Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;

AteNo

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Δεν κλείνει στις 3 το αλατωρυχείο. Το τελευταίο τουρ στα αγγλικά είναι στις 5 το απόγευμα, αλλά την 1η Νοέμβρη (που ενδιαφέρεσαι) είναι κλειστό. Δες εδώ: https://www.wieliczka-saltmine.com/...ide/opening-hours/opening-hours-tourist-route
Για 02/11 ενδιαφέρομαι, οπότε είμαστε οκ. Στο link που έβαλες είδα ότι στις 17:00 κλείνει ο γκισές για το τελευταίο group, οπότε λογικά θα προλάβουμε. Ευχαριστώ πάρα πολύ.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Σόρρυ, λάθος μου. Τώρα είδα πως τελικά ενδιαφέρεσαι για τις 2/11. Κατά τ' άλλα ισχύει ότι έγραψα πριν. Μόνο που δεν θα συνιστούσα να επισκεφτείτε την ίδια μέρα και Άουσβιτς-Μπιρκενάου και τα αλατωρυχεία. Εξαιρετικά κουραστικές και οι δυο επισκέψεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.934
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οκ, άρα δε γίνονται όλα γιατί δε θα προλάβουμε, εφόσον κλείνουν στις 15:00. Συνεπώς ή το αφήνουμε για το επόμενο πρωί ή δεν πάμε καθόλου και το αφήνουμε για την επόμενη φορά που θα επισκεφτούμε την Κρακοβία. Σε ευχαριστώ.
Μέχρι τις 17:00 είναι ανοικτά (αυτό είναι το σωστό link: https://www.wieliczka-saltmine.com/visiting/tourist-route). Προσοχή όμως γιατί στα Αγγλικά δεν έχει ότι ώρα θες, μπορεί να χρειαστεί να μπείτε με πολωνόφονο γκρουπ.
 

alexandros87

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδια
Σαν καινουργιος εδω θα ηθελα να κανω μια απλη ερωτηση για εναν που ξερει
Σε 2 βδομαδες θα επισκεφτω την Πολωνια (Βαρσοβια) για 5 μερες και θα ηθελα να μου πειτε ποσα λεφτα θα χρειαστω εκει, εκτος τα εξοδα του ξενοδοχειου, σκεφτομαι για 100 ευρω (425.46 ζλοτι) πιστευετε ειναι καλα;
Σας ευχαριστω
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα σε όλην την παρέα :)
Ψάχνω με την κοπέλα μου να πάμε κάπου μέσα Δεκεμβρίου. Σκεφτήκαμε για Πολωνία (Βαρσοβία). Πιστεύετε ότι αξίζει για Δεκέμβρη; Δεν θα είναι άδεια η πόλη έτσι; Έχει χριστουγεννιάτικες αγορές κλπ; Μας αρέσει πολύ η Γερμανία τα Χριστούγεννα και ψάχνουμε κάτι διαφορετικό για εκείνην την περίοδο αλλά πάλι με Χριστουγεννιάτικο κλήμα.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Θεωρω τη Βαρσοβια πολυ καλη επιλογη μιας και διαθετει ολα οσα ζητατε.Αρκει να αντεχετε το κρυο.:haha:
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Θεωρω τη Βαρσοβια πολυ καλη επιλογη μιας και διαθετει ολα οσα ζητατε.Αρκει να αντεχετε το κρυο.:haha:
Α δεν έχουμε θέμα με το κρύο. Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα έχει; Αυτό μας ενδιαφέρει κυρίως :)
 

billfryd

Member
Μηνύματα
11
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμη δεν ξέρω
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα.

Σε περίπτωση που είχατε 6 μέρες την άνοιξη (5 βράδια διαθέσιμα) τι θα κάνατε :

α) Βαρσοβία - Κρακοβία (3 διανυκτ. 7 2 διανυκτ.)
β) Βαρσοβία με εκδρομές (προτεινόμενα μέρη ;) (με ενοικίαση Ι.Χ.)
γ) Κρακοβία με εκδρομές (προτεινόμενα μέρη ;) (με ενοικίαση Ι.Χ.)

Εγώ ψήνομαι για το 1ο αλλά δεν ξέρω αν είναι οκ οι μέρες...
 

STAVROS85

Member
Μηνύματα
51
Likes
57
εγω ειχα κάνει το α.μια χαρα ήταν, αν και εμεις προσωπικα θα θελαμε παραπανω χρονο στην ΚΡΑΚΟΒΙΑ . μας αρεσε πολυ περισσοτερο.
Κρακοβια οπωσδποτε ΑΟΥΣΒΙΤΣ και ΑΛΛΑΤΟΡΥΧΕΙΑ , επισης δεν το συζητω οπωσκαιδηποτε να κάνεις και στις 2 αυτες πόλεις τα free tour με τα ποδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.615
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom