Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Δεν ξέρω αν το έχετε αντιληφθεί αλλά η Aegean στην οικονομική θέση πλέον δεν επιτρέπει (χωρίς extra χρέωση) ούτε καν επιπλέον τσάντα από τα Duty Free. Μπορείς να έχεις μαζί σου αυστηρά μία χειραποσκευή και ένα προσωπικό αντικείμενο.

https://el.aegeanair.com/taksidepste/plirofories-aposkevon/xeiraposkeves/

Δυστυχώς εγώ το αντιλήφθηκα χθες στην πράξη, πετώντας από Σάμο Αθήνα, και δεν ήξερα που να στριμώξω τα μπουκάλια με τα κρασιά (από το Duty free) και την τσάντα με το laptop μου, την οποία μετέφερα λίγες ημέρες πριν από την Αθήνα προς Σάμο χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Εδω και χρονια... Ο μυθος πως "εγω δεν πεταω με low cost γιατι δε με αφηνουν να παραδωσω βαλιτσα" εχει πεθανει... και οχι μονο με την Aegean
 

malavida

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Δεν ξέρω αν το έχετε αντιληφθεί αλλά η Aegean στην οικονομική θέση πλέον δεν επιτρέπει (χωρίς extra χρέωση) ούτε καν επιπλέον τσάντα από τα Duty Free. Μπορείς να έχεις μαζί σου αυστηρά μία χειραποσκευή και ένα προσωπικό αντικείμενο.

https://el.aegeanair.com/taksidepste/plirofories-aposkevon/xeiraposkeves/

Δυστυχώς εγώ το αντιλήφθηκα χθες στην πράξη, πετώντας από Σάμο Αθήνα, και δεν ήξερα που να στριμώξω τα μπουκάλια με τα κρασιά (από το Duty free) και την τσάντα με το laptop μου, την οποία μετέφερα λίγες ημέρες πριν από την Αθήνα προς Σάμο χωρίς κανένα πρόβλημα.
Καλησπερα, σχετικα με αυτο που γραφεις " Μπορεις να χεις μαζι σου αυστηρα μια χειραποσκευη και ενα προσωπικο αντικειμενο", μια γυναικεια τσαντα ωμου υπολογιζεται ως προσωπικο αντικειμενο?
EDIT: τσεκαρα το λινκ ,θεωρειται προσωπικο αντικειμενο,οκ
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Γεια σας!να ρωτησω αν εχετε παρομοια εμπειρια ή αν ξερετε,μπορω ως παραδοτεα αποσκευη να δωσω σακβουαγιαζ αν ειναι μεσα στις διαστασεις που επιτρεπετε ή παιζει να μουν τιποτα??
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Γεια σας!να ρωτησω αν εχετε παρομοια εμπειρια ή αν ξερετε,μπορω ως παραδοτεα αποσκευη να δωσω σακβουαγιαζ αν ειναι μεσα στις διαστασεις που επιτρεπετε ή παιζει να μουν τιποτα??
Κανένα πρόβλημα δεν θα έχετε
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Γεια σας!να ρωτησω αν εχετε παρομοια εμπειρια ή αν ξερετε,μπορω ως παραδοτεα αποσκευη να δωσω σακβουαγιαζ αν ειναι μεσα στις διαστασεις που επιτρεπετε ή παιζει να μουν τιποτα??
Ναι, αρκεί να μην το τεντώσεις και τις ξεπεράσει μετά γιατί τότε θα το πετάξουν από το παράθυρο του αεροπλάνου.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ναι, αρκεί να μην το τεντώσεις και τις ξεπεράσει μετά γιατί τότε θα το πετάξουν από το παράθυρο του αεροπλάνου.
Χαχαχα οχι θα φροντισω να ναι στις συνολικες διαστασεις που επιτρεπετε!απλα επειδη βλεπω μονο βαλιτσες να παραδιδουν,ειπα μηπως ειχα κανενα θεμα :p
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Κανω πολυ συχνα ταξιδια με Aegean εχω παντα βαλιτσα καμπινας , τσαντα γυναικία μεγαλη, λαπ-τοπ στη θηκη του και παντα σε βαζουν να το ανοιξεις οποτε ειναι εξω απο τη βαλιτσα...και καμμια σακουλιτσα με κανενα τσουρεκι Τερκενλης αναλογα απο που πεταω... :D? κανενα προβλημα εως τωρα και εσωτερικο και εξωτερικο
Τελικά ισχύει αυτό με το τσουρέκι; Θα πετάξω τώρα και θέλω να τους κεράσω στο νησί τσουρέκι Τερκενλή. Επίσης σοκολατάκια; Δεν μπορείς να τα βάλεις σε βαλίτσα ή σάκο αυτά τα πράματα, θα λιώσουν
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Τσουρέκι έχει και στην Αθήνα στο αεροδρόμιο στην έξοδο. Αλλά καλή φάση να μυρίζει τσουρέκι όλο το αεροπλάνο στην επιστροφή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.489
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom