Βιετνάμ Βιετνάμ

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Με εισητηρια για Βιετνάμ άφιξη Ανοι και επιστροφή από Χο τσι Μινγκ..
Εποχή 22 Δεκεμβρη-6 Ιανουαρίου..
Τι προτεινετε?
Να κλεισω εσωτερικες πτησεις?
Για παραλίες που?
Phu Quoc τι λέτε?
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
για το Phu Quoc θα σου πω ότι είναι νησί λίγο αντιτουριστικό (για καλό το λέω) και αν θέλεις να πας 3-4 μέρες για μπάνια αξίζει πραγματικά καθώς έχει 2-3 πολύ καλές παραλίες, πρέπει να έχεις όμως μεταφορικό μέσο οπωσδήποτε. Επίσης έχει στην προβλήτα στη πρωτεύουσα το βράδυ πολλές καντίνες με πάρα πολλά ψάρια και θαλασσινά στη σχάρα (εννοείται πολύ φθηνά...). Εγώ πάντως συχνά το φέρνω στο μυαλό μου γιατί ήταν πραγματικά πολύ αυθεντική φάση...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
καλο μου ακουγεται!! πως πας??
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Να κλεισω εσωτερικες πτησεις?
Γενικά οι εσωτερικές πτήσεις στο Βιετνάμ είναι μια πονεμένη ιστορία.
Και να κλείσεις από πριν, οι ώρες (μερικές φορές και οι μέρες) μέχρι να πετάξεις θα αλλάξουν το λιγότερο 2-3 φορές, τουλάχιστον στις 2 low cost Vietjet & Jetstar. Στη Vietnam airlines είναι καλύτερα τα πράγματα.
Αν βρεις εισιτήρια για την Vietnam airlines σε προσφορά (π.χ. κάτω από 50€ one way) κλείσε τα από τώρα. Σημειωτέον ότι σε αυτήν περιλαμβάνεται και βαλίτσα έως 20kg, ενώ είναι πολύ οικονομικό να προαγοράσεις περισσότερα κιλά αν χρειαστεί.
Στις 2 low cost οι τιμές ξεκινάνε από 20€ περίπου ανά διαδρομή πλέον τη βαλίτσα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Με εισητηρια για Βιετνάμ άφιξη Ανοι και επιστροφή από Χο τσι Μινγκ..
Εποχή 22 Δεκεμβρη-6 Ιανουαρίου..
Τι προτεινετε?
Να κλεισω εσωτερικες πτησεις?
Για παραλίες που?
Phu Quoc τι λέτε?
Την εποχή που λες είναι περίπου το τέλος της εποχής των βροχών στο κεντρικό Βιετναμ, οπότε άσε Hoi An, Hue κλπ. για όσο πιο τέλος μπορείς στο ταξίδι σου ή/και εστίασε περισσότερο σε Βορρά και Νότο.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Τα εισητηρια ξεκινανε απο Ανοι και φευγω απο Χο τσι μινγκ...επομενως δεν γινεται να αλλαξω σειρα..το nha trang τι λεει?αξιζει τον κοπο? η να το αφησω και να παω κατευθειαν phu Quoq?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τα εισητηρια ξεκινανε απο Ανοι και φευγω απο Χο τσι μινγκ...επομενως δεν γινεται να αλλαξω σειρα..το nha trang τι λεει?αξιζει τον κοπο? η να το αφησω και να παω κατευθειαν phu Quoq?
Πως δε γίνεται; Πας Βορρά -> Σαιγκον -> Κέντρο -> Σαιγκον και φεύγεις. Αντί για δυο εσωτερικές πτήσεις θα πάρεις τρεις.
Πάρτο σοβαρά. Πέρυσι έτυχα σ' αυτό: http://english.vietnamnet.vn/fms/vietnam-in-photos/169629/tourists-leave-as-hoi-an-town-flooded.html
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
ωχ!! Δηλαδη να αφησω εντελως hanoi και galong bay?? εχω πτηση για hanoi και επιστροφη ho chi mingh..το πηρα λιγο χαλαρα η αληθεια είναι...
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
ωχ!! Δηλαδη να αφησω εντελως hanoi και galong bay?? εχω πτηση για hanoi και επιστροφη ho chi mingh..το πηρα λιγο χαλαρα η αληθεια είναι...
Halong Bay μπορείς να πας τέτοια εποχή αλλα δεν θα κολυμπήσεις γιατι θα έχει κρυο. Και γενικά στο Βόρειο Βιετναμ καλό ειναι να έχετε ενα μπουφανάκι μαζί τέτοια εποχη.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Ενταξει, δεν με πειραζει...θα αφησω για το τελος παραλία...λεω να παω που κουοκ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom