Πληροφορίες για μετακίνηση από/προς αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
H βόρεια πύλη έχει ανοίξει εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια και δεν χρειάζεται απολύτως καμία άδεια.
Ναι ισχύει πλέον αυτό. Ρώτησα και εγώ φίλους που κατοικούν στην περιοχή και πράγματι έχει αλλάξει το προηγούμενο καθεστώς και πλέον μπαίνεις ελεύθερα.
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Αλλά το απαγορευτικό υπάρχει ακόμα στην είσοδο.Όπως επίσης οι μπάρες και ο φύλακας.Για τυπικούς λόγους;Υπάρχει απαγόρευση για φορτηγά μόνο;
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Αλλά το απαγορευτικό υπάρχει ακόμα στην είσοδο.Όπως επίσης οι μπάρες και ο φύλακας.Για τυπικούς λόγους;Υπάρχει απαγόρευση για φορτηγά μόνο;
Τί να σου πω? Δεν μένει παρά να ρωτήσεις το φύλακα για να λυθεί σε όλους η απορία.
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Οποιος μπορεί να μας ενημερώσει λοιπόν.Εγώ πέρασα τις προάλλες, μου έκανε όμως εντύπωση το απαγορευτικό, το οποίο πάντως δεν εφαρμοστηκε στη δική μου περίπτωση
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Αλλά το απαγορευτικό υπάρχει ακόμα στην είσοδο.Όπως επίσης οι μπάρες και ο φύλακας.Για τυπικούς λόγους;Υπάρχει απαγόρευση για φορτηγά μόνο;
Οι μπάρες υπάρχουν για τυπικούς λόγους. Μέχρι πριν λίγο καιρό περνούσαν μόνο Ι.Χ. και όχι τα ταξί, τώρα όμως περνάνε κι αυτά.
 
  • Like
Reactions: SPO

Lamp

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα! Γνωρίζει καποιος ποση ωρα διαρκεί η διαδρομή απο αεροδρόμιο σε σταθμό Λιοσίων με το Χ93;
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Αν δεν κάνω λάθος, εμεις άντε να το είχαμε κάνει κανένα 10λεπτο γιατί δεν είχε καθόλου κίνηση. Ήταν πολύ πιο κοντά απ'ο,τι περιμέναμε βασικά. Περίμενε καμία απάντηση ακόμα βέβαια, αλλά νομίζω ότι κάπου τόσο το είχαμε κάνει...
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Τελεια! Ευχαριστώ!!
Πολύ δύσκολο να κάνει δέκα λεπτά από τη στιγμή που διασχίζει όλη την Αθήνα. Να υπολογίζεις γύρω στη μία ώρα (αναλόγως με την κίνηση)
Ενδεικτικά σου δείχνω τη βγάζει το googlemaps
Και το λινκ του ΟΑΣΑ http://telematics.oasa.gr/#lineDetails_806_Χ93 : ΣΤ.ΥΠΕΡ.ΛΕΩΦ.ΚΗΦΙΣΟΥ - ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(EXPRESS)_5-110 με πληροφορίες της γραμμής

Επίσης λίγο πιο πάνω στο ίδιο θέμα ο χρηστης emouli έχει ανεβάσει την ανακοίνωση του ΟΑΣΑ που λέει (Σημείωση: για το Σταθμό του Κηφισού αλλά καταλαβαίνεις περίπου)
"Πληροφορούμε το επιβατικό κοινό ότι ο χρόνος διαδρομής από και προς το Ελ. Βενιζέλος εξαρτάται από τις κυκλοφοριακές συνθήκες και από την ώρα χρήσης των Express. Μετρήσεις που έχουν γίνει δείχνουν ότι για το X93 χρόνος 65’, X95 χρόνος 60’, X96 χρόνος 90’ ενώ για το X97 απαιτείται χρόνος περίπου 45’."
 

Attachments

Last edited:

Lamp

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Χμμ... Δικιο εχεις! Κατάλαβα.. Μια ωρα τουλάχιστον δηλαδη!
Σ ευχαριστώ serginio!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom