Ryanair: νέες προσφορές

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Η ryanair αν προσγειωνόταν και "ομαλά", θα ήταν κούκλα ! Κάθε φορά που έρχεται η ώρα της προσγείωσης με πιάνει σπαστικό γέλιο !
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Η ryanair αν προσγειωνόταν και "ομαλά", θα ήταν κούκλα ! Κάθε φορά που έρχεται η ώρα της προσγείωσης με πιάνει σπαστικό γέλιο !
Θεωρείς ότι μια μη "ομαλή" προσγείωση είναι γενικότερο πρόβλημα της εταιρίας;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Θεωρείς ότι μια μη "ομαλή" προσγείωση είναι γενικότερο πρόβλημα της εταιρίας;
Όχι ! Σε μία μη ομαλή προσγείωση παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες ( καιρικές συνθήκες, κατάσταση εδάφους, συντήρηση αεροσκάφους, εμπειρία πιλότων, κακός χειρισμός του πύργου ελέγχου, μείωση κόστους ναύλων και άλλα που ίσως δεν τα γνωρίζω, γιατί δεν είμαι ειδήμων ). Πάρ' αυτά μία μη ομαλή προσγείωση όταν γίνεται συχνό φαινόμενο, κάτι κρύβει απο πίσω...
 
Last edited:

vanessachai

Member
Μηνύματα
44
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
Εγώ πάντως οσες φορές έχω ταξιδέψει με ryan η προσγείωση ήταν μια χαρά! Ελπίζω να μην ήταν θέμα τύχης :shock:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πάρ' αυτά μία μη ομαλή προσγείωση όταν γίνεται συχνό φαινόμενο, κάτι κρύβει απο πίσω...
Ο υπαινιγμός σου είναι λάθος (κι ακόμη περισσότερο αν αναφέρεσαι σε προσγειώσεις στο αεροδρόμιο της Θεσ/νίκης που είναι γνωστά τα προβλήματά του) αλλά αν αρχίσουμε αναλύσεις για το ποιός ή τι φταίει γι αυτό θα πάμε αλλού και θα είμαστε και off topic. Και, εν πάσει περιπτώσει, κανείς δεν σε υποχρεώνει να πετάς με Ryan, υπάρχουν τόσες άλλες...
 

Teos jazz

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
Εμένα δύο φορές με έτυχε ανώμαλη προσγείωση μια στην Μάλτα και μια στην Πάφο ( εκ τον ιστερον έμαθα ότι ήταν γυναίκα πιλότος κατά την προσγείωση )
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
εκ τον ιστερον έμαθα ότι ήταν γυναίκα πιλότος κατά την προσγείωση
Δεν είναι θέμα φύλου πόσο καλά προσγειώνετε ένα αεροπλάνο, αλλά ούτε και με πια εταιρεία πετάς. Όλοι έχουν να αναφέρουν άσχημες εμπειρίες από τοπ εταιρείες (και με άντρες πιλότους)!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Όχι ! Σε μία μη ομαλή προσγείωση παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες
κατάσταση εδάφους,
Έχει λακούβες το έδαφος!!!!!!!!!!Τελευταία πηγαίνουν σε διάδρομο.Αποφεύγουν το έδαφος!!!!

μείωση κόστους ναύλων
Μάλιστα,έχει φτηνά εισιτήρια,έχουμε ανώμαλη προσγείωση.Έχουμε ακριβά εισιτήρια πάμε σε ομαλή.

γιατί δεν είμαι ειδήμων
Αυτό φαίνεται.Καλό είναι όταν δεν γνωρίζουμε κάτι να σιωπούμε γιατί εκτιθέμεθα.

Πάρ' αυτά μία μη ομαλή προσγείωση όταν γίνεται συχνό φαινόμενο, κάτι κρύβει απο πίσω...
Όπως;;;;;Δυσκολεύομαι να σε παρακολουθήσω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Εμένα δύο φορές με έτυχε ανώμαλη προσγείωση μια στην Μάλτα και μια στην Πάφο ( εκ τον ιστερον έμαθα ότι ήταν γυναίκα πιλότος κατά την προσγείωση )
Τι εννοείτε ρε παιδιά ανώμαλη προσγείωση;;;Βγήκε εκτός διαδρόμου;Τι;Τι;
 

Teos jazz

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
Κατά την προσγείωση έπιασε έδαφος πρώτα ο αριστερός τροχός με αποτέλεσμα την απότομη επαφή με το έδαφος
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom