Κλείσιμο αεροπορικών - μόνος ή μεσω πρακτορείου;

valio

Member
Μηνύματα
6
Likes
7
Γεια σας παιδιά και πάλι.
Θέλουμε να πάμε μια Νεα Υόρκη με το ταίρι το φθινόπωρο.
Και οπως προείπα (στο intro μου):
άσχετος με το θέμα κανονίζω μόνος μου ένα ταξίδι εξωτερικό που πέρα απο ξενοδοχείο έχει και το αεροπορικό.Εχω μερικές "εμβρυακές απορίες"
1.Για να κλείσω αεροπορικά μέσω site χρειάζεται εξόφληση όλου του ποσού μέσω πιστωτικής/χρεωστικής απευθείας αν το κλείσω μόνος μου;
2.Σε περίπτωση που το πάρουμε μέσω πρακτορείου υπάρχει η περίπτωση να δώσουμε μια προκαταβολή μόνο;
3.Σε κάθε περίπτωση , μια ενδεχομενη ακύρωση παίρνεις κάτι πίσω ή "τα κλαίς" :cry:...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Γεια σας παιδιά και πάλι.
Θέλουμε να πάμε μια Νεα Υόρκη με το ταίρι το φθινόπωρο.
Και οπως προείπα (στο intro μου):
άσχετος με το θέμα κανονίζω μόνος μου ένα ταξίδι εξωτερικό που πέρα απο ξενοδοχείο έχει και το αεροπορικό.Εχω μερικές "εμβρυακές απορίες"
1.Για να κλείσω αεροπορικά μέσω site χρειάζεται εξόφληση όλου του ποσού μέσω πιστωτικής/χρεωστικής απευθείας αν το κλείσω μόνος μου;
2.Σε περίπτωση που το πάρουμε μέσω πρακτορείου υπάρχει η περίπτωση να δώσουμε μια προκαταβολή μόνο;
3.Σε κάθε περίπτωση , μια ενδεχομενη ακύρωση παίρνεις κάτι πίσω ή "τα κλαίς" :cry:...
1.Ναι όλο το ποσό.
2.Αν το πρακτορείο κάνει πίστωση ίσως δεχθεί μόνο προκαταβολή.
3.Εξαρτάται απο την κατηγορία του εισιτηρίου.Αν προβλέπει αλλαγή τότε μπορεί να το αλλάξεις για άλλη ημερομηνία.Αν δεν πετάξεις τελικά παίρνεις πίσω τους φόρους μόνον.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Ορισμένα πρακτορεία/site δέχονται και δόσεις με την πιστωτική.Ατοκες ή όχι δεν ξέρω.
 

Teos jazz

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
Κλείσε μόνος πάντα Είναι πιο φθηνό
Τώρα αν ακυρωθεί. ... Όλα είναι Ρίσκο στην ζωή
Όπως λέει ο Χάρβεϊ μακει : μπορεί αύριο να κερδίσεις 1 εκ $ η να βρεθείς κάτω από της ρόδες ενός φορτηγού
Ή να κερδίσεις 1 εκ $ και να βρεθείς κάτω από της ρόδες ενός φορτηγού .
Για Νέα Υόρκη έχει από Αθήνα απ ευθείας αυτό το διάστημα προλαβαίνεις. ...
 

valio

Member
Μηνύματα
6
Likes
7
Ευχαριστώ παιδιά,
Οπότε πρέπει να ξεχασω τα μπανάκια- ποτακια για λίγο καιρό για να μαζεύω τα υπόλοιπα των αεροπορικών μας για new york..και ελπίζω μεχρι τότε να υπάρχει καμμία προσφορά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom