Προεόρτια συνάντηση SKG (Θεσσαλονίκη)

Συμμετοχή: Κυριακή 17/12/2017 στις 2 μμ στο ΑνφάνΓκατέ στο Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών, Θεσσαλονίκη


  • Total voters
    18
  • Poll closed .

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Εμείς τόσο καλά περάσαμε χτες στην εκδρομή που ήδη συζητήσαμε για την επόμενη Κυριακή.
Όπως και άλλες χρονιές, επιβάλλεται μια Χριστουγεννιάτικη συνάντηση.
Ο χρόνος που έχουμε δεν είναι πολύς, αλλά νομίζω αρκεί.

Χωρίς τις δημοκρατικές διαδικασίες (λόγω χρόνου), θα βρεθούμε την ερχόμενη Κυριακή 17/12/2017 στις 2 το μεσημέρι για καφέ/ποτό/φαγητό (ο'τι θέλει ο καθένας) στο καφέ/εστιατόριο ΑνφάνΓκατέ στο Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών.

Ο χώρος είναι πολύ ωραίος, έχει όλα από αυτά που αναφέρουμε + παιδότοπο για μικρά και πιο εύκολο πάρκινγκ από οπουδήποτε στο κέντρο όπου θα γίνεται πανικός καθώς τα μαγαζιά είναι ανοιχτά.
Όποιος έρχεται με ΜΜΜ οι οδηγίες είναι η εξής:
Επί της Αγίου Δημητρίου, κοντά στην κύρια είσοδο του Τελλογλείου Ιδρύματος, κάνουν στάση οι γραμμές λεωφορειών του ΟΑΣΘ: 24 - Χίλια Δένδρα (αφετηρία στην Πλατεία Ελευθερίας), 17 - Τριανδρία και 37 - Κρυονέρι (τέρμα στο Νέο Σιδηροδρομικό Σταθμό). Στην Εγνατία οδό, στον άξονα του Τελλογλείου Ιδρύματος Τεχνών, κάνουν στάση οι γραμμές 10 - Χαριλάου, 14 - Άνω Τούμπα (αφετηρία στο Νέο Σιδηροδρομικό Σταθμό), 28 - Συκιές, 27 Σταυρούπολη.


Ο αγαπημένος μας ξεναγός Κ.Σφήκας εκείνη την μέρα θα ξεναγήσει την διαδρομή Θεσσαλονίκη του μεσοπολέμου από τις 11.00 - 13.30 (διαδρομή συμπεριλαμβάνει τα εξής κτίρια: Αρχοντικό Νεδέλκου, Κόκκινο σπίτι, Οικία Τερκεκωνλή, Πλατεία Αριστοτέλους, Στοά Πελοσώφ, Στοά Μαλακοπή, Έπαυλη Αλλατίνι, Άγιος Μηνάς, Φράγν, Κτίριο Φλωρεντίν Γκατένιο, Τράπεζα της Ελλάδος).
Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να δηλώσει τη συμμετοχή εδώ https://opengov.thessaloniki.gr/e-ypiresies/applications/aitiseis-2

Παρακαλώ τους μοντεράτορς να βάλουν τη φόρμα δήλωση συμμετοχής ούτως ώστε να μπορούμε να κρατήσουμε τραπέζια.

Καλά να περάσουμε!
 
Last edited:

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Ο αγαπημένος μας ξεναγός Κ.Σφήκας εκείνη την μέρα θα ξεναγήσει την διαδρομή Θεσσαλονίκη του μεσοπολέμου από τις 11.00 - 13.30 (διαδρομή συμπεριλαμβάνει τα εξής κτίρια: Αρχοντικό Νεδέλκου, Κόκκινο σπίτι, Οικία Τερκεκωνλή, Πλατεία Αριστοτέλους, Στοά Πελοσώφ, Στοά Μαλακοπή, Έπαυλη Αλλατίνι, Άγιος Μηνάς, Φράγν, Κτίριο Φλωρεντίν Γκατένιο, Τράπεζα της Ελλάδος).
Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να δηλώσει τη συμμετοχή εδώ https://opengov.thessaloniki.gr/e-ypiresies/applications/aitiseis-2
Ασχετο αλλά πως γίνεται αυτό, κάθε φορά που θέλω να δηλώσω συμμετοχή σ΄αυτές τις ξεναγήσεις του Δήμου να λέει η εφαρμογή ανοίγει στις 9.00 και στις 9.03 που μπαίνω να λέει οτι έχουν καλυφθεί όλες οι θέσεις των συμμετεχόντων
Πάλι θα χάσω την ξενάγηση που μ΄ενδιαφέρει..
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Πολύ θα ήθελα να είμαι μαζί σας στη συνάντηση, αλλά δυσκολεύομαι ... Τα αεροπορικά έχουν φτάσει στο Θεό!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Ασχετο αλλά πως γίνεται αυτό, κάθε φορά που θέλω να δηλώσω συμμετοχή σ΄αυτές τις ξεναγήσεις του Δήμου να λέει η εφαρμογή ανοίγει στις 9.00 και στις 9.03 που μπαίνω να λέει οτι έχουν καλυφθεί όλες οι θέσεις των συμμετεχόντων
Πάλι θα χάσω την ξενάγηση που μ΄ενδιαφέρει..
Όντος, εγω έβαζα ρολόι κάθε φορά. Και βιαζομουν στις 9 να κανω...οπως και πολλοι αλλοι.

Ευη....θα σε περιμενουμε στην Πιτα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ασχετο αλλά πως γίνεται αυτό, κάθε φορά που θέλω να δηλώσω συμμετοχή σ΄αυτές τις ξεναγήσεις του Δήμου να λέει η εφαρμογή ανοίγει στις 9.00 και στις 9.03 που μπαίνω να λέει οτι έχουν καλυφθεί όλες οι θέσεις των συμμετεχόντων
Πάλι θα χάσω την ξενάγηση που μ΄ενδιαφέρει..
Σκέψου λίγο πονηρά και θα καταλάβεις γιατί...
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Δυστυχώς και πάλι θα λείπουμε, αυτός ο τελευταίος μήνας μας έχει μόνιμα στη γύρα. Ελπίζω με το καλό να είμαστε στην πρώτη συνάντηση του νέου έτους. :)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.879
Likes
14.413
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Θα προσπαθήσω να έρθω αλλά σχολάω αργά, ίσως ξεκλέψω καμιά ώρα από τη δουλειά αλλά το γεγονός ότι είναι τα μαγαζιά ανοιχτά δε βοηθάει καθώς θα γίνεται χαμός στους δρόμους.
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Δυστυχώς ούτε εγώ θα μπορέσω να έρθω Κυριακή γιατί δουλεύω.... :(((
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.405
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αναμένω το σ/κ κάποιον πολύ καλο μου φίλο απο Αθήνα. Θα βάλω ένα ίσως (για 2 άτομα) και ως την Πέμπτη θα ξέρω αν θα έρθουμε σίγουρα ή όχι!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
και γω θα προσπαθήσω γιατί το Σάββατο θα λείπω εκτός και Κυριακή λίγο δυσκολεύομαι ειδικά εκείνη την ώρα.. Θα προσπαθήσω όμως...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.151
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom