Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

gioske

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.090
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Δεν πιστεύω να υπάρχει κανείς που γύρισε από Κούβα και να έχει δύο βίζες διαθέσιμες; Ε,ε, υπάρχει; :p:p
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

epantis

New Member
Μηνύματα
1
Likes
4
Καλησπέρα παιδιά στον πρώτο που θα πάει έχει περίπου 3 ώρες μέσα
146000203032
460041786253
Το προτελευταίο 5 μπορεί να είναι και 6 γιατί το χάλασα λίγο δοκιμάστε.
Γύρισα πριν μια εβδομάδα περίπου είχα πάει ταξίδι του μέλιτος για 23 ημέρες τρομερή εμπειρία...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μέχρι το τέλος του έτους θα έχουμε κατάργηση του CUC, σύμφωνα με όλες τις πληροφορίες. Καυτή πατάτα για την επόμενη Βουλή... Δύσκολο να μη φέρει ανατιμήσεις.

Επίσης, επειδή είμαι εκτός Κούβας η σπιτονοικοκυρά μου νοικιάζει το δωμάτιό μου μέχρι τέλη ΜΑϊου, 10cuc/μέρα, στο κέντρο της Αβάνας, απέναντι ακριβώς από το Κοπέλια. Δυο βήματα από το Νασιονα΄λ, για να συνεννοούμαστε, μεγάλο δωμάτιο, δικό του μπάνιο, ιστορικά έπιπλα, η τιμή είναι τσαμπέ. Ζευγάρια ναι, αλλά όχι ψωνίσματα με γκόμενες από το δρόμο, πάρτι, μεθύσια κλπ. Όποιος ενδιαφέρεται, στέλνει πμ. Μόνο για διαμονές μέχρι τέλη Μαϊου, από ένα βράδυ μέχρι όσα θέλετε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Terry Karampini

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα,

Προς όσους εχουν ταξιδέψει στην Κούβα πρόσφατα. Υπάρχει κάποιος που ταξίδεψε στην Κούβα με διαβατήριο έγκυρο για λιγότερους από 6 μήνες; Υπάρχουν διάφορες απόψεις για την εγκυρότητα του διαβατηρίου σε διάφορα websites. Επειδή ζω στο εξωτερικό και το διαβατήριο μου λήγει 5 μηνες μετά την ημερομηνία εισόδου στην Κούβα , θα ήθελα να είμαι σίγουρη πως δε μπορώ να ταξιδέψω με αυτό το διαβατήριο πριν κλείσω εισητήρια για Ελλάδα ώστε να ανανώσω το διαβατήριό μου.

Ευχαριστώ πολύ
Τέρυ
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Καλησπέρα,

Προς όσους εχουν ταξιδέψει στην Κούβα πρόσφατα. Υπάρχει κάποιος που ταξίδεψε στην Κούβα με διαβατήριο έγκυρο για λιγότερους από 6 μήνες; Υπάρχουν διάφορες απόψεις για την εγκυρότητα του διαβατηρίου σε διάφορα websites. Επειδή ζω στο εξωτερικό και το διαβατήριο μου λήγει 5 μηνες μετά την ημερομηνία εισόδου στην Κούβα , θα ήθελα να είμαι σίγουρη πως δε μπορώ να ταξιδέψω με αυτό το διαβατήριο πριν κλείσω εισητήρια για Ελλάδα ώστε να ανανώσω το διαβατήριό μου.

Ευχαριστώ πολύ
Τέρυ
Απο οσο ξερω πρεπει να ειναι 6 μηνες .
Παρε τηλ. το Βερσους που δινει κουβανικες βιζες να είσαι σιγουρη .
 

Terry Karampini

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Απο οσο ξερω πρεπει να ειναι 6 μηνες .
Παρε τηλ. το Βερσους που δινει κουβανικες βιζες να είσαι σιγουρη .
Ευχαριστώ πολύ Κική. Θα πάρω το βέρσους, αν και όπως φαίνεται θα χρειαστεί να το ανανεώσω.
Να σαι καλά!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έλα πάμε και μια υπενθύμιση μην ξεχνιόμαστε: Φαγώθηκε κι άλλη ελληνική κάρτα σε κουβανικό ΑΤΜ εχθές. Να τα αποφεύγετε αν δεν είναι μεγάλη ανάγκη.
 

Harrygreen88

Member
Μηνύματα
37
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
N/A
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Aπορώ πως το αμέλησα τόσο καιρό. Χίλια ευχαριστώ σε Yorgo, Kiki και όλους τους υπόλοιπους που με βοήθησαν να περάσω 10 ΕΚ ΠΛΗ ΚΤΙ ΚΕΣ μέρες στην Κούβα. Ενθουσιασμένος είναι μικρή κουβέντα γι' αυτό που ένιωσα. Αν δεν ήταν τόσο μικρή η ζωή θα έλεγα πως και το επόμενο ταξίδι άνετα το ξανακάνω εκεί. Για την ώρα ψάχνω για ΝΑ Ασία τον Σεπτέμβρη. Όποιος χρειάζεται πρόσφατες πληροφορίες μπορεί να μου στείλει για να τον βοηθήσω αν και αμφιβάλω για την αναγκαιότητα καθώς η πληροφορία που μοιράζει απλόχερα ο Yorgos είναι θησαυρός.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Aπορώ πως το αμέλησα τόσο καιρό. Χίλια ευχαριστώ σε Yorgo, Kiki και όλους τους υπόλοιπους που με βοήθησαν να περάσω 10 ΕΚ ΠΛΗ ΚΤΙ ΚΕΣ μέρες στην Κούβα. Ενθουσιασμένος είναι μικρή κουβέντα γι' αυτό που ένιωσα. Αν δεν ήταν τόσο μικρή η ζωή θα έλεγα πως και το επόμενο ταξίδι άνετα το ξανακάνω εκεί. Για την ώρα ψάχνω για ΝΑ Ασία τον Σεπτέμβρη. Όποιος χρειάζεται πρόσφατες πληροφορίες μπορεί να μου στείλει για να τον βοηθήσω αν και αμφιβάλω για την αναγκαιότητα καθώς η πληροφορία που μοιράζει απλόχερα ο Yorgos είναι θησαυρός.
κι εγώ αυτό σκέφτομαι κατά καιρούς ότι η ζωή είναι μικρή αλλά σκέφτομαι να ξαναπάω Κούβα, μάλλον σε κάνα δυο χρόνια


Κ εγώ 4 ώρες είχα κάνει για το αμάξι. Έλειπε κ μπουλόνι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.222
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom