Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
τα εχουμα ηδη κλεισει τα εισιτηρια για κουβα.σας ευχαριστω πολυ.αν εχω καποια απορια θα ξαναστειλω
Μου φαίνεσαι λίγο απογοητευμένη..κακώς..Η Κούβα είναι πανέμορφη χώρα..αισθάνεσαι λες και βρίσκεσαι μέσα σε ένα ντοκιμαντέρ..!!
Εφόσον έχεις κλείσει εισητήρια κάτσε εκεί και απόλαυσέ την όσο μπορείς..
Πιστεψε με είναι μεχρι να πατήσεις το πόδι σου μετά δεν θα θέλεις να φύγεις..
Φροντισε μόνο να πάρεις κανα χαρτί υγείας μαζί σου και καμιά σερβιέτα αν χρειαστεί για να μην χάσεις χρόνο να ψάχνεσαι εκεί..
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά θα χρειαστώ αντάπτορα για το ρεύμα στην κούβα? Αν ναι μπορείτε να στείλετε τύπο?Ευχαριστώ!
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Αν μπεις εδώ θα σου δείξει τα διάφορα είδη. Στην κούβα χρεισημοποιούν τον τύπο Α.
αν για κάποιον λόγο δεν βρείς στο κέντρο της Αβάνας στον δρόμο ΑVENIDA DE ITALIA απέναντι από ένα μεγάλο γωνιακό σούπερ μάρκετ υπάρχει ένα μαγαζί με ηλεκτρικά είδη και πουλάει για 1,5cuc=1,34euro.Το μοναδικό κατάστημα στην Αβάνα που βρήκα από όλα όσα ρώτησα. Το μαγαζί απ ότι θυμάμαι ανοίγει μετά τις 10.

https://travels4ever.gr/2015/10/09/τα-διαφορά-είδη-φις-και-πριζών-για-να-μ/
 
Last edited:

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν μπεις εδώ θα σου δείξει τα διάφορα είδη. Στην κούβα χρεισημοποιούν τον τύπο Α.
αν για κάποιον λόγο δεν βρείς στο κέντρο της Αβάνας στον δρόμο ΑVENIDA DE ITALIA απέναντι από ένα μεγάλο γωνιακό σούπερ μάρκετ υπάρχει ένα μαγαζί με ηλεκτρικά είδη και πουλάει για 1,5cuc=1,34euro.Το μοναδικό κατάστημα στην Αβάνα που βρήκα από όλα όσα ρώτησα. Το μαγαζί απ ότι θυμάμαι ανοίγει μετά τις 10.

https://travels4ever.gr/2015/10/09/τα-διαφορά-είδη-φις-και-πριζών-για-να-μ/
Ευχαριστώ πολύ.Ρωτάω για ν αγοράσω απο εδώ..Οχι εκεί..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.471
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ευχαριστώ πολύ.Ρωτάω για ν αγοράσω απο εδώ..Οχι εκεί..
Εξαρτάται από το πού θα μείνεις. Αν το κτίριο είναι δηλαδή καπιταλιστικής ή κομμουνιστικής περιόδου
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν έχω ιδέα.. Απλα ή θα χρησιμοποιούν σαν τα δικά μας ή σαν τον τύπο Α που ανέφερε απο πάνω ο φίλος Κώστας.. Σωστα?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.471
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν μου ανοίγουν τα λινκ, οπότε δεν ξέρω.
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γιώργο ερχομαστε Κυριακή.. Τι λέει ο καιρος εκει? Καταιγίδες βλέπω αυτη την εβδομάδα..Ισχύει ή είναι της ώρας κ τέλος? Το ίδιο δίνει και για την επόμενη εβδομάδα αν και είναι μακρινή πρόβλεψη..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.471
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.471
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για το άλλο που ρώτησες σε άλλο φόρουμ, πούρα σε cup έχει σε οποιαδήποτε bodega, υπάρχει μία ανά 4 οικοδομικά τετράγωνα, αλλά είναι άγνωστο αν θα διαθέτουν ή όχι, καμιά φορά κάνουν μήνες να εμφανιστούν κι αυτή τη στιγμή η Κούβα έχει ελλείψεις σε πολύ βασικά πράγματα, θυμίζει δεκαετία 2000 η κατάσταση, άδεια τα μαγαζιά, ούτε μπισκότα δε βρίσκεις καλά-καλά. Ακόμη και το εμφιαλωμένο νερό είναι σε έλλειψη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.673
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom