Ηνωμένο Βασίλειο Λονδρέζικη Κουλτούρα !!

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Για πειτε μου και μενα οι γνωστες.Φανταζομαι το σετ μενου δεν εχει την ποικιλια ενος μπουφε.Ποσα πιατα σου φερνουν?Γιατι ειμαι και φαγανη...οποιος ηρθε στο Σχοινια ξερει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.966
Likes
12.008
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
πρωτο, κυριως και επιδορπιο. Μερικες φορες εχει και ποτο.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Αγαπημένο Λονδίνο!Σέυχαριστώ που μου ξύπνησεις όμορφες αναμνήσεις με την ιστορία σου...
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Δεν ξέρω αν έχουν προαναφερθεί τα παρακάτω αλλά τα καταθέτω με μια επίσκεψη ξανά στα μέρη!

Επισκέφθηκα το κινέζικο Wong Kei στην China town στο Λονδίνο, το οποίο μου το σύστησαν πολλοί φίλοι ότι είναι από τα καλύτερα. Προσωπικά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το κινέζικο αλλά η πάπια του ήταν εξαιρετική. Ο χώρος δεν είναι ωραίος αλλά σε αυτούς που αρέσει το κινέζικο ίσως θα πρέπει να το επισκεφθούν.
CHINATOWN - LONDON W1 | Wong Kei

Επίσης, στο Dirty Martini στο covent garden μπορείτε να πιείτε ωραία coctails όπως και στη σταθερή αξία Cafe Boheme στο Soho αλλά και στο Floridita.

http://www.dirtymartini.uk.com/
Cafe Boheme
D&D London - Floridita - Restaurant

Τα gaucho στη charlotte street νομίζω είναι από τα πιο ωραία της εν λόγω αλυσίδας.
 

akerboom

Member
Μηνύματα
45
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
το εξεταζω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
'Ενα ωραίο μπαράκι προς covent garden ειναι το εξής Freud Est. 1986
Aξίζει να το επισκεφθείτε για τα πολύ ωραία coctails.Δεν φαίνεται καθώς είναι υπόγειο.

Επίσης στο Mayfair, ένα στενάκι με πολλά μπαράκια που θεωρείται και ελληνικό στέκι γιατί μπορείς να καθίσεις και έξω. Ενα από τα μπαράκια εκεί είναι και το Mews Mews of Mayfair, Mayfair Restaurant, Mayfair Bar, Private Dining, West End Restaurant, West End Bar, London Bar, London Restaurant, Cocktail Bar, Fine Dining Restaurant.

Μια αλυσίδα που τη δοκίμασα και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί είναι τα cote. Προσωπικά μου άρεσαν σε σχέση με άλλες αλυσίδες, φάγαμε πολύ και δεν πληρώσαμε και πάρα πολλά. http://www.cote-restaurants.co.uk/

Τέλος, μην παραλείψετε εάν επισκεφθείτε το Λονδίνο να πάτε στο Les miserables.Είναι φοβερό (ίσως καλύτερο και από το phantom) και αν και καθόμασταν upper circle βλέπαμε μια χαρά!!!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Πολυ ωραια η ιστορια! Κρατησα σημειωσεις! Για βραδυ τι προτεινετε; και μεχρι ποια ωρα αξιζει για να βγεις με φυσιολογικες συνθηκες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom