Φιλανθρωπικό ταξίδι στην Ουγκάντα

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Τον Ιούλιο σχεδιάζουμε ένα φιλανθρωπικό ταξίδι στην Ουγκάντα όπου θα στηρίξουμε ορφανοτροφεία και σχολεία που έχουν δημιουργηθεί με την βοήθεια της Μ.Κ.Ο. "Φως Χριστού" και με την βοήθεια του Πατήρ Ελπίδιου που θα μας παρέχει πληροφορίες.
Οι ημερομηνίες που θα βρεθούμε εκεί είναι από τις 1 έως 14 Ιουλίου και είμαστε 3 άτομα και ίσως και περισσότεροι που έχουν δείξει ενδιαφέρον.
Θα ήθελα να γνωρίζω αν επιθυμεί κάποιος να βιώσει και να βοηθήσει βέβαια σε ένα τέτοιο ταξίδι ζωής.
Έπειτα από τις εικόνες που αντίκρισα στο πρόσφατο ταξίδι στην Τανζανία δεν θα ησυχάσω αν δεν βοηθήσω όσο περισσότερο μπορώ.
Για όσους ενδιαφέρονται μπορούν να στείλουν μήνυμα στη σελίδα μας στο Facebook - TravelSif.
https://www.google.gr/url?sa=t&sour...BtwQjjgIJDAA&usg=AOvVaw3yHtnjS9d7Dd-7b14Tp_jY
image-0-02-04-851eae4eede0e9161a48a1501aadf114e1cb2b89b6a2291f5137046b38665655-V.jpg
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Kalhmera.. μερικα απο ολα αυτα βρισκονται στο Monde οπου εχουμε νοσοκομειο. Ο πατηρ Αντωνιος ειναι ο υπευθυνος του ορφανοτροφειοθ , σχολειου και νοσοκομειου..τα οποια και εχτισαν πριν πολλα χρονια η οργανωση που λες με το πατηρ Ελπιδιο..
Εχω παει 4 φορες ρωτα..με οτι θες και γιατι οχι μπορει να παμε μαζι..αν δεν ειναι κατακαλοκαιρο που εχω φουλ δουλεια..
Επισης μπορεις να διαβασεις τη ιστορια /''κατω απο τα ποδια της Ευρωπης ''και θα καταλαβεις σε ποιους χωρους θα κινηθεις..
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Καλησπέρα LULLU!
Τα γνωρίζω όλα αυτά διαβάζοντας πληροφορίες στο διαδίκτυο,για αυτό άλλωστε διάλεξα να ταξιδέψω και στην χώρα.Σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον πατήρ Ελπίδιο έμαθα αρκετές πληροφορίες,τον Φεβρουάριο θα ταξιδέψει για μια ακόμη φιλανθρωπική δράση και μετά θα έχουμε επικοινωνία για να μας μεταφέρει τις ανάγκες που υπάρχουν.Θα πάμε και στο Monde αλλά θα δώσουμε βάση στο χωριό Bombo και στο ορφανοτροφείο που υπάρχει εκεί υπό την φροντίδα του Πατήρ Ιωάννη ο οποίος θα μας υποδεχτεί και στο αεροδρόμιο.Οι ημερομηνίες που θα κάνουμε το ταξίδι θα είναι από 1 έως 14 Ιουλίου και εννοείται ότι θα περιλαμβάνει και διασκέδαση αφού θέλω να δείξω τις ομορφιές της χώρας.
Τα εισιτήρια δεν τα έχουμε κλείσει ακόμα...ίσως να το κάνουμε μετά τα Χριστούγεννα.
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Όσο αφορά τους τρόπους που θα προσπαθήσουμε να συγκεντρώσουμε χρήματα έχουμε σκεφτεί τα εξής:
Θα φτιάξουμε 'γούρια' τα οποία θα πουλήσουμε και το Πάσχα λαμπάδες.
Θα διοργανώσουμε μία εκδήλωση με Κρητική μουσική τα έσοδα της οποίας θα πάνε για αυτό το σκοπό και έχω σκεφτεί και την ιδέα ενός φιλανθρωπικού αγώνα ποδοσφαίρου με την στήριξη από παλιούς συμπαίκτες μου.
Είμαι αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε καλά και θα τα καταφέρουμε.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Βombo ειναι στην ιδια επαρχια Luero που ειναι και το Monde ειναι πολυ μεγαλυτερο και εχει και υποδομες του να μεινεις ενω στο Monde δεν εχει μενουμε μεσα στο νοσοκομειο.. Ευχομαι να πανε ολα καλα..
Αυτο που συνιστω ειναι να μην αγορασετε φαρμακα απο εδω , δυσκολα τα περνατε και τα μεταφερετε.Στη Καμπαλα υπαρχει αποθηκη που μπόρειτε να αγορασετε φαρμακα χρησιμοποιωντας τα στοιχεια πχ νοσοκομειου ορθοδοξου , κανει τη παραγγελια αυτο και εσεις δινετε τα χρηματα αναλογα, βλεποντας το τιμολογιο, εσεις σαν ιδιωτες δεν μπορειτε να αγορασετε παρα μονο απο ιδιωτικα φαρμακεια που το κοστος ειναι μεγαλυτερο..
αν προβειτε σε αγορα φαγητων ειναι ευκολο εκει στο Μπομπο...
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Όσοι θέλουν να βοηθήσουν την προσπάθεια μας να συγκεντρώσουμε χρήματα για ορφανά παιδιά της Ουγκάντα τα οποία θα διαθέσουμε για να τους αγοράσουμε τρόφιμα, σχολικά είδη, ρούχα, παιχνίδια, κ.α. μπορούν να μπουν στον παρακάτω σύνδεσμο https://www.giveandfund.com/giveandfund/project/jurriarpsn
Οποιαδήποτε βοήθεια είναι σημαντική...βάλτε και εσείς το λιθαράκι σας σε αυτήν την προσπάθεια!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.826
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom