Πού ήταν το πρώτο σας ταξίδι;

aathena1971

Member
Μηνύματα
81
Likes
45
2008, Λονδίνο...
Τσέλσυ-Ολυμπιακός. 3-0....:icon_redface:
Πολύ πλάκα, στη θύρα που δεν μας άφηναν να μπούμε οι αστυνομικοί... Είμασταν καμία 10αριά Έλληνες, παραπάνω... δεν θυμάμαι....
Ήθελαν να πάμε στη θύρα με τους φανατικούς ενώ είχαμε πληρώσει ένα σκασμό λεφτά. Οι Άγγλοι φίλαθλοι μας έλεγαν "πηγαίνετε εκεί που σας λένε", τους φαινόταν αδιανόητο να μην εκτελούμε εντολές της αστυνομίας.
Φυσικά, περάσαμε μέσα αν και, υπήρξε Έλληνας εκεί, που έβρισε τους Ολυμπιακούς πολύ χυδαία και έγινε ένας χαμούλης και περνούσαν μετά και σημείωναν σε ποια θέση καθόμασταν......
Επίσης, με τσίμπησαν κοριοί στο ξενοδοχείο. Μου το είχε συστήσει συνάδελφος που είχε πάει πολλές φορές. Πήγα και διαμαρτυρήθηκα, αλλά ήμουν πολύ ψαρωμένη (πρώτη φορά στο εξωτερικό), μας άλλαξαν δωμάτιο και δεν μίλησα.
Καιρός, ηλιόλουστος, μήνας Μάρτιος. Ξεγελάστηκα, βλέποντας ήλιο και βγήκα ξεσκούφωτη......
Μού έπεσαν τα αυτιά, βγαίνοντας από το ξενοδοχείο, 9 το πρωί.
 
Last edited:

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Μασσαλία με το Γαλλικό Ινστιτούτο, το 1985. Ξεκίνησα να μαθαίνω γαλλικά για να κάνω το ταξίδι. :)

Και μου φάνηκε ότι πήγα σε άλλο πλανήτη!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
Στα 18 μου πρωτοετής στο πανεπιστήμιο πήγα με έναν φίλο Ελληνοβρετανό στην οικογένειά του σε μια μικρή επαρχιακή πόλη 1,5 ώρα δυτικά του Λονδίνου. Θυμάμαι πόσο μεγάλη υπόθεση μου είχε φανεί το ταξίδι αυτό τότε, παρ' όλο που και τη γλώσσα μιλούσα και θεωρητικά είχα πάντα μέσα μου το μικρόβιο να γνωρίσω τον κόσμο.

Δε σταμάτησα να ταξιδεύω έκτοτε...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.771
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Παιδι δημοτικου-Πασχα 1996, εγω η μανα μου και η αδερφη μου, ταξιδι απο το Ελληνικο πρωινη πτηση στην ερημο στο αδειο (τοτε) Ντουμπάι, και 2 βδομαδες στη Fujairah καθ'ότι ηταν η μονη ευκαιρια να δουμε τον θαλασσοπορο πατερα μας...
 

gkemma13

Member
Μηνύματα
14
Likes
17
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
2008, Λονδίνο...
Τσέλσυ-Ολυμπιακός. 3-0....:icon_redface:
Πολύ πλάκα, στη θύρα που δεν μας άφηναν να μπούμε οι αστυνομικοί... Είμασταν καμία 10αριά Έλληνες, παραπάνω... δεν θυμάμαι....
Ήθελαν να πάμε στη θύρα με τους φανατικούς ενώ είχαμε πληρώσει ένα σκασμό λεφτά. Οι Άγγλοι φίλαθλοι μας έλεγαν "πηγαίνετε εκεί που σας λένε", τους φαινόταν αδιανόητο να μην εκτελούμε εντολές της αστυνομίας.
Φυσικά, περάσαμε μέσα αν και, υπήρξε Έλληνας εκεί, που έβρισε τους Ολυμπιακούς πολύ χυδαία και έγινε ένας χαμούλης και περνούσαν μετά και σημείωναν σε ποια θέση καθόμασταν......
Επίσης, με τσίμπησαν κοριοί στο ξενοδοχείο. Μου το είχε συστήσει συνάδελφος που είχε πάει πολλές φορές. Πήγα και διαμαρτυρήθηκα, αλλά ήμουν πολύ ψαρωμένη (πρώτη φορά στο εξωτερικό), μας άλλαξαν δωμάτιο και δεν μίλησα.
Καιρός, ηλιόλουστος, μήνας Μάρτιος. Ξεγελάστηκα, βλέποντας ήλιο και βγήκα ξεσκούφωτη......
Μού έπεσαν τα αυτιά, βγαίνοντας από το ξενοδοχείο, 9 το πρωί.
Like στο "Chelsea -ΟΣΦΠ 3-0 :p
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Βουλγαρία, Σόφια 1997
Φοιτήτρια και ροκού μέχρι κόκκαλο ! Πήγα για να δώ συναυλία των Whitesnake !
κάπου εκεί μέσα και εγώ να χτυπιέμαι και να τραγουδώ....
Το εισιτήριο της συναυλίας το έχω ακόμα !
 

nikitas96

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Άνδρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Στα 18 μου , Μάιος 2015 στην πολύ όμορφη Γένοβα!
 

Filipt1

Member
Μηνύματα
23
Likes
16
Κωνσταντινουπολη,οδικος απο Κομοτινη,,μετα τα συνορα εξι ωρες εβλεπες μονο καμπους...ουτε ενα βουνο.Η πολη εντυπωσικακη 12 εκ κοσμο σε ενα μερος.Απιστευτο.Εχω ταξιδεψει και αλλου αλλα ηταν το μοναδικο μερος που δεν προβληματιστηκα με το φαγητο..και στα ελληνικα να το ζητησεις θα στο φερουν
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Στα 18 μου , Μάιος 2015 στην πολύ όμορφη Γένοβα!
Εσύ σταμάτα ότι κάνεις τώρα αμέσως και προσηλώσου στο καθήκον: Γράψε μας ταξιδιωτική ιστορία για τη Γροιλανδία.... :) (Δε μπορεί να έχεις τέτοιο ταξιδιωτικό χάρτη, κάποιος κάπου θα τον δει...)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom