Ισπανία Πως φτανω Σεβιλλη;;

naty av

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Πρόκειται να πάω Σεβίλλη το καλοκαίρι, γνωρίζει κανείς ποιά είναι η καλύτερη τοποθεσία για να κλείσω ξενοδοχείο? Θέλω να είναι κοντά στα αξιοθέατα και να έχει εύκολη πρόσβαση στη συγκοινωνία.

Μενω εδω κι ενα μηνα στην Σεβιλλη και λιγο πολυ εμαθα την πολη. Κεντρικες περιοχη για να μεινει κανεις και να ναι κοντα και σε συγκοινωνια και σε αξιοεθατα ειναι ειτε κοντα στο πανεπιστημιο της σεβιλλης (calle san fernando 4) ειτε κοντα στον καθερδικο, ειτε κοντα στην Santa Cruz. Η Santa Cruz ειναι κεντρικη γειτονια της Σεβιλλης, πολυ ομορφη και γεματη τουριστες.
 

naty av

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Μενω εδω κι ενα μηνα στην Σεβιλλη και λιγο πολυ εμαθα την πολη. Κεντρικες περιοχη για να μεινει κανεις και να ναι κοντα και σε συγκοινωνια και σε αξιοεθατα ειναι ειτε κοντα στο πανεπιστημιο της σεβιλλης (calle san fernando 4) ειτε κοντα στον καθερδικο, ειτε κοντα στην Santa Cruz. Η Santa Cruz ειναι κεντρικη γειτονια της Σεβιλλης, πολυ ομορφη και γεματη τουριστες.
αλλα οπου και να μενει καποιος η πολη περπατιεται με τα ποδια οι αποστασεις δεν ειναι μακρινες. Υπαρχουν βεβαια και τα λεωφορεια αλλα με τα ποδια ειδικα αν εχει καλο καιρο ειναι οτι καλυτερο.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
αλλα οπου και να μενει καποιος η πολη περπατιεται με τα ποδια οι αποστασεις δεν ειναι μακρινες. Υπαρχουν βεβαια και τα λεωφορεια αλλα με τα ποδια ειδικα αν εχει καλο καιρο ειναι οτι καλυτερο.
Αυτό εδώ κοιτάω Booking.com: Ξενοδοχείο Hostal Lis, Σεβίλλη, Ισπανία - 258 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!. Φαίνεται κοντά στον Καθεδρικό. Πάντως απ' ότι βλέπω τον χάρτη όλο στενάκια παραστενάκια πρέπει να έχει η πόλη. Δεν είναι λίγο μπέρδεμα για τους τουρίστες?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
11;srfid=c4c18d450c9d62da249592c3952c27cc1befb7d6X1] Πάντως απ' ότι βλέπω τον χάρτη όλο στενάκια παραστενάκια πρέπει να έχει η πόλη. Δεν είναι λίγο μπέρδεμα για τους τουρίστες?
Αυτή είναι η μαγεία της πόλης.
Το ξενοδοχείο είναι σε κεντρικό σημείο στο ιστορικό κέντρο, αλλά η συνολική βαθμολογία του στο booking είναι χαμηλή :roll:. Αν θες να ψάξεις και άλλο, δες εκεί γύρω και εκεί που λέει η naty av. Ιούλιο θα πάτε? Πολλή ζέστη!
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αυτή είναι η μαγεία της πόλης.
Το ξενοδοχείο είναι σε κεντρικό σημείο στο ιστορικό κέντρο, αλλά η συνολική βαθμολογία του στο booking είναι χαμηλή :roll:. Αν θες να ψάξεις και άλλο, δες εκεί γύρω και εκεί που λέει η naty av. Ιούλιο θα πάτε? Πολλή ζέστη!
Το βρίσκω πολύ οικονομικό και αφού είναι και σε κεντρική τοποθεσία νομίζω ότι θα με βολέψει. Εξάλλου για έναν ύπνο το θέλω μόνο, όλη την μέρα θα είμαι έξω. Ναι Ιούλιο, θα πάω σόλο. Δυστυχώς μόνο καλοκαίρι μπορώ να κάνω το ταξίδι λόγω υποχρεώσεων. Όσο για τη ζέστη, ξεπερνάει της Ελλάδας? Ελπίζω τουλάχιστον να είναι υποφερτή.:roll:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Να περιμένεις ζέστη Αθήνας, μπορεί και πάνω από 40 βαθμούς. Όταν την είχαμε επισκεφθεί εμείς (Μάρτιο), η ζέστη ήταν μεγαλύτερη από ό,τι στην Αθήνα. Κυκλοφορεί για αυτήν ο χαρακτηρισμός, το "το τηγάνι της Ισπανίας"!
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και εγώ παιδιά μέσα Σεπτέμβρη που πήγα στη Σεβίλλη έσκασα. Με ζακέτα στη Μαδρίτη, με σορτσάκι στη Σεβίλλη! Οπως και να'χει είναι μαγική πόλη η Σεβίλλη με πολύ ζεστό κόσμο, απίστευτα τάπας (τα καλύτερα που έχω φάει) & πάμφθηνα και φυσικά ένα ιστορικό κέντρο που σε πάει σε άλλες εποχές. Καλά να περάσεις!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αυτό εδώ κοιτάω Booking.com: Ξενοδοχείο Hostal Lis, Σεβίλλη, Ισπανία - 258 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!. Φαίνεται κοντά στον Καθεδρικό. Πάντως απ' ότι βλέπω τον χάρτη όλο στενάκια παραστενάκια πρέπει να έχει η πόλη. Δεν είναι λίγο μπέρδεμα για τους τουρίστες?
Δες κι αυτό:

Booking.com: Hotel Hostal La Casa de la Luna, Seville, Spain - 352 Guest reviews. Book your hotel now!
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
themargav, πώς ήταν τελικά από άποψη ζέστης? Ήταν ανυπόφορα? Ενδιαφέρομαι για τέλη Ιουνίου - αρχές Ιουλίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.775
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom