Ρουμανία Ερωτήσεις Ρουμανία

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.385
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ναι καταλαβα και θελω να γυρισω σωα και αβλαβης γι αυτο αναρωτιομουν!σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!θα ακολουθησω τις συμβουλες σου :)
Και κάτι τελευταίο...όταν περπατάς σε χιόνι ή πάγο, δεν θα έχεις ποτέ τα χέρια στις τσέπες! Γάντια στα χέρια και έξω απο τις τσέπες !!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Και κάτι τελευταίο...όταν περπατάς σε χιόνι ή πάγο, δεν θα έχεις ποτέ τα χέρια στις τσέπες! Γάντια στα χέρια και έξω απο τις τσέπες !!!
Για να μην πεσω με τα μουτρα αν φαω καμια σαβουρα και να προσγειωθω με τα χερια?χαχαχα :p οκ θα το χω κ αυτο υποψην μου και θα προσεχω
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Για ασφαλές περπάτημα στο πάγο μια (άκομψη) λύση είναι ενα ζευγάρι μάλλινες κάλτσες έξω από τα παπούτσια. Εναλλακτικά παπούτσια με σκληρή άκαμπτη σόλα, ή ειδικό πρόσθετο με καρφιά. Η πιο σίγουρη και ασφαλής λύση όμως είναι να κάτσεις μέσα και να δεις tv! :haha:
 

mikoulis

Member
Μηνύματα
56
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Μεχικοοοοοοοοοοοοοο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
για φτηνες αγορες αθλητικων κ για ρουχα εναντια στο κρυο επισκεφτειτε το decathlon. εχει 2 στο βουκουρεστι
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.385
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Για ασφαλές περπάτημα στο πάγο μια (άκομψη) λύση είναι ενα ζευγάρι μάλλινες κάλτσες έξω από τα παπούτσια. Εναλλακτικά παπούτσια με σκληρή άκαμπτη σόλα, ή ειδικό πρόσθετο με καρφιά. Η πιο σίγουρη και ασφαλής λύση όμως είναι να κάτσεις μέσα και να δεις tv! :haha:
Αυτό με την κάλτσα ισχύει!!! Το έκανε η γιαγιά μου και είναι οτι καλύτερο :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
Τι καλτσα πανω απο μποτα; , Οι Θεσσαλονικιες βρεξει χιονισει με γοβα ειναι το βραδυ....
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.385
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τι καλτσα πανω απο μποτα;
Τη κάλτσα, πάνω απο κάθε παπούτσι....:haha:
Αυτά τα έκαναν παλιά στα χωριά, όταν δεν υπήρχαν τα παπούτσια που υπάρχουν τώρα....μόνο η "γαλότσα" υπήρχε!! Οπότε τι γαλότσα τι κάλτσα...ένα και αυτό :confused::D

Οι Θεσσαλονικιες βρεξει χιονισει με γοβα ειναι το βραδυ.
Κανονικά και με το νόμο....:eek::eek::eek: και απορώ πως στον κόρακα το κάνουν...!
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Αυτό με την κάλτσα ισχύει!!! Το έκανε η γιαγιά μου και είναι οτι καλύτερο :)
Είναι η πιο αξιόπιστη λύση. Υπάρχουν μάλλινες κουβέρτες για τους τροχούς των αυτοκινήτων και έχουν απίστευτο κράτημα σε δρόμο με πάγο!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.385
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Είναι η πιο αξιόπιστη λύση. Υπάρχουν μάλλινες κουβέρτες για τους τροχούς των αυτοκινήτων και έχουν απίστευτο κράτημα σε δρόμο με πάγο!
Εγώ πάντως στη Ρουμανία λέω να μην πρωτοτυπίσω και να έχω αντιολισθητικές αλυσίδες! :haha::haha::haha:
Αλλά μάλλινες κάλτσες θα έχω μαζί μου...;)

Έχουμε βγεί τελείως off topic και θα μας μαλώσουν.... :)
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Για ασφαλές περπάτημα στο πάγο μια (άκομψη) λύση είναι ενα ζευγάρι μάλλινες κάλτσες έξω από τα παπούτσια. Εναλλακτικά παπούτσια με σκληρή άκαμπτη σόλα, ή ειδικό πρόσθετο με καρφιά. Η πιο σίγουρη και ασφαλής λύση όμως είναι να κάτσεις μέσα και να δεις tv! :haha:
Εε να παω Βουκουρεστι και να κατσω μεσα και να δω tv λιγο δυσκολο!! :p εχω μποτακια και θα προμηθευτω και ειδικο προσθετο με καρφια να μαι καλυμμενη πληρως!!

για φτηνες αγορες αθλητικων κ για ρουχα εναντια στο κρυο επισκεφτειτε το decathlon. εχει 2 στο βουκουρεστι
Θα το χω στα υποψην μου,ευχαριστω! :)
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.767
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μια ερώτηση προς όσους έχουν επισκεφθεί το Μπιερτάν:

γνωρίζετε από ποιο σημείο υπάρχει πανοραμική θέα προς το χωριό και την εκκλησία του; Στις εικόνες του google βλέπω πολλές φωτογραφίες, στις οποίες φαίνεται όλο το χωριό και κάτι τέτοιο θα με ενδιέφερε κυρίως για φωτογραφικούς λόγους. Ενδεικτικά μια τέτοια φωτογραφία από τις εικόνες του google:

dsc_0439.jpg
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.385
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μια ερώτηση προς όσους έχουν επισκεφθεί το Μπιερτάν:

γνωρίζετε από ποιο σημείο υπάρχει πανοραμική θέα προς το χωριό και την εκκλησία του; Στις εικόνες του google βλέπω πολλές φωτογραφίες, στις οποίες φαίνεται όλο το χωριό και κάτι τέτοιο θα με ενδιέφερε κυρίως για φωτογραφικούς λόγους. Ενδεικτικά μια τέτοια φωτογραφία από τις εικόνες του google:

View attachment 223215
Εγώ αναμένω φώτο απο εσένα!!! Κανόνισε...είναι η μοναδική που δεν είδα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom