Γάμος Τέλη Αυγούστου Ευρώπη, μπάτζετ 2000 .. Καμία ιδέα ?

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Και τα δυο υπεροχα, συν οπουδηποτε Ιταλια. Αλλα όχι γκρουπ ρε παιδια σε γαμηλιο, να σας ξυπνανε με το μαστιγιο για να τρεχετε στις εκδρομες...Καντε μια χαρη τον εαυτο σας και οργανωστε το μονοι.
Συμφωνώ απόλυτα για τη φάση με γκρουπ. Όσον αφορά τους προορισμούς θα πρόσθετα αλσατία (στρασβούργο κ ειδικά το κολμαρ με τα κανάλια του μου φαίνονται πολύ ρομαντικά). Δεν ξέρω βεβαια τι θα παίζει από τουρίστες
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.088
Εκτός από Λισσαβώνα-Σίντρα, άλλη μια επιλογή στην Πορτογαλία είναι η Μαδέιρα .Η Πορτογαλία είναι πανέμορφη χώρα με πληθώρα αξιοθεάτων και στη Μαδέιρα έβρισκες τουλάχιστον πριν μερικά χρόνια που είχα πάει, 5στερα ξενοδοχεία με φοβερά δωμάτια,τρομερή θέα, απίστευτο πρωινό με τα πάντα όλα και ειδικά ένα σωρό εξωτικά φρούτα με απίστευτες γεύσεις σε πολύ καλύτερες τιμές από άλλα αντίστοιχα 5στερα σε ευρωπαικές χώρες.
Αλλά και η Λισσαβώνα αν τελικά την επιλέξετε είναι πολύ όμορφη πόλη με αρκετά αξιοθέατα και ευγενείς ντόπιους.Η Σίντρα γραφική αλλά για μένα, ή για ημερήσια ή για 1-2 μέρες το πολύ.
 

peter85

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές.
Καλά ταξίδια εύχομαι σε όλους
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Όμορφη η Μπριζ αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να αντέξει κανείς πάνω από μια μέρα (για να μην πω πάνω από λίγες ώρες)... Μικρούλα, πολύ ήρεμη το βράδυ και πολλή τουριστική την ημέρα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.507
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όμορφη η Μπριζ αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να αντέξει κανείς πάνω από μια μέρα (για να μην πω πάνω από λίγες ώρες)... Μικρούλα, πολύ ήρεμη το βράδυ και πολλή τουριστική την ημέρα...
Έχει κι άλλες πόλεις εκεί κοντά. Π.χ. η Γάνδη είναι πολύ ωραία για 1-2 μέρες.
 

veronika_s

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Περού Βολιβία Νησί Πάσχα
Προσωπικά μετά από ένα 15μερο ταξίδι στην Ισπανία το καλοκαίρι πριν από κάποια χρόνια έχω αποφασίσει ότι για μένα αποκλείονται οι ζεστές χώρε για ταξίδια το καλοκαίρι!
Είχε πάρα πολύ ζέστη και οι βόλτες σε Μαδρίτη και Βαρκελώνη ήταν λίγο Γολγοθάς!
Έχω ξαναβρεθεί Βαρκελώνη την άνοιξη και την γύρισα πολύ πιο ευχάριστα.
Τώρα, βέβαια, είμαι κι από τους ανθρώπους που περπατάνε όλη μέρα και θέλουν να δουν τα πάντα.
Μπορεί κάποιος να το πάει πιο χαλαρά και να μη σκάσει τόσο από τη ζέστη!

Η πρότασή μου είναι Πράγα!
Απίστευτα ρομαντική, πολύ ωραίος καιρός τη συγκεκριμένη εποχή.
Προτείνω και μονοήμερη εκδρομή στο Cesky Crumlov με μία διανυκτέρευση εκεί.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Καλησπέρα σας,
έχω 2-3 μέρες που ψάχνω για γαμήλιο ταξίδι, αλλά έχω χαθεί εντελώς ... είναι άπειρα τα sites ..

Θέλω να διαθέσω μπάτζετ γύρω στα 2000 για 5-6 μέρες.
Και η περίοδος που ενδιαφέρομαι είναι από 28-Αυγούστου έως 4 Αυγούστου.

Έγω έχω δει κάποιες εκδρομές με γκρουπ για Λισαβώνα-Σίντρα, η κοπέλα μου όμως θέλει κάτι πιο ρομαντικό όπως Μπριζ.

Μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας, γιατί πραγματικά μου φαίνεται χάος.
Επίσης, ήθελα να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση για καλύτερη τιμή αν πάω από κάποιο πρακτορείο ή είναι στάντραντ τιμές ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Μάλτα, Μινόρκα Φορμεντέρα, Κανάρια και φυσικά Πορτογαλία.
 

The Vinegars

Member
Μηνύματα
77
Likes
38
Συγγνώμη, για την παρέμβαση, αλλά...
...βρε παιδιά! Με αυτά τα χρήματα (άντε και με κάτι παραπάνω), άνετα πάτε μία Μαλδίβες! Τόσο... για μια βδομάδα - 5 μέρες / διανυκτερεύσεις "καθαρές". (Εντάξει... μην έχετε την απαίτηση και για 5άστερο resort! Μιλάμε για ένα απλό, κόσμιο σπιτάκι, με το τζακούζι του, με τα όλα του.)
Θα έχετε ολόκληρο τον υπόλοιπο βίο σας για να επισκεφτείτε την Ευρώπη, ανά πάσα στιγμή...
Η ώρα η καλή, κιόλας!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μπριζ - Γάνδη ναι από μένα. Όχι για πολύ όμως.
Κολμάρ κάπου διάβασα. Ναι από εμένα. Με κάτι άλλο φυσικά.
Πράγα. Και αυτό ναι.
Μάλτα. Και αυτό ναι. Δεν έχει Azure Window βέβαια. Αλλά αυτό δεν ξέρω κατά πόσο σας χαλάει τη ροματζάδα.

Όσο για τη ζέστη, θα συμφωνήσω, να την αποφύγετε! (μιλάει αυτός που πήγε Κούβα, και το μεσημέρι είχε 40)

Επίσης πολύ ρομαντικά είναι και σε μερικά μέρη εντός συνόρων....

Το ρομαντικό βέβαια είναι σχετικό. Αναλόγως πώς το βλέπεις. Άμα είσαι ερωτευμένος, μπορεί να βλέπεις και την...Λαμία ρομαντική. (κανένα θέμα με την συμπαθή πόλη)

Υ.Γ. Ότι θα υπήρχε αντιπαράθεση σε τέτοιο θέμα, ήταν σίγουρο! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom