Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Τελικά τι έγινε;Ταξίδεψε κανένας μετά τις 15 να μας πει αν είναι όλα οκ όπως συνήθως ή εφαρμόζουν τίποτα καινούργιο και περίεργο; (για non priority μιλάω)
Αν εννοείς "τίποτα καινούριο και περίεργο" το γεγονός ότι πλέον δεν έχεις μαζί σου στην καμπίνα την χειραποσκευή σου (αν δεν έχεις αγοράσει προτεραιότητα) τότε ναι, εφαρμόζεται κανονικά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτο που λες, πριν ανέβεις τις σκάλες του αεροπλανου την αφηνεις.
Χλωμο. Το είδες να γίνεται? Τωρα δεν ειναι για μερικες αποσκευες οπως πριν...ειναι για ολες η σχεδον ολες. Για ποιο λογο να μην τις φορτωνουν στο gate?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Χλωμο. Το είδες να γίνεται? Τωρα δεν ειναι για μερικες αποσκευες οπως πριν...ειναι για ολες η σχεδον ολες. Για ποιο λογο να μην τις φορτωνουν στο gate?
Μα ποιος από την εταιρία τις φορτώνει από την πύλη και πού τις βάζει;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μα ποιος από την εταιρία τις φορτώνει από την πύλη και πού τις βάζει;
Σε όλους που δεν έχουν αγοράσει priority βάζουν κίτρινη χάρτινη κορδέλα στο gate. Παίρνουν όλοι τη βαλίτσα τους στο λεωφορείο και την παραδίδουν δίπλα στη σκάλα του αεροπλάνου.


(Το είδα να γίνεται :shock:)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σε όλους που δεν έχουν αγοράσει priority βάζουν κίτρινη χάρτινη κορδέλα στο gate. Παίρνουν όλοι τη βαλίτσα τους στο λεωφορείο και την παραδίδουν δίπλα στη σκάλα του αεροπλάνου.


(Το είδα να γίνεται :shock:)
Το ξέρω το παραπάνω κι αυτό λέω εξαρχής! Αλλά μερικοί ανέφεραν παραπάνω διαφορετικά πράγματα, πχ:

Χλωμο. Το είδες να γίνεται? Τωρα δεν ειναι για μερικες αποσκευες οπως πριν...ειναι για ολες η σχεδον ολες. Για ποιο λογο να μην τις φορτωνουν στο gate?
(εκτός αν τα ίδια λέμε κατά βάθος κι απλά κάπου χάθηκε η συνεννόηση!)
 

Giannisma

Member
Μηνύματα
39
Likes
12
Καλησπέρα σας,

Ταξίδεψα σήμερα χωρίς πραιοριτυ,ευτυχώς σε έξοδο κίνδυνο (17D) και χωρίς συνεπιβάτες στην σειρά.

Η βαλίτσα πήγε κανονικά στο gate μπήκε κίτρινο αυτοκόλλητο καο την άφησα στην μπροστά είσοδο του αεροπλάνου(βγήκε λίγο ταλαιπωρημένη/γρατζουνισμενη όπως και περσυ)

Όσοι «έξυπνοι» είπαν Ε εντάξει που θα το καταλάβουν και την πήραν στην καμπινα κατέβηκαν και την άφησαν εκεί που έπρεπε.οι πραιοριτι κανονικά καμπινα ΟΛΟΙ.

Όλα καλά!

Fr6301 για σοφια Σάββατο πρωί!
 

lio13

Member
Μηνύματα
42
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Canada
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τελικά τι έγινε;Ταξίδεψε κανένας μετά τις 15 να μας πει αν είναι όλα οκ όπως συνήθως ή εφαρμόζουν τίποτα καινούργιο και περίεργο; (για non priority μιλάω)
Αεροδρόμιο Εδιμβούργου -> κανονικά ο έλεγχος, κίτριμο κορδελάκι σε όσους δεν έχουν priority
Αεροδρόμιο Μιλάνου -> κανονικά ο έλεγχος, κίτριμο κορδελάκι σε όσους δεν έχουν priority
Αεροδρόμιο Αθήνας -> κανονικά ο έλεγχος, μάλιστα επέμεναν να μπουν οι χειραποσκευές στο ειδικό stand για έλεγχο του μεγέθους. Βέβαια , κατά το boarding η μια υπεύθυνη πήγε να σταματήσει έναν κύριο χωρίς κορδελάκι και χωρίς priority αλλά η άλλη δίπλα της είπε " Άστον μωρέ, μια έχει μόνο" και τον άφησε.
Αεροδρόμιο Ρώμης (Ciampino) -> μέτριος ο έλεγχος (αχ αυτοί οι Ιταλοί!). Υπήρχαν αρκετές χειραποσκευές που δεν πληρούσαν τις προυποθέσεις και στη δική μου περίπτωση στο τσακ να τη περνούσα μέσα στην καμπίνα (αλλά μεταξύ μας, με βολεύει να μην την κουβαλάω πάνω!)

Και ένα tip που μπορεί να φανεί χρήσιμο σε όλες και όλους : Ενώ στο τσατ της εξυπηρέτησης πελατών της ryanair μου είπαν πως ο φορητός μου υπολογιστής δεν μπορεί να μπει στη καμπίνα μαζί μου επειδή υπερβαίνει τις διαστάσεις, σε ΚΑΜΙΑ από τις παραπάνω προαναφερθείσες πτήσεις δεν έγινε το παραμικρό σχόλιο ή παρατήρηση, οπότε μην ανησυχείτε για αυτό.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Και ένα tip που μπορεί να φανεί χρήσιμο σε όλες και όλους : Ενώ στο τσατ της εξυπηρέτησης πελατών της ryanair μου είπαν πως ο φορητός μου υπολογιστής [U said:
δεν μπορεί να μπει στη καμπίνα μαζί μου [/U]επειδή υπερβαίνει τις διαστάσεις, σε ΚΑΜΙΑ από τις παραπάνω προαναφερθείσες πτήσεις δεν έγινε το παραμικρό σχόλιο ή παρατήρηση, οπότε μην ανησυχείτε για αυτό.
Κάτι δεν κατάλαβες καλά απο το τσατ, γιατι ο φορητός υπολογιστής ετσι κι αλλιως απαγορευεται να μπει σε τσεκαρισμένη αποσκευή. Μόνο μαζι σου μπορείς να τον εχεις γιαυτό δεν εγινε κανένα σχόλιο..
 

lio13

Member
Μηνύματα
42
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Canada
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Κάτι δεν κατάλαβες καλά απο το τσατ, γιατι ο φορητός υπολογιστής ετσι κι αλλιως απαγορευεται να μπει σε τσεκαρισμένη αποσκευή. Μόνο μαζι σου μπορείς να τον εχεις γιαυτό δεν εγινε κανένα σχόλιο..
Δεν απαγορεύεται.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.604
Κάτι δεν κατάλαβες καλά απο το τσατ, γιατι ο φορητός υπολογιστής ετσι κι αλλιως απαγορευεται να μπει σε τσεκαρισμένη αποσκευή. Μόνο μαζι σου μπορείς να τον εχεις γιαυτό δεν εγινε κανένα σχόλιο..
Αυτό που γράφεις δεν ισχύει. Όπως δεν ισχύει και αυτό που έγραψες εδώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom