Πολωνία Μετακινήσεις στην Πολωνία

schumigirl

Member
Μηνύματα
101
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Καλημέρα στους travellers,

ήθελα μια συμβουλή γιατί σε λίγο καιρό ταξιδεύω Πολωνία και έχω μόνο 2 μέρες για Βαρσοβία και 2 για Κρακοβία.

Λέτε να κλείσω το τρένο για τη μετακίνηση από τώρα μέσω ιντερνέτ ή να το αφήσω για εκεί?? υπάρχει περίπτωση να μη βρω?

Ο λόγος είναι ότι έχουμε κλείσει εκδρομή στα αλατωρυχεία και στο Άουσβιτς και φοβάμαι μήπως χρειαστούμε και άλλο χρόνο στη Κρακοβία και μας δεσμεύσει το εισιτήριο.

Ευχαριστώ
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
519
Likes
2.566
Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν επισκευτεί τη Βαρσοβία, αν η εύρεση ταξί είναι εύκολη από το κέντρο προς το αεροδρόμιο. Μπορώ να βρω εύκολα στο δρόμο και αυτό έχει κάποιο επιπλέον κόστος από το να το πάρω από μία πιάτσα;
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
519
Likes
2.566

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
δεν ξερω μαριε αν ειναι ευκολο ή οχι,δυο φορες πηρα ταξι,και τις 2 το καλεσαμε απ το ξενοδοχειο
αλλα δε νομιζω να ειναι καλη ιδεα να ψαχνεις ταξι,εχωντας και βαλιτσες μαλιστα
ασε που ειναι και το θεμα της γλωσσας,ενταξει αν πεις σοπεν ερπορτ θα καταλαβει βεβαια
τεσπα
εγω λεω να καλεσεις ενα
 
Μηνύματα
95
Likes
65
απο το κεντρο περναει το λεωφορειο και σε βγαζει στη πορτα του αεροδρομιου γιατι ταξι και ειναι μακρια το αεροδρομιο
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Έχει και τραίνο που σε πάει από τον σταθμό Srodmiescie(σταθμός δίπλα από τον κεντρικό σταθμό) στο αεροδρόμιο σε 20 λεπτά με κόστος απλού εισιτηρίου.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
519
Likes
2.566
Ίσως ξεκινήσω λίγο νωρίτερα και προτιμήσω λεωφορείο. Εισιτήριο βγάζεις μέσα στο λεωφορείο ή πρέπει να έχω προμηθευτεί από κάπου;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Έχω μία απορία βλέποντας τα δρομολόγια των ΚΤΕΛ. Για τη διαδρομή Βαρσοβία - Κρακοβία που είναι κοντά στα 300 km αναγράφεται σαν εκτιμώμενος χρόνος οι 5 ώρες σχεδόν. Πόσο κακοί είναι οι δρόμοι; Ή είναι κάτι άλλο που δεν μπορώ να καταλάβω;
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
Ίσως ξεκινήσω λίγο νωρίτερα και προτιμήσω λεωφορείο. Εισιτήριο βγάζεις μέσα στο λεωφορείο ή πρέπει να έχω προμηθευτεί από κάπου;
θυμαμαι οτι σε πολλες στασεις ειχε μηχανημα,επισης πολλα ψιλικατσιδικα ειχαν
αλλα δε θυμαμαι για μεσα στο λεωφορειο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom