Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Σε ένα διπλανό θέμα, διάβασα ότι τα αεροδρόμια της Σόφιας και των Σκοπίων είναι της μόδας αντί για Θεσσαλονίκη. Λογικά πρέπει να πετάει η Wizz Air προς τα εκεί που θες.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.770
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
@Teos jazz Θα μπορούσες να ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου από την ακύρωση, να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι των 80 ευρώ που λογικά θα έχεις λάβει για να κλείσεις Αθήνα-Μπρατισλάβα-Αθήνα 12-16 Δεκεμβρίου και επίσης να χρησιμοποιήσεις τα χρήματα που θα πάρεις πίσω για να κλείσεις τη μεταφορά προς και από Αθήνα ή να κλείσεις τη διανυκτέρευση για 15 Δεκεμβρίου που δεν έχεις.

Σε καμιά περίπτωση μην αφήσεις τη διαμονή που έχεις κλείσει αυτές τις μέρες στη Βιέννη.
 

Teos jazz

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά με καλύψετε απόλυτα
Ζήτησα επιστροφή για το αεροπορικό
Αλλά κουπόνι δεν έχω λάβει
Ίσως επιδη ακυρωσα την πτήση
Ψάχνω άλλο αεροδρόμιο τώρα
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.770
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
@Teos jazz Κουπόνι δικαιούσαι πάντως, γιατί γράφει στη σελίδα της Ryanair ότι όλοι όσοι επηρεάστηκαν από τις ακυρώσεις δικαιούνται κουπόνι, το οποίο μπορούν να χρησιμοποιήσουν ακόμα κι αν ζήτησαν επιστροφή χρημάτων ή άλλαξαν ημερομηνία.

Επίσης γράφει ότι όλα τα κουπόνια θα έχουν σταλεί στους δικαιούχους μέχρι τις 29 Σεπτεμβρίου κι αν δεν το λάβεις ως τότε προσπάθησε να επικοινωνήσεις μαζί τους.

Δες λεπτομέρειες εδώ:
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/travel-voucher/travel-voucher

Καλύτερα λοιπόν να περιμένεις το κουπόνι σου αν είναι να κλείσεις για Μπρατισλάβα από Αθήνα με τη Ryanair.
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Αν ο ενας εχει το κουπονι και ο αλλος οχι και κανει 50ευρω το ατομο δηλαδη 100 θα αφαιρεσει και απο τους δυο και θα δωσουμε 20 ή μονο 50 του ενος και 0 του αλλου
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
εγώ που εχω Θεσσαλονίκη - Χανια σε 9 μέρες που δεν θα χρησιμοποιήσω...γιατί δεν ακυρώνει :( :)

έχω και ενα αθήνα -σκγ που δεν θα παω... γκαντεμιά σκετη :)
Και γώ την ίδια γκαντεμιά ..5 πτήσεις έχω για τέλος Οκτωβρίου και δεν ακυρώνει καμμία...και δεν μπορώ να πάω τελικά...
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Αρα απ΄ο,τι καταλαβα, αν θες να κανεις αλλαγη πτησης πρεπει να την κανεις ακριβως στο ιδιο δρομολογιο? Και αν θες να φυγεις απο διαφορετικο αεροδρομιο τελικα, επικοινωνεις μαζι τους πρωτα?
Edit: τελος παντων, ζητησα επιστροφη χρηματων. Ήταν one way το εισητηριο, ειχα κλεισει και ενα ακομη για την ιδια περιοδο (Φεβρουαριος) που δεν μου ακυρωθηκε...ακομα. Λετε να εχουμε και αλλες ακυρωσεις? Να τους εμπιστευτω και να κλεισω παλι αλλη πτηση για Φεβρουαριο (μου ακυρωσαν Θεσσαλονικη-Βαρσοβια και λεω να κλεισω Αθηνα-Ποζναν) ή θα εχουμε εκπληξεις?
 
Last edited:

xristos9298

Member
Μηνύματα
5
Likes
9
Αρα απ΄ο,τι καταλαβα, αν θες να κανεις αλλαγη πτησης πρεπει να την κανεις ακριβως στο ιδιο δρομολογιο? Και αν θες να φυγεις απο διαφορετικο αεροδρομιο τελικα, επικοινωνεις μαζι τους πρωτα?
Edit: τελος παντων, ζητησα επιστροφη χρηματων. Ήταν one way το εισητηριο, ειχα κλεισει και ενα ακομη για την ιδια περιοδο (Φεβρουαριος) που δεν μου ακυρωθηκε...ακομα. Λετε να εχουμε και αλλες ακυρωσεις? Να τους εμπιστευτω και να κλεισω παλι αλλη πτηση για Φεβρουαριο (μου ακυρωσαν Θεσσαλονικη-Βαρσοβια και λεω να κλεισω Αθηνα-Ποζναν) ή θα εχουμε εκπληξεις?
Εγώ είχα πτήση για Νοέμβριο για Βαρσοβία από Θεσσαλονίκη και έκανα αλλαγή για Μπέργκαμ
ο για Δεκέμβριο χωρίς να πληρώσω τίποτα παραπάνω!
(τα εισιτήρια για Βαρσοβία τα είχα πληρώσει τον Ιούνιο 40€ σύνολο για 2 άτομα ενώ για Μπέργκαμο κανονικά χθες κόστιζαν 100€ σύνολο)
Και μετά χρησιμοποίησα τα κουπόνια για πτήση από Μπέργκαμο για Λισαβόνα (που κόστιζε για 2 άτομα 180 ευρώ περίπου) και πλήρωσα απλά τη διαφορά -περίπου 20€
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Να τους εμπιστευτω και να κλεισω παλι αλλη πτηση για Φεβρουαριο (μου ακυρωσαν Θεσσαλονικη-Βαρσοβια και λεω να κλεισω Αθηνα-Ποζναν) ή θα εχουμε εκπληξεις?
Πραγματικά υπό αυτές τις συνθήκες ακυρώσεων σκέφτεσαι να κλείσεις ένα δρομολόγιο που δεν έχει ξεκινήσει ακόμα μέσα στο καταχείμωνο προς μια άγνωστη πολωνική πόλη;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.285
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom