Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Εχω κλεισει σε 5αστερο στη Βαρσοβια και ολα ηταν μια χαρα.Πριν κλεισω βεβαια τους ρωτησα αν δεχονται κρατησεις απο amoma.com
Σε ευχαριστω για την απαντηση

Ειναι καποιος αλλος που εχει κανει κρατηση στο παρελθον; Γτ πχ να μην εχει δωματιο το ιδιο το ξενοδοχειο και να εχει ενας συνεργατης;;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.271
Σε ευχαριστω για την απαντηση

Ειναι καποιος αλλος που εχει κανει κρατηση στο παρελθον; Γτ πχ να μην εχει δωματιο το ιδιο το ξενοδοχειο και να εχει ενας συνεργατης;;
Το να μην έχει δωμάτιο το ξενοδοχείο και να το έχει συνεργάτης συμβαίνει και με άλλες μηχανές/ηλεκτρονικά γραφεία κρατήσεων.Η αξιοπιστία του amoma είναι άλλη υπόθεση και δεν έχω γνώμη ή εμπειρία από αυτό.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εχω κλεισει σε 5αστερο στη Βαρσοβια και ολα ηταν μια χαρα.Πριν κλεισω βεβαια τους ρωτησα αν δεχονται κρατησεις απο amoma.com
Γιατί να ξέρουν σώνει και καλά; Αρκετές μηχανές αναζήτησης χρησιμοποιούν άλλα δίκτυα κρατήσεων από πίσω και δε συνεργάζονται απευθείας με τα ξενοδοχεία.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Σε ευχαριστω για την απαντηση

Ειναι καποιος αλλος που εχει κανει κρατηση στο παρελθον; Γτ πχ να μην εχει δωματιο το ιδιο το ξενοδοχειο και να εχει ενας συνεργατης;;
Είχα κλείσει δωμάτιο σε ξενοδοχείο πριν ένα χρόνο στο Λονδίνο μέσω amoma και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα..
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Καλησπερα σας!

Γνωριζει/εχει κλεισει κανεις σας δωματιο απο Prestigia.com ?
Βρισκω ενα rate με αρκετα μεγαλη αποκλιση απ'οτι στις αλλες σελιδες και φοβαμαι μην την πατησω...
Ευχαριστω.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπερα σας!

Γνωριζει/εχει κλεισει κανεις σας δωματιο απο Prestigia.com ?
Βρισκω ενα rate με αρκετα μεγαλη αποκλιση απ'οτι στις αλλες σελιδες και φοβαμαι μην την πατησω...
Ευχαριστω.
Εγγλέζικη εταιρία είναι, που φαίνεται να λειτουργεί τουλάχιστον 10 χρόνια. Μπορείς να δεις πληροφορίες εδώ:

https://www.hotelscombined.gr/AboutUs/Provider?providerCode=PRS

και κριτικές εδώ:

https://uk.trustpilot.com/review/www.prestigia.com

Πάντως, για ένα συγκεκριμένο ξενοδοχείο που έψαξα τυχαία, ίδιο δωμάτιο, ίδιες ημερομηνίες, το Booking.com ήταν 100 ευρώ φτηνότερο τη μέρα.
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Tα genius members του booking.com εχουν την δυνατοτητα να στειλουν προσκληση σε φιλους και να κερδισουν 15$,
ενω ταυτοχρονα οι φιλοι τους εκπτωση 10% του ποσου μελλοντικης κρατησης.
Το εχει χρησιμοποιήσει κανεις? Μπαινουν οντως τα λεφτα και μετα απο ποσο καιρο?
 

Political

Member
Μηνύματα
111
Likes
84
Tα genius members του booking.com εχουν την δυνατοτητα να στειλουν προσκληση σε φιλους και να κερδισουν 15$,
ενω ταυτοχρονα οι φιλοι τους εκπτωση 10% του ποσου μελλοντικης κρατησης.
Το εχει χρησιμοποιήσει κανεις? Μπαινουν οντως τα λεφτα και μετα απο ποσο καιρο?

Το έχω χρησιμοποιήσει. Δεν αφορά μόνο τα genius member αλλά όλα τα μέλη. Μέχρι στιγμής δεν έχουν μπει, μου εχουν στείλει e-mail ότι η πίστωση κάνει έως και 30 ημέρες για να πραγματοποιηθεί.
Από εκεί και πέρα, μόλις γίνει η πληρωμή θα ξαναενημερωσω.
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Το έχω χρησιμοποιήσει. Δεν αφορά μόνο τα genius member αλλά όλα τα μέλη. Μέχρι στιγμής δεν έχουν μπει, μου εχουν στείλει e-mail ότι η πίστωση κάνει έως και 30 ημέρες για να πραγματοποιηθεί.
Από εκεί και πέρα, μόλις γίνει η πληρωμή θα ξαναενημερωσω.
Ok. Σ' ευχαριστω!
 

Lamprini74

Member
Μηνύματα
45
Likes
78
Καλησπερα. Βρηκα ενα δωματιο μιση τιμη απο το Booking στο Holidaylettings.co.uk. Στην πολιτικη ακυρωσης γραφει πως αν πληρωσεις το ποσο μετα την επιβεβαιωση απο τον ιδιοκτητη και μετα ακυρωσεις σου επιστρεφονται τα χρηματα μειον ενα ποσο εγγυησης. Εχει μηπως καποιος προηγουμενη εμπειρια με κλεισιμο δωματιου απο αυτο το site ή ακυρωση ;
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Καλησπέρα,έχει κλείσει κανείς απο το myprivate travel?μερικα μέλη το σύστηναν και ήθελα να ρωτήσω γιατί βρήκα το mercure lisboa hotel στην Λισαβώνα σε εξαιρετική τιμή πολυ πιο κάτω απο ότι το δίνει πχ η booking απλα η φωτογραφία δειχνει ένα δωμάτιο εμφανώς παλιό που δεν μου αρέσει καθόλου ενώ σε άλλες μηχανές αναζήτησης τα δωμάτια απο το ξενοδοχείο φαίνονται όλα ανακαινισμένα και μοντέρνα.πως γίνεται αυτό;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Καλησπέρα,έχει κλείσει κανείς απο το myprivate travel?μερικα μέλη το σύστηναν και ήθελα να ρωτήσω γιατί βρήκα το mercure lisboa hotel στην Λισαβώνα σε εξαιρετική τιμή πολυ πιο κάτω απο ότι το δίνει πχ η booking απλα η φωτογραφία δειχνει ένα δωμάτιο εμφανώς παλιό που δεν μου αρέσει καθόλου ενώ σε άλλες μηχανές αναζήτησης τα δωμάτια απο το ξενοδοχείο φαίνονται όλα ανακαινισμένα και μοντέρνα.πως γίνεται αυτό;
Έχω κλείσει 2-3 φορές, δεν είχα κανένα πρόβλημα και θα το ξαναχρησιμοποιήσω σίγουρα.
Στα περισσότερα ξενοδοχεία έχει ακυρωτικά 15€ (άσχετα με την τιμή του δωματίου), ενώ στα υπόλοιπα οι κρατήσεις είναι non-refundable.
Τις φωτογραφίες τους μην τις πολυδίνεις σημασία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom