Travel Fest: Το πρώτο ταξιδιωτικό φεστιβάλ στην Ελλάδα.

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.906
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Στις 21 & 22 Απριλίου έμπειροι αλλά και επίδοξοι ταξιδευτές θα συμπορευτούν προς έναν κοινό προορισμό: το πρώτο ταξιδιωτικό φεστιβάλ στο Πολιτιστικό Κέντρο Δαΐς, στον Παράδεισο Αμαρουσίου.


http://www.iefimerida.gr/news/390204/travel-fest-proto-taxidiotiko-festival-stin-ellada
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα πήγαινα (ως ακροατής), αλλά θα βρίσκομαι στο Νεπάλ εκείνο το Σ/Κ.
Να σημειώσω πως η εκδήλωση είναι γεμάτη ομιλητές/bloggers που ταξίδεψαν με... χορηγούς που θέλαν διαφήμιση.
 
Last edited:
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Θα ταξιδεύω από τώρα και πέρα με αυτοκόλλητα Panpan, taver, samion, yorgos και καμιά πενηνταριά μέλη του φόρουμ ακόμη, διαλαλώντας ότι αποτελουν τους χορηγούς μας, βοηθώντας ποικιλοτρόπως στα ταξίδια.:cool:
Και μετά θα σας παρουσιάζω και σε φεστιβαλ:D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Τέτοια ταξιδιωτικά events γίνονται συχνά σε διεθνές επίπεδο από όσο ξέρω και διαβάζω από κάποιες travel bloggers που ακολουθώ και συμμετέχουν συχνά. Είναι ευχάριστο που θα γίνει κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα. Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι σαν event έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον για άτομα που ασχολούνται επαγγελματικά ή ημι-επαγγελματικά με τα ταξίδια ούτως ώστε να κάνουν networking, ή για πιο άπειρους ταξιδιώτες που ενδιαφέρονται να πάρουν tips. Είναι σημαντικό πχ νέες κοπέλες που θέλουν να ταξιδέψουν αλλά δεν βρίσκουν παρέες να δουν ότι μια γυναίκα μπορεί να ταξιδέψει με ασφάλεια μόνη της, ή να περάσει στη συνείδηση του κόσμου ότι μακρινά ταξίδια δεν κάνουν μόνο οι ζάμπλουτοι κι εντάξει, τέτοιες πρωτοβουλίες βοηθούν. Εμένα προσωπικά δεν θα με πολυενδιέφερε να πάω.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Και ο Κολόμβος με χορηγούς ταξίδεψε, δεν είναι κακό.
Εννοείται δεν είναι κακό, θα ήθελα αν γινόταν να το δοκιμασω κι εγώ καμιά φορά.:) Απλά, θα έλεγα ότι είναι φανταστικό για να παίρνεις εικόνες από δύσκολους προορισμούς, από την αλλη, είναι σαν να λέμε επαγγελματικός τουρισμός, μιας και ελάχιστοι θα μπορούσαν χωρίς χορηγία να κάνουν κάτι παρόμοιο, για τέτοια χρονικά διαστήματα. Είναι όπως ένα ντοκιμαντέρ για τη Γροιλανδία που έβλεπα τις προάλλες, με τίτλο "Nothing on earth". Ο φωτογράφος ταξιδιώτης έκανε έξι συνεχόμενα μηνιαία ταξίδια στη Γροιλανδία για να αποδώσει αυτό που είδαμε. Καταπληκτικό σε εικόνες και συναισθήματα, αλλά δε νομίζω πολλοί θα εκαναν το ίδιο με δικά τους έξοδα.
Πάντως θα πήγαινα στο φεστιβάλ αν εμένα κάπου κοντά, χοχο!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το να ταξιδεύεις με χορηγούς δεν είναι κακό καθεαυτό. Το να προσαρμόζεις τις αφηγήσεις σου με βάση τις απαιτήσεις του μάρκετιγκ των χορηγών, άν και όταν συμβαίνει (π.χ. world party) είναι.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα πήγαινα (ως ακροατής), αλλά θα βρίσκομαι στο Νεπάλ εκείνο το Σ/Κ.
Να σημειώσω πως η εκδήλωση είναι γεμάτη ομιλητές/bloggers που ταξίδεψαν με... χορηγούς που θέλαν διαφήμιση.
Πρώτον μαζέψου επιτέλους (ποιός μιλάει θα μου πεις) και δεύτερον αναμένω εντυπώσεις από την Bhaktapur που την έχω πολύ ψηλά σε εκτίμηση
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.069
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Το να ταξιδεύεις με χορηγούς δεν είναι κακό καθεαυτό. Το να προσαρμόζεις τις αφηγήσεις σου με βάση τις απαιτήσεις του μάρκετιγκ των χορηγών, άν και όταν συμβαίνει (π.χ. world party) είναι.
Και Happy Traveller να προσθέσω,που ιδικά στα vlog του ότι πει είναι με βάση τις χορηγίες που έχει!
Αλλά απ'την άλλη χωρίς χορηγίες θα ήταν λίγο δύσκολο να κάνεις αυτά τα ταξίδια,vlog κτλπ,πόσο μάλλον τώρα με την κρίση.

Στο φεστιβάλ πάντως λέω να πάω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.256
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom