Συνέντευξη στην ΕΡΤ2

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου

Attachments

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ωραίος Αλέξανδρε σε ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας, καλά ταξίδια!!

*Πολυ ωραιες φωτογραφίες.
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Εγω γιατι δεν μπορω να δω το βιντεο?
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Τα καταφερα !!
Υπεροχες φωτογραφιες !!
Καλα ταξιδια Αλεξανδρε !!
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
@Alexandros_T είμαι σίγουρος ότι περίμενες με αγωνία το σχόλιο μου για την συνέντευξή σου! :lol:
Λοιπόν ήταν μία ευχάριστη συνέντευξη. Σου πάει ο φακός και είσαι εύγλωττος, σαφής, χαμογελαστός. Όλα μία χαρά, δηλαδή. από την δική σου πλευρά.

Φυσικά δεν σου έκαναν την ερώτηση που θα ήθελα προσωπικά να σου κάνω, χωρίς εσύ να έχεις κάποια ευθύνη για αυτό. Οπότε θα την υποβάλλω εγώ από εδώ. Συγχώρεσέ με αλλά δεν την έχω απολύτως σχηματοποιημένη στο μυαλό μου. Την γράφω όμως όπως μου έρχεται αυτή την στιγμή για να μην την ξεχάσω στο μέλλον.

Η ερώτησή μου, με διάφορα υποερωτήματα, είναι η εξής:
Αν κάποιος εμπνευστεί από τα ταξίδια που κάνεις, επισκεπτόμενος αρχέγονους πολιτισμούς και αποφασίσει να ακολυθήσει τον δικό σου ταξιδιωτικό δρόμο, τι θα συναντήσει? Θα βρει αυθεντικά πράγματα εξ ολοκλήρου η εν μέρει? Σε ποιό βαθμό οι πολιτισμοί αυτοί παραμένουν ανεπηρέαστοι από τον δυτικό πολιτισμό? Διατηρούν απλώς κάποια έθιμα η και η καθημερινότητά τους παραμένει αναλλοίωτη ,έστω σε κάποιο βαθμό, μακρυά από τις τεχνολογικές εξελίξεις?

Εν ολίγοις, θα προέτρεπες κάποιον νέο ταξιδιώτη να κάνει αυτό που έκανες και κάνεις η όχι επειδή την επόμενη πενταετία, για παράδειγμα, δεν θα επιβιώνει σχεδόν τίποτα αρχέγονο από αυτούς τους πολιτισμούς?

Υ.Γ Εννοείται ότι αν θέλεις απαντάς!:)
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Ωραίος! Για στείλε μας instagram να βλέπουμε κι εμείς τις φωτογραφίες σου!
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
@Alexandros_T
Η ερώτησή μου, με διάφορα υποερωτήματα, είναι η εξής:
Αν κάποιος εμπνευστεί από τα ταξίδια που κάνεις, επισκεπτόμενος αρχέγονους πολιτισμούς και αποφασίσει να ακολυθήσει τον δικό σου ταξιδιωτικό δρόμο, τι θα συναντήσει? Θα βρει αυθεντικά πράγματα εξ ολοκλήρου η εν μέρει? Σε ποιό βαθμό οι πολιτισμοί αυτοί παραμένουν ανεπηρέαστοι από τον δυτικό πολιτισμό? Διατηρούν απλώς κάποια έθιμα η και η καθημερινότητά τους παραμένει αναλλοίωτη ,έστω σε κάποιο βαθμό, μακρυά από τις τεχνολογικές εξελίξεις?

Εν ολίγοις, θα προέτρεπες κάποιον νέο ταξιδιώτη να κάνει αυτό που έκανες και κάνεις η όχι επειδή την επόμενη πενταετία, για παράδειγμα, δεν θα επιβιώνει σχεδόν τίποτα αρχέγονο από αυτούς τους πολιτισμούς?

Υ.Γ Εννοείται ότι αν θέλεις απαντάς!:)
Ο κόσμος εξελίσσεται και η αυθεντικότητα χάνεται. Εξαρτάται πάντα από την προσιτότητα του μέρους, τις συγκοινωνίες, τις ιεραποστολές σε κάποιες περιπτώσεις και βέβαια τον τουρισμό. Ο βαθμός αλλοίωσης ποικίλλει. Τα κινητά τηλέφωνα υπάρχουν πλέον σχεδόν παντού, το γνωστό αναψυκτικό επίσης.
 
Last edited:

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.203
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom