Δανία Πληροφορίες για Κοπενχάγη

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Κ κατι που μου εκανε εντυπωση. Κοντα στο λιμανι σε ενα σημειο οπως πηγαινα προς τη γοργονα ειχε υπαιθρια τζακουζι κ σαουνες. Κ οι Σκανδιναβοι μπαινοβγαιναν με τα...μαγιο..απτοητοι στους 5 βαθμους..κ οι τουριστες να τους χαζευουμε μες το ξεροβορι. Ιδου:




 

North66

Member
Μηνύματα
4.298
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Μήπως έκαναν υπαίθριο γύρισμα Big Brother;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
κατά την διάρκεια της επίσκεψης μου στην Κοπεγχάγη λέω να κάνω μια ημερήσια εκδρομή στο Malmo και μια δεύτερη ή στο Helsingor ή στο Roskilde.
αν κάποιος έχει πάει και στις δύο ποια από τις δύο θα επέλεγε??
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
κατά την διάρκεια της επίσκεψης μου στην Κοπεγχάγη λέω να κάνω μια ημερήσια εκδρομή στο Malmo και μια δεύτερη ή στο Helsingor ή στο Roskilde.
αν κάποιος έχει πάει και στις δύο ποια από τις δύο θα επέλεγε??
Για μένα και στα δύο, εάν σε παίρνουν οι μέρες βέβαια. Εάν όμως υπάρχει θέμα χρόνου, προτεραιότητα στο Μάλμε....πανέμορφη πραγματικά πόλη επίσης με κανάλια και ωραίες πλατείες, ενώ θα δεις και τη γέφυρα του Oresund
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Για μένα και στα δύο, εάν σε παίρνουν οι μέρες βέβαια. Εάν όμως υπάρχει θέμα χρόνου, προτεραιότητα στο Μάλμε....πανέμορφη πραγματικά πόλη επίσης με κανάλια και ωραίες πλατείες, ενώ θα δεις και τη γέφυρα του Oresund
@thanos75 ευχαριστώ για την απάντηση σου. δεν κατάλαβες όμως τον προβληματισμό μου.
στο Mαλμε θα πάω σίγουρα, για τις άλλες δύο πόλεις ρωτάω ποια να επιλέξω.
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αίγυπτος
To Helsingor μου άρεσε γιατί είναι μικρό, γραφικό, έχει ωραία αγορά και το Κάστρο του Άμλετ. Για το Roskilde δεν έχω άποψη.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
@thanos75 ευχαριστώ για την απάντηση σου. δεν κατάλαβες όμως τον προβληματισμό μου.
στο Mαλμε θα πάω σίγουρα, για τις άλλες δύο πόλεις ρωτάω ποια να επιλέξω.
Χίλια συγγνώμη...λοιπόν το Helsingor είναι πραγματικά πολύ γλυκό μέρος γενικα. Περίμενα ομολογώ ότι θα με εντυπωσίαζε περισσότερο το κάστρο του Άμλετ, αλλά κ η κωμόπολη κ το ηρεμο θαλασσινο τοπίο μου αρεσε, οπότε γενικά την ευχαριστήθηκα την εκδρομή . Στο Roskilde δυστυχώς δεν πήγα
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
υπάρχουν κάποιες συναλλαγές που θα χρειαστούν συνάλλαγμα ή μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο κάρτες???
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αίγυπτος
υπάρχουν κάποιες συναλλαγές που θα χρειαστούν συνάλλαγμα ή μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο κάρτες???
Εμείς παντού κάρτες χρησιμοποιησαμε (σε καταστήματα, καφετέριες, souvenirs, μέσα μαζικής μεταφοράς).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
υπάρχουν κάποιες συναλλαγές που θα χρειαστούν συνάλλαγμα ή μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο κάρτες???
Εξαρτάται τι συναλλαγές θες να κάνεις. Αν θες να δώσεις π.χ. κάτι σε ένα ζητιάνο (λέμε τώρα), πάω στοίχημα ότι δε θα δέχεται κάρτες... Σε κανένα μέρος του κόσμου δε θα στοιχιμάτιζα πάντως ότι θα τη βγάλω εντελώς χωρίς μετρητά (παρότι μου έχει συμβεί αρκετές φορές, δε μπορείς να το προγραμματίσεις...).
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
υπάρχουν κάποιες συναλλαγές που θα χρειαστούν συνάλλαγμα ή μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο κάρτες???
Μόνο στην Christiania θέλει μετρητά.
Αλλιώς ακόμα και στο stand/ποδήλατο που πουλάνε καφέ εξω απο τον βοτανικό κήπο δέχονται κάρτα. Σε αυτές τις χώρες συναντάς μέρη που μπορείς να πληρώσεις μόνο με κάρτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom