ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Διάβασε την ιστορία μου ..νέα Υόρκη κ το όνειρο έγινε πραγματικότητα ..θα πάρεις αρκετά τιπς..

Τα μουσεία είναι με donation..ότι θέλεις δίνεις..στην κάρτα βάζεις τα ακριβά αξιοθέατα..go city explorer card λέγεται..εγώ αγόρασα τα δέκα αξιοθέατα..έχει κ το Woodbury μεσα
 
Last edited by a moderator:

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Ποτά δεν ξέρω. Αλλά δεν νομίζω να είναι και πολύ ακριβά κρίνοντας από τη τιμή της μπύρας. Στο Μετ δεν χρειάζεται να πληρώσετε. Είναι με δωρεά. Εγώ έδωσα ένα δολάριο. Καφέδες νομίζω είναι νορμάλ τιμές. Δεν θυμάμαι να άκουσα τίποτα από τους φίλους μου που πίνουν καφέδες. Όσον αφορά πρωινά κτλ υπάρχουν κάτι σαν κουλουρτζηδες που έχουν ωραία πράγματα και πολύ οικονομικά.
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα παιδιά σχεδιάζουμε ενα ταξίδι στη νέα Υόρκη για τον Φεβρουάριο. Ποσά χρήματα θα ήταν ικανοποιητικά για 7 ημέρες χωρίς ιδιαίτερα ψώνια και με street food καποιες μερες? Η μετακίνηση με τα πόδια και με τα μέσα είναι εύκολη?
Επίσης υπάρχει κάποιος που έχει μείνει στο pod 39 να μου πει στο περίπου τι παιζει?
Εγώ! :) Πέρσι που ήμουν Νέα Υόρκη για 3 βράδια (μόνο..δυστυχώς) μείναμε εκεί κι έμεινα πολύ ικανοποιημένη..Το δωμάτιο ήταν βέβαια αρκετά μικρό, αλλά πολύ μοντέρνο και είχε λίγους αποθηκευτικούς χώρους, αλλά 2 κορίτσια με 2 χειραποσκευές κι εγώ και με βαλίτσα, μια χαρά την παλέψαμε. Άλλωστε για έναν ύπνο το θέλαμε μόνο, κι ήταν το καλύτερο στην τιμή που ψάχναμε. Πολύ κεντρική τοποθεσία, πολύ κοντά στο Grand Central! Εγώ θα το πρότεινα ;-)
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Εντάξη ότι θα έχει ψώφο δεν το συζητάμε. Εμείς ήμασταν 14 με 28 Μαρτίου και φάγαμε αρκετό κρύο, αλλά όχι μη ανεκτό. Παίρνετε κανά δύο ισοθερμικά, καλό μπουφανάκι και θα είστε μία χαρά. Αν μπορείτε να μετακινήσετε στις ίδιες τιμές πάνω κάτω την εκδρομή, τότε θα είστε καλύτερα
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπερα. Θελουμε να παμε με την φιλη μου Νεα Υορκη 20 Φεβρουαρίου με 8 Μαρτιου, αλλα οι περισσοτεροι μας αποτρεπουν λογω καιρου. Καμια αποψη εσεις;
Εγω θα ειμαι 3-15 μαρτιου,με τον καιρο δε θα εχετε θεμα,ακομα και χιονια να κανει τπτ δε κλεινει,αυτο μου το παν ατομα που ζουν νεα υορκη.Και ειναι μια σχετικα φθηνη περιοδος για νεα υορκη.
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Εγώ πέρσι πήγα μέσα Φεβρουαρίου και δεν είχα κανένα θέμα με τον καιρό, αντιθέτως έκανε και λιγότερο κρύο απ' ότι περίμενα. Μην το σκέφτεστε καν και κλείστε ;-)
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καλησπερα. Θελουμε να παμε με την φιλη μου Νεα Υορκη 20 Φεβρουαρίου με 8 Μαρτιου, αλλα οι περισσοτεροι μας αποτρεπουν λογω καιρου. Καμια αποψη εσεις;
Αν και θα πάω 15-25 Μαρτίου είχα κοιτάξει ιστορικό καιρού είναι από 0 έως 15 βαθμούς, ότι σου είπαν πανω, μπουφάν και είσαι οκ...
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA roadtrip
Καλησπερα και απο εμενα!
Ταξιδευω κι εγω ΝΥ 19-27/12 και εχω τις εξης αποριες..

-Αξιζει να δουμε το σοου Rockettes ? Εχει τυχει να το δει καποιος? Πως σας φανηκε?
-Αν πρεπει να επιλεξουμε αναμεσα σε Rockettes ή broadway (phantom μαλλον), ποιο να προτιμησουμε?
-Καποιο site (περαν του οfficial που να εχει φτηνα εισιτηρια για broadway?
-Μιας και θα ειμαστε εκει τις ημερες των Χριστουγεννων, υπαρχει καποιο εστιατοριο που να κανει christmas eve dinner? Ή dinner την ημερα των Χριστουγεννων; Dinner για ελληνικα δεδομενα ομως, οχι στις 7 το απογευμα :bleh:
-Συναλλαγμα συμφερει περισσοτερο να κανουμε σε τραπεζα ή σε καποιο συναλλακτηριο?

Αυτα προς το παρον, αλλα θα σκεφτω περισσοτερες:cool:

Ευχαριστω :)
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Καλησπερα και απο εμενα!
Ταξιδευω κι εγω ΝΥ 19-27/12 και εχω τις εξης αποριες..

-Αξιζει να δουμε το σοου Rockettes ? Εχει τυχει να το δει καποιος? Πως σας φανηκε?
-Αν πρεπει να επιλεξουμε αναμεσα σε Rockettes ή broadway (phantom μαλλον), ποιο να προτιμησουμε?
-Καποιο site (περαν του οfficial που να εχει φτηνα εισιτηρια για broadway?
-Μιας και θα ειμαστε εκει τις ημερες των Χριστουγεννων, υπαρχει καποιο εστιατοριο που να κανει christmas eve dinner? Ή dinner την ημερα των Χριστουγεννων; Dinner για ελληνικα δεδομενα ομως, οχι στις 7 το απογευμα :bleh:
-Συναλλαγμα συμφερει περισσοτερο να κανουμε σε τραπεζα ή σε καποιο συναλλακτηριο?

Αυτα προς το παρον, αλλα θα σκεφτω περισσοτερες:cool:

Ευχαριστω :)
Λοιπόν... συνάλλαγμα να κάνεις από ανταλλακτικά..συμφέρει περισσότερο κ μάλιστα από Ελλάδα..για σόου εγώ είδα το Chicago κ το έκλεισα από telecharge..για το Ρόκετς δεν έχω ιδέα..
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA roadtrip
Λοιπόν... συνάλλαγμα να κάνεις από ανταλλακτικά..συμφέρει περισσότερο κ μάλιστα από Ελλάδα..για σόου εγώ είδα το Chicago κ το έκλεισα από telecharge..για το Ρόκετς δεν έχω ιδέα..
Ευχαριστω για την απαντηση Θαλεια! Μηπως γνωριζεις και απο που μπορουμε να προμηθευτουμε αμερικανικο αριθμο και ποσο κοστιζει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom