωρας; ποια χωρια αξιζει να επισκευτουμε και απομονομενες παραλιες΄;
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
παιδες καλησπερα!!!Το σαββατο πρωτα ο θεος θα την κανω για ναξο και θελω τα φωτα σας!!!Μου εχουν πει οτι μπορω να την κανω ημερησια για κουφονησια με καποιο καικι απο καποιο λιμανακι...αλλα δεν θυμοντουσαν το σημειο...ξερεις κανεις να μου πει?
Η αληθεια ειναι οτι και με τις παραλιες αλλος λεει αξιζει μπαινει ο αλλος λεει οχι και μπερδευτηκααα!!!!
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
παιδες καλησπερα!!!Το σαββατο πρωτα ο θεος θα την κανω για ναξο και θελω τα φωτα σας!!!Μου εχουν πει οτι μπορω να την κανω ημερησια για κουφονησια με καποιο καικι απο καποιο λιμανακι...αλλα δεν θυμοντουσαν το σημειο...ξερεις κανεις να μου πει?
Η αληθεια ειναι οτι και με τις παραλιες αλλος λεει αξιζει μπαινει ο αλλος λεει οχι και μπερδευτηκααα!!!!
Τσεκαρε εδω
https://www.naxostours.net/el/cruises/κουφονήσια-ρήνα/

Λεει οτι φευγει απο αγια αννα ναξου για τουρ στα κουφονησια.
Θεωρω οτι αξιζει μια εκδρομουλα γιατι ειναι πανεμορφα

Οι παραλιες της ναξου ειναι εξαιρετικες και την εποχη π πας θα ειναι και ηρεμες χωρις κοσμο.
Πηγαινε και προς καστρακι,βιγλα κλπ να δεις χρωματα και χιλιομετρα παραλιας.Απλα εχε και ομπρελιτσα μαζι γτ θα σε φαει ο ηλιος οπου δεν ειναι οργανωμενα.
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
παιδες καλησπερα!!!Το σαββατο πρωτα ο θεος θα την κανω για ναξο και θελω τα φωτα σας!!!Μου εχουν πει οτι μπορω να την κανω ημερησια για κουφονησια με καποιο καικι απο καποιο λιμανακι...αλλα δεν θυμοντουσαν το σημειο...ξερεις κανεις να μου πει?
Η αληθεια ειναι οτι και με τις παραλιες αλλος λεει αξιζει μπαινει ο αλλος λεει οχι και μπερδευτηκααα!!!!
Εγώ που είχα πάει, δεν το γνωρίζω αυτό. Αν θα πήγαινα, θα πήγαινα με το πλοίο της γραμμής αν το καίκι ήταν ακριβότερο. Για το σάββατο που έψαξα μόλις, υπάρχει αναχώρηση του Highspeed 4 στις 11:20 από Νάξο (12:10 άφιξη) και αναχώρηση απο Κουφονήσι για Νάξο στις 16:15 με επιστροφή 17:00 με το ίδιο ταχύπλοο. Η παραμονή στο νησί δεν είναι αρκετές ώρες (4 περίπου) και οι τιμές είναι και σχετικά τσιμπημένες (23,50€ Χ 2 = 47€ μετ' επιστροφής). Εφόσον ο @Menelaos83 σου βρήκε το link που λέει 45€ με παραμονή 8 ώρες, συμφέρει περισσότερο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.725
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom