Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα! Πετάμε σε ένα μηνα για Ταϊλάνδη και ήθελα να ρωτήσω αν για την έκδοση βίζας είναι υποχρεωτική η ταξιδιωτική ασφάλιση
 

katsas86

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Έκλεισα και εγώ γαμήλιο ταξίδι στη Ταιλάνδη και ψάχνουμε ξενοδοχείο στη Μπανγκογκ. Μας έχουν προτείνει ένα στη περιοχή sukhumvit (soi 11) και ένα άλλο στη περιοχή silom. Ποιά από τις δύο περιοχές μου προτείνετε ?? Δυστυχώς δε με παίρνει οικονομικά για riverside.
 

Steleas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας !! γνωρίζει κανείς τι προμήθεια κρατάει η εθνική αν βγάλω λεφτά από ΑΤΜ τις Ταϊλάνδης.. Ευχαριστώ.!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.005
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπερα και καλως ηρθες! Νομιζω ομως οτι αυτο που ρωτας θα μπορουσε να στο απαντησει η τραπεζα σου καλυτερα απ ολους! Δηλαδη ετοιμαζεις ταξιδι στην Ταιλάνδη και γραφεσαι σε ενα ταξιδιωτικο φορουμ για να ρωτησεις ποση προμηθεια θα σου κρατησει η εθνικη στην αναληψη αν σηκωσεις λεφτα; Ολα τα αλλα τα εχεις τακτοποιησει;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
€3.00 ανά συναλλαγή (λίγο παρακάτω για μικρά ποσά, μινινουμ €2.00). Η ισοτιμία είναι η καλύτερη δυνατή και πάντως καλύτερη από ανταλλακτήρια.

Δύσκολα θα βρεις πιο συμφέρουσα μετατροπή συναλλάγματος από αυτή μέσω της Εθνικής.
 

Γεωργία126

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημερα παιδια απο την ομορφη Κυπρο..εχω ενα θεμα...εκλεισα εισητηριο για 12 ημερεσ στην ταιλανδη με τον συζυγο μου και μετα διαβασα οτι δεν ειναι η καταλληλη εποχη..καποιος που να πηγε και να γνωριζει κατι για την συγκεκριμενη εποχη;
 

annavw

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταϊλάνδη 3-13 Οκτώβρη

Καλησπέρα σε όλους τους ταυλανδόφιλους!Πρόκειται να ταξιδέψουμε στην Ταυλανδη πρώτη φορά τον Οκτώβριο και θα ήθελα να μου πείτε πρότασεις έχοντας δει τόσες ιστορίες έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με το που θα προλάβουμε να πάμε!Να σας πω οτι εχουμε κλείσει μια πτήση για Κράμπι στις 4 οκτωβρη και σκεφτομασταν να περνάγαμε εκεί 5 μερες και τις υπόλοιπες στην Μπανγκογκ.Αυτό βέβαια δεν είναι δεσμευτικό ήταν το αρχικό πλάνο.Εσείς τι λέτε;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Last edited by a moderator:

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα σε όλους τους ταυλανδόφιλους!Πρόκειται να ταξιδέψουμε στην Ταυλανδη πρώτη φορά τον Οκτώβριο και θα ήθελα να μου πείτε πρότασεις έχοντας δει τόσες ιστορίες έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με το που θα προλάβουμε να πάμε!Να σας πω οτι εχουμε κλείσει μια πτήση για Κράμπι στις 4 οκτωβρη και σκεφτομασταν να περνάγαμε εκεί 5 μερες και τις υπόλοιπες στην Μπανγκογκ.Αυτό βέβαια δεν είναι δεσμευτικό ήταν το αρχικό πλάνο.Εσείς τι λέτε;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:welcome2:
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ταϊλάνδη 3-13 Οκτώβρη

Καλησπέρα σε όλους τους ταυλανδόφιλους!Πρόκειται να ταξιδέψουμε στην Ταυλανδη πρώτη φορά τον Οκτώβριο και θα ήθελα να μου πείτε πρότασεις έχοντας δει τόσες ιστορίες έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με το που θα προλάβουμε να πάμε!Να σας πω οτι εχουμε κλείσει μια πτήση για Κράμπι στις 4 οκτωβρη και σκεφτομασταν να περνάγαμε εκεί 5 μερες και τις υπόλοιπες στην Μπανγκογκ.Αυτό βέβαια δεν είναι δεσμευτικό ήταν το αρχικό πλάνο.Εσείς τι λέτε;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Δε μπορω να σου πω για Κραμπι, αλλα η Μπανγκοκ για μενα ειναι καταπληκτικη. Εχει πολλα να δεις. Να βαλετε στο προγραμμα και μια μερα στην Αγιουταγια. Η εποχη που πατε δεν ειναι η καλυτερη, να κρατατε ομπρελα.
 

annavw

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Δε μπορω να σου πω για Κραμπι, αλλα η Μπανγκοκ για μενα ειναι καταπληκτικη. Εχει πολλα να δεις. Να βαλετε στο προγραμμα και μια μερα στην Αγιουταγια. Η εποχη που πατε δεν ειναι η καλυτερη, να κρατατε ομπρελα.
Ευχαριστώ!Δεν μας πειραζει αυτο!Απλα ειναι τοσα πολλα τα μέρη που δεν ξερω τι προγραμμα να βγάλουμε !Ευχαριστώ πολυ παντως :)
 

clairy_s

Member
Μηνύματα
22
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σμύρνη!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία!!!
Ταϊλάνδη 3-13 Οκτώβρη

Καλησπέρα σε όλους τους ταυλανδόφιλους!Πρόκειται να ταξιδέψουμε στην Ταυλανδη πρώτη φορά τον Οκτώβριο και θα ήθελα να μου πείτε πρότασεις έχοντας δει τόσες ιστορίες έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με το που θα προλάβουμε να πάμε!Να σας πω οτι εχουμε κλείσει μια πτήση για Κράμπι στις 4 οκτωβρη και σκεφτομασταν να περνάγαμε εκεί 5 μερες και τις υπόλοιπες στην Μπανγκογκ.Αυτό βέβαια δεν είναι δεσμευτικό ήταν το αρχικό πλάνο.Εσείς τι λέτε;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλησπέρα!
Ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα είχαμε κάνει και εμείς στο γαμήλιο. Θέλει να σκεφτείς τι θέλετε και πως να περάσετε! Αν θέλετε πχ να απολαύσετε παραλίες θα μείνετε περισσότερο στην περιοχή του Κράμπι. Όχι πως έχει μόνο παραλίες. Έχει πολλά να δεις.Στην Μπανγκόνγκ μείναμε 4 μέρες και προφανώς δεν την είδαμε όλη. Εμείς είχαμε πάει Ιούλιο θεωρητικά όχι ιδανική εποχή αλλά ήμασταν τυχεροί και έβρεχε τα βράδια. Δυστυχώς να ξέρεις όμως οτι όταν βρέχει, βρέχει γερά.
Ελπίζω να βοήθησα!! Ό,τι άλλο χρειαστεί εδώ είμαστε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom