2018 Που πάμε;

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ταυλανδη - Μαλαισια - Βορνεο γυρω στο Μαρτη.
Για πιο μετα δεν ξερω.
Καλα να ειμαστε και λεφτα να εχουμε!!!!
Στροφη 180 μοιρων, Μεξικο - Γουατεμαλα. Κλεισμενα εισιτηρια, λογικα δεν προκειται να αλλαξει. Και λιγες μερες Αμστερνταμ πριν....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στροφη 180 μοιρων, Μεξικο - Γουατεμαλα. Κλεισμενα εισιτηρια, λογικα δεν προκειται να αλλαξει. Και λιγες μερες Αμστερνταμ πριν....
Πολύ καλύτερη επιλογή κατά τη γνώμη μου...
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Κλείστηκε Ινδονησία (Τζακάρτα) για μέσα Ιούλη - μέσα Αυγ. λόγω δελεαστικής τιμής Saudia. Σχεδόν καμιά ιδέα για το πρόγραμμα, αλλά πιστεύω μια παύση από Λατινική Αμερική θα είναι καλή.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κλείστηκε Ινδονησία (Τζακάρτα) για μέσα Ιούλη - μέσα Αυγ. λόγω δελεαστικής τιμής Saudia. Σχεδόν καμιά ιδέα για το πρόγραμμα, αλλά πιστεύω μια παύση από Λατινική Αμερική θα είναι καλή.
Επίσης τρομερός προορισμός. Αν έχεις και ένα μήνα, καταπληκτικά
 

nineta

Member
Μηνύματα
19
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
μάλι
Στη δικιά μου περίπτωση, το ταξίδι του του '17 θα γίνει στις αρχές του 2018... και αυτό γιατί η τουριστική σαιζόν δεν έχει τελειώσει ακόμα εδώ στα πέριξ...! Ο χρόνος που μπορεί να διατεθεί είναι 4-5 εβδομάδες..Το θετικό είναι πως επειδή ταξιδεύω μόνη, μπορώ να κλείσω ανά πάσα στιγμή τα εισιτήρια(χιχι)..! Το ερώτημα μου είναι, δεδομένων των γοργά εναλλασσόμενων συνθηκών και στις 2 χώρες, ποια να επιλέξω?? Κούβα ή Κολομβία..?
Και οι δυο φυσικά, μου φαίνονται εξαιρετικά ενδιαφέρουσες από κοινωνική-ιστορική-πολιτισμική-ανθρωπολογική σκοπιά.. αλλά θαρρώ πως τελικά δεν μπορώ να καταλήξω...καμιά ιδέα κανείς???


υ.γ. στέλνω φωτογραφία απ'το προηγούμενο ταξίδι.... διασχίζοντας μια ''μπαμπουδένια'' γέφυρα στο kampοng cham, περνώντας πάνω απ'τον θηριώδη Mekong.

P70109-093852.jpg
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Πολλά σενάρια για μικρά ταξιδάκια είναι πιθανά αλλά -να πω την αμαρτία μου- σκέφτομαι να τ'αρνηθώ όλα για χάρη ενός μεγαλύτερου σε διάρκεια αλλά και σε μπάτζετ, στο Καζακστάν. Το σκέφτομαι για Αύγουστο ή Σεπτέμβρη αλλά αυτό προϋποθέτει 1. να έχω τελειώσει με σχολή 2. να έχω χρήματα και 3. ιδανικά και παρέα, αν και δε μ' ενοχλεί να σολάρω. Οποιοδήποτε τίπ εν τρίκ για τον προορισμό αυτό καλοδεχούμενο..:)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πολλά σενάρια για μικρά ταξιδάκια είναι πιθανά αλλά -να πω την αμαρτία μου- σκέφτομαι να τ'αρνηθώ όλα για χάρη ενός μεγαλύτερου σε διάρκεια αλλά και σε μπάτζετ, στο Καζακστάν. Το σκέφτομαι για Αύγουστο ή Σεπτέμβρη αλλά αυτό προϋποθέτει 1. να έχω τελειώσει με σχολή 2. να έχω χρήματα και 3. ιδανικά και παρέα, αν και δε μ' ενοχλεί να σολάρω. Οποιοδήποτε τίπ εν τρίκ για τον προορισμό αυτό καλοδεχούμενο..:)
Kακούργα βλαχοπούλα, μην διανοηθείς να περάσεις ούτε απ'εξω από το χοιροστάσιο γιατι θ'αμολήσω τα γουρούνια :mad:
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Kακούργα βλαχοπούλα, μην διανοηθείς να περάσεις ούτε απ'εξω από το χοιροστάσιο γιατι θ'αμολήσω τα γουρούνια :mad:
Εχεις ανοίξει πολλά μέτωπα μικρό γουρούνι και πολύ φοβάμαι ότι θα ηττηθείς. Η σημαία του Τσοπανιστάν θα κυματίσει σε καζάκικο έδαφος, θες δε θες:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.746
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom