ΗΠΑ Νέα Υόρκη Χριστούγεννα

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Για διαμονή:

https://www.hotelpenn.com/special-o...tm_campaign=november_2017&utm_content=monthly

Μια άλλη επιλογή εκτός Manhattan είναι στο Brooklyn ή Long Island city. Υπάρχουν αρκετά ξενοδοχεία (που προσφέρουν και πρωινό) αρκεί να είναι κοντά σε metro
Όχι στο Hotel Pennsylvania! Μόνο η τοποθεσία αξίζει, μέχρι τρύπια σεντόνια είχα δει. Απαράδεκτο κ δικαίως η βαθμολογία του 5,9 (κ πολύ του είναι)
 

jkboxer

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλημέρα.Βρήκα εισιτήρια με την air serbia στις 21/12-01/01 στα 1273€ για δύο άτομα.Έχει ταξιδέψει κάποιος με την εταιρεία αυτή?
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλημέρα.Βρήκα εισιτήρια με την air serbia στις 21/12-01/01 στα 1273€ για δύο άτομα.Έχει ταξιδέψει κάποιος με την εταιρεία αυτή?
Ειναι ακριβα, βεβαια ειναι χριστουγεννα, εγω εχω κλεισει 370 για τον μαρτιο, και σαν εταιρεια πολυ καλη,και καλο αεροπλανο εχουν.
 

jkboxer

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Τελικά άλλαξα ημερομηνίες και έκλεισα με swiss στα 944 euro.Τώρα ψάχνω για διαμονή airbnb σε συνδυασμό με ξενοδοχείο.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Τελικά άλλαξα ημερομηνίες και έκλεισα με swiss στα 944 euro.Τώρα ψάχνω για διαμονή airbnb σε συνδυασμό με ξενοδοχείο.
Δες και Long Island. Αν βρεις ξενοδοχείο κοντά σε στάση μετρό μέσα σε 15 λεπτα είσαι στην Times Square και οι τιμές ειναι πολύ πιο κάτω.
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Δες και Long Island. Αν βρεις ξενοδοχείο κοντά σε στάση μετρό μέσα σε 15 λεπτα είσαι στην Times Square και οι τιμές ειναι πολύ πιο κάτω.
Και γω στο long island εκλεισα σε χοστελ,διπλα στο μετρο,πολυ καλη περιοχη πλεον για Νεα υορκη,απο τις ανερχομενες,και τα ενοικια εχουν απογειωθει λενε τα τελευταια 2 χρονια!!!
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Τελικά άλλαξα ημερομηνίες και έκλεισα με swiss στα 944 euro.Τώρα ψάχνω για διαμονή airbnb σε συνδυασμό με ξενοδοχείο.
Απλα να προσεξεις στο airbnb τους ιδιοκτητες,και γω οταν εψαχνα εβλεπα πολλα cancel στις κρατησεις που κανανε λιγες μερες πριν φτασει ο πελατης,και στην ουσια σαφηνουν ξεκρεμαστο.

Όχι στο Hotel Pennsylvania! Μόνο η τοποθεσία αξίζει, μέχρι τρύπια σεντόνια είχα δει. Απαράδεκτο κ δικαίως η βαθμολογία του 5,9 (κ πολύ του είναι)
και γενικα δε βγαινει και φθηνο το συγκεκριμενο,με τους φορους κτλ παει αρκετα,εχει αν ευκαιριες πολλες αν κανεις κρατηση 3-4 μηνες πριν.
 
Last edited by a moderator:

georgeHARB

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλημέρα σχεδιάζουμε να παμε για Χριστούγεννα Νέα Υόρκη από 15/12 -27/12 .Aεροπορικα δεν έχω κλείσει ακόμα βρίσκω Emirates απευθείας με γύρω στα 460ευρω το άτομο είμαστε 2 ενήλικες+ 2 παιδια.ΝΑ τα κλείσω η να περιμένω μήπως κατεβεί η ιμη?Και κάτι άλλο έχει κανείς να μου προτείνει καποιο ξενοδοχείο γιατί από όσα βλέπω είναι πανάκριβα και είναι στην ουσία ένα μικρο δωμάτιο.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλημέρα σχεδιάζουμε να παμε για Χριστούγεννα Νέα Υόρκη από 15/12 -27/12 .Aεροπορικα δεν έχω κλείσει ακόμα βρίσκω Emirates απευθείας με γύρω στα 460ευρω το άτομο είμαστε 2 ενήλικες+ 2 παιδια.ΝΑ τα κλείσω η να περιμένω μήπως κατεβεί η ιμη?Και κάτι άλλο έχει κανείς να μου προτείνει καποιο ξενοδοχείο γιατί από όσα βλέπω είναι πανάκριβα και είναι στην ουσία ένα μικρο δωμάτιο.
Είναι καλή η τιμή για Χριστούγεννα. Και μην ξεχνας οτι είναι απευθείας πτήση οπότε δεν θα ταλαιπωρηθούν τα παιδιά με ενδιάμεσο σταθμό. Για δωμάτια κοίταξε εκτός Μανχάτταν, στο long island, να είναι μόνο κοντά σε σταθμό μετρό. Συνήθως αυτά τα ξενοδοχεία προσφέρουν και δωρεάν πρωινό. Πχ σου στέλνω μιά προσωπική λίστα που έχω φτιάξει

https://secure.booking.com/mywishlist.html?aid=304142&tflv=0&wl=UagJ3S2rZFPYjp7bV/9YgcttgXY&

Μην ξεχάσετε να πάτε στα Dyker Heights κλπ (δες προηγούμενη ανάρτησή μου στο No.58)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.685
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom