The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Κάποιες φορές τα ταξιδιωτικά πλάνα μας ανατρέπονται βίαια. Η τετραήμερη μου παραμονή στην πόλη του Μεξικού είναι ένα ταξίδι που εξελίχθηκε πολύ διαφορετικα απ'οτι περίμενα και μου ξύπνησε μνήμες από τον σεισμό της Αθήνας το 1999.

Εικόνες καταστροφης σε όλη την πόλη

20170920_132616.jpg

20170920_115010.jpg


20170920_122346.jpg


Χιλιάδες εθελοντές βοηθάνε στις επιχειρήσεις διάσωσης και προσφέρουν αγαθά για τους πληγέντες

20170920_123510.jpg


Η σκέψη μου είναι με τις οικογένειες των θυμάτων και τις ομάδες διάσωσης που ακόμα και τώρα καταβάλουν κάθε δυνατή προσπάθεια να βρεθουν επιζώντες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω γελάσει αρκετά με αυτή τη διαφήμιση. Who are you? Verizon? Χαχα, η μαύρη διαφήμιση στο καλύτερό της.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Αν το επιτρέψουν οι Μαδριλένοι θα γίνει.Με 30.000 πολιτοφύλακες που έχουν στείλει συν τον στρατό,
τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα.'Εχουν γίνει ομάδες περιφρούρησης των χώρων που θα γίνει η ψηφοφορία.
Οι ντόπιοι είναι αποφασισμένοι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όλο βλακείες κάνει ο Ραχόι. Αν το επέτρεπε, το πιθανότερο είναι να έχαναν οι αυτονομιστές, δεν είναι υπερ τους οι αριθμοί. Τώρα με τις συνθήκες που θα γίνει (όπως και ΑΝ γίνει) θα πάνε να ψηφίσουν μόνο οι αποφασισμένοι, όσοι είναι υπέρ της ανεξαρτησίας, ενώ έχει καταφέρει να εκνευρίσει και τους ας του πούμε ουδέτερους. Πολύ κακός χειρισμός, δεν είδε λίγο από Κεμπέκ και Σκωτία να δει πώς γίνονται πολιτισμένα τα πράγματα.

Ποιο έχουν δικαίωμα ψήφου; Οι ξένοι μόνιμοι κάτοικοι για παράδειγμα ψηφίζουν;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Ο Ραχόι είναι μεγάλος γκασμάς.Τα πράγματα είναι αρκετά δύσκολα.Ήδη υπάρχουν πάνω από 300 τραυματίες απο τις επιθέσεις της πολιτοφυλακής.Θα έχουμε δύσκολο βράδυ.Υπάρχει περιφρούρηση στα εκλογικά κέντρα αλλά μπαίνουν οι μπάτσοι βαράνε και φεύγουν.Όχι δεν έχουν δικαίωμα ψήφου οι ξένοι.Μόνο όσοι έχουν δικαίωμα ψήφου στις εθνικές εκλογές.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Επειδή δεν έχω καταλάβει πώς ακριβώς δουλεύει το σύστημα στην Ισπανία, το δημοψήφισμα είναι νόμιμο ή παράνομο; Δηλ μπορεί μια περιοχή της Ισπανίας να κάνει δημοψήφισμα για απόσχιση, προβλέπεται αυτό απ' το Σύνταγμα;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom