Ιταλια - γαμηλιο

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
εν τω μεταξύ θεωρείτε ότι 1000 ευρώ αποκλειστικά για διατροφή κ διαφορά μικροεξοδα είναι λίγα για 10 ημέρες;
Για δυο ατομα η το ατομο; Γιατι για δυο, μαζι με κανενα μουσειο- που δεν ειναι και φτηνα- και μετακινησεις ειναι λιγα 100 ευρω τη μερα. Φτανουν μονο αν εχετε καλο πρωινο πληρωμενο.
 

Hionoula

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Για δυο ατομα η το ατομο; Γιατι για δυο, μαζι με κανενα μουσειο- που δεν ειναι και φτηνα- και μετακινησεις ειναι λιγα 100 ευρω τη μερα. Φτανουν μονο αν εχετε καλο πρωινο πληρωμενο.
Κ τα δύο άτομα!πρωινα έχουμε.μουσεία μετακινήσεις είναι άλλο budget..τα 1000 τα λέω μόνο για φαι κ κανένα ποτάκι!ααα κ παγωτό :-D
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εξαιρετική επιλογή η Ιταλία για 1ο αλλά και για πολλά ακόμη ταξίδια!!!Είναι εύκολος προορισμός αλλά σίγουρα θέλει να το έχετε οργανώσει πολύ καλά από πριν, κυρίως αφού έχεις και εσωτερικές μετακινήσεις.Θα νοικιάσετε αυτοκίνητο;
Έχεις κλείσει τα ξενοδοχεία στις πόλεις που θα πάτε?Στη Βενετία εμείς είχαμε μείνει στο Santa Chiara που είναι πάνω στο κανάλι στην αρχή του.Αν εχεις αυτοκίνητο είναι ισως και το μοναδικό που έχει και πάρκιν και είναι πάνω στο κανάλι.Δεν ήταν ακριβό.(Αυτό εξαρτάται βέβαια και από τις ημερομηνίες που θα κλείσεις).Στο Μέστρε είχαμε μείνει την 1η φορά και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε.
Όλες οι απαντήσεις που σου έχουν δωθεί είναι ολόσωστες.Νομίζω όμως ότι θα πρέπει να κάνεις λίγο πιο συγκεκριμένες τις απορίες σου προχωρώντας το πρόγραμμά σου και όλοι ειμαστε πρόθυμοι να βοηθήσουμε .
Είναι σίγουρο ότι θα ζήσεις καταπληκτικές εμπειρίες και στιγμές!!!
 

Hionoula

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Καλησπέρα!αύριο θ κλείσω τα ξενοδοχεία!θα χρησιμοποιήσουμε τρένο!μου είπαν ότι είναι αρκετά εύκολο απλά δεν ξέρω αν συμφέρει ν βγάλω την κάρτα interail ή ν κόβω κάθε φορά εισητηρια.θα χρησιμοποιήσω τρένο ρωμη-φλωρεντια,φλωρεντια-βενετια,Βενετία -Ρώμη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Το εισιτήριο interail για ταξίδι μόνο Ιταλία πάνω από 8 μέρες είναι 240 ευρώ το άτομο. Δεν ξέρω αν το χρησιμοποιεί κανείς πλέον αντι του αεροπλάνου
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Για 8 μερες μεσα σε 1 μηνα ειναι 181 ευρο,οποτε για να δεις αν συμφερει μετρας τι δρομολογια θες να κανεις και ποσο κοστιζουν και αποφασιζεις...
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν δεν εχεις κλείσει ακόμη για Ρώμη θα σου πρότεινα να δεις το Domus Sessorianna.Εμείς μόλις γυρίσαμε από Ρώμη(4η φορά) και αυτή τη φορά μείναμε σ`αυτό.Το κλείσαμε μέσω Booking και η τιμή για 5 μέρες(4 διανυκτερεύσεις) με σούπερ πρωινό ηταν 220Ευρώ.Είναι σε πολύ βολικό σημείο(2 στασεις Μετρό μετά το Κολοσσαίο) και είναι πολύ ατμοσφαιρικό γιατί είναι ένα παλιό μοναστήρι που έχουν ανακαινίσει και μετατρέψει σε ξενοδοχείο.Έχω γράψει αναλυτική κριτική στο Booking. Ό,τι άλλο θέλεις ρώτησέ με.
 

Hionoula

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Αχ έκλεισα ξενοδοχείο πριν δω το μήνυμα!Βενετία πάντως που είχα πρόβλημα τελικά βρήκα το LA forcola στην εβραϊκη συνοικία το μόνο που βρήκα Βενετία κ όχι mestre. Μια άλλη ερωτησουλα!κάποιος μου είπε ότι κολοσσεο κ Βατικανό καλύτερα ν τα δω απογεύματα ισχύει;επίσης αν τα κλείσω online γλίτωσε ουρά ή μπα; Ρώμη 4 ημέρες τι πρόγραμμα θ προτείνατε;σας ζαλισα!:-(
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αχ έκλεισα ξενοδοχείο πριν δω το μήνυμα!Βενετία πάντως που είχα πρόβλημα τελικά βρήκα το LA forcola στην εβραϊκη συνοικία το μόνο που βρήκα Βενετία κ όχι mestre. Μια άλλη ερωτησουλα!κάποιος μου είπε ότι κολοσσεο κ Βατικανό καλύτερα ν τα δω απογεύματα ισχύει;επίσης αν τα κλείσω online γλίτωσε ουρά ή μπα; Ρώμη 4 ημέρες τι πρόγραμμα θ προτείνατε;σας ζαλισα!:-(
Γράφω αναλυτικά στο "Ρώμη,Ρώμη ( με παιδιά) πληροφορίες από το πρόσφατο ταξίδι μας στη Ρώμη....Αν έχεις και άλλη συγκεκριμένη απορία,ρώτα με.
 
Μηνύματα
1
Likes
0
ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΝΑΠΟΛΗ ΚΑΙ ΣΙΚΕΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ (ΠΙΝΩ ΜΟΝΟ ΝΕΣ ΚΑΦΕ) ΒΡΗΚΑ ΣΤΑ SUPER MARKETS ΝΕΣ ΚΑΦΕ ORIGINAL ΚΑΙ ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΠΙΝΩ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΟΥ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ. ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΔΕΙΤΕ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ ΚΑΦΕ ΠΟΥ ΠΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΛΥΣΕΤΕ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΝΑΠΟΛΗ ΚΑΙ ΣΙΚΕΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ (ΠΙΝΩ ΜΟΝΟ ΝΕΣ ΚΑΦΕ) ΒΡΗΚΑ ΣΤΑ SUPER MARKETS ΝΕΣ ΚΑΦΕ ORIGINAL ΚΑΙ ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΠΙΝΩ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΟΥ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ. ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΔΕΙΤΕ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ ΚΑΦΕ ΠΟΥ ΠΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΛΥΣΕΤΕ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία και διόρθωσε το μήνυμά σου.

Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom