Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Τώρα με την εξυγίανση νιώθω καλύτερα!!Μια ασφάλεια.Πας και με το μηχανάκι
στο γήπεδο.

Οι εξυγιαντές μέχρι χώρους παρκαρίσματος δημιούργησαν.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τώρα με την εξυγίανση νιώθω καλύτερα!!Μια ασφάλεια.Πας και με το μηχανάκι
στο γήπεδο.

Οι εξυγιαντές μέχρι χώρους παρκαρίσματος δημιούργησαν.
Μάλλον ήταν καλύτερη η περίοδος για την οποία ο Αλεξανδρής δήλωνε "Εγώ βουτούσα,αυτοί γιατί έδιναν πέναλτυ" ή όταν έβγαιναν τα πιστόλια στη Ν.Φιλαδέλφια στο "πέστε κάτω" ή στο κι εγώ κάλυπτα τον Κατσουράνη κλπ.Μια εξυγίανση λοιπόν στην οποία η ΑΕΚ έχει πάρει πέναλτυ έξω από την περιοχή με Λαμία,γκολ οφ σάιντ με την Ξάνθη εκτός,μη πέναλτυ και αποβολή με τον ΠΑΣ,μη αποβολή Μοράν εχθές που ο Ολυμπιακός έχει πάρει τα πέναλτυ του Φορτούνη με Πανιώνιο και Ξάνθη ή που δεν έχει πάρει πεναλτυ κατά του με Πανιωνιο στον Χατζισαφι και με τον Π.Α.Ο.Κ. να βάζει γκολ οφ σάιντ στον ΠΑΣ και να ακυρώνουν κανονικό γκολ ως οφ σάιντ στον Πλατάνια στο μεταξύ τους σας φαίνεται χειρότερο από τα αίσχη του παρελθόντος και χλευάζεται η εξυγίανση.Οσο για το προχθεσινό ουδεμία σχέση έχει με τον Ίβιτς(που ντρεπόμαστε που το τράβηξε τόσο)του οποίου άνοιξε το κεφάλι από κουτάκι μπύρας από τα 3 μέτρα και πήγε σε δημόσιο νοσοκομείο μετά από σύσταση του γιατρού στη Λεωφόρο.Ο Γκαρσία από την άλλη που πονούσε τόσο δέχτηκε να δει γιατρό 20 λεπτά μετα φυγαδεύτηκε με ιδιωτικό βαν σε νοσοκομείο χορηγού της ομάδες του βγαίνοντας την άλλη μέρα χωρίς εξιτήριο και με κολάρο για πληγή στο χειλος.Άλλωστε το 10 όταν έδερναν στην προθέρμανση τον φροντιστή μας δεν αποχωρήσαμε αλλά ούτε και όταν έφαγε την φωτοβολίδα ο Γλύκος 4 χρόνια μετά.Δεν το παίζουμε Παναγίες έχουν γίνει πολλά στην Τούμπα(Σαχα κλπ) αλλά έχουμε δει εξίσου πολλά και άλλου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ απορώ που το παρακολουθείτε κιόλας το πρωτάθλημα. Δηλαδή τόση καούρα να δείτε σε ποιο λεπτό αποφάσισε ο Μπέος να γίνει η ανατροπή;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Μάλλον ήταν καλύτερη η περίοδος για την οποία ο Αλεξανδρής δήλωνε "Εγώ βουτούσα,αυτοί γιατί έδιναν πέναλτυ" ή όταν έβγαιναν τα πιστόλια στη Ν.Φιλαδέλφια στο "πέστε κάτω" ή στο κι εγώ κάλυπτα τον Κατσουράνη κλπ.Μια εξυγίανση λοιπόν στην οποία η ΑΕΚ έχει πάρει πέναλτυ έξω από την περιοχή με Λαμία,γκολ οφ σάιντ με την Ξάνθη εκτός,μη πέναλτυ και αποβολή με τον ΠΑΣ,μη αποβολή Μοράν εχθές που ο Ολυμπιακός έχει πάρει τα πέναλτυ του Φορτούνη με Πανιώνιο και Ξάνθη ή που δεν έχει πάρει πεναλτυ κατά του με Πανιωνιο στον Χατζισαφι και με τον Π.Α.Ο.Κ. να βάζει γκολ οφ σάιντ στον ΠΑΣ και να ακυρώνουν κανονικό γκολ ως οφ σάιντ στον Πλατάνια στο μεταξύ τους σας φαίνεται χειρότερο από τα αίσχη του παρελθόντος και χλευάζεται η εξυγίανση.Οσο για το προχθεσινό ουδεμία σχέση έχει με τον Ίβιτς(που ντρεπόμαστε που το τράβηξε τόσο)του οποίου άνοιξε το κεφάλι από κουτάκι μπύρας από τα 3 μέτρα και πήγε σε δημόσιο νοσοκομείο μετά από σύσταση του γιατρού στη Λεωφόρο.Ο Γκαρσία από την άλλη που πονούσε τόσο δέχτηκε να δει γιατρό 20 λεπτά μετα φυγαδεύτηκε με ιδιωτικό βαν σε νοσοκομείο χορηγού της ομάδες του βγαίνοντας την άλλη μέρα χωρίς εξιτήριο και με κολάρο για πληγή στο χειλος.Άλλωστε το 10 όταν έδερναν στην προθέρμανση τον φροντιστή μας δεν αποχωρήσαμε αλλά ούτε και όταν έφαγε την φωτοβολίδα ο Γλύκος 4 χρόνια μετά.Δεν το παίζουμε Παναγίες έχουν γίνει πολλά στην Τούμπα(Σαχα κλπ) αλλά έχουμε δει εξίσου πολλά και άλλου.
Ωραία όλα αυτά τα εξυγιαντικά που μου γράφεις.Θέλω να μου λύσεις μια μεγάλη απορία.
Το μηχανάκι κληρώθηκε τελικά ή όχι;
Εγώ απορώ που το παρακολουθείτε κιόλας το πρωτάθλημα.
Όταν έρθεις από δω θα σου λύσω την απορία.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το ξεχασαν κατι «αντρες» σε ενα σταθμο τρενων.Δεν ειναι για κληρωση.Μπορουν να ερθουν να το παρουν απο τη θύρα 6....
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.389
@panpan έχεις χάσει το χιούμορ σου.. έχει ένα συμβολισμό το μηχανάκι .. δεν το λέω έτσι απλά ..ξύστε την κούτρα σας..:D


Για το ελληνικό ποδόσφαιρο τα έχουμε πει πολλάκις.. δεν υφίσταται, έχει απαξιωθεί πλήρως.. παιχνίδι SL προχθές είχε 300 άτομα..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
@panpan έχεις χάσει το χιούμορ σου..
Να ψάξουμε να το βρούμε. :bleh::bleh:
έχει ένα συμβολισμό το μηχανάκι .
Ειλικρινά δεν τον ξέρω.

ελληνικό ποδόσφαιρο τα έχουμε πει πολλάκις.. δεν υφίσταται,
Πλάκα κάνεις;Ένα από τα καλύτερα της Ευρώπης.Απ'όλα έχει.Μπύρες,αποδείξεις ταμιακής,φωτοβολίδες,κροτήδες
σερβιέτες,μηχανάκια κλπ
Βρες μου ένα πρωτάθλημα (Ευρωπαικό) που να έχει τα μισά.
Όταν είχαμε κάνει συγκέντρωση στην Αθήνα ο @dik-7 με είχε ρωτήσει αν παρακολουθώ το Ελληνικό πρωτάθλημα και
ειδικά τον Ολυμπιακό.
ας μας πει τι του είχα πει αν θυμάται.
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
Το θέμα είναι καθαρά πολιτικό και το ποδόσφαιρο η βιτρίνα...είναι πασιφανές ότι η είσοδος του Ιβάν Σαββίδη στην οικονομική ζωή της χώρας αλλά και στο ποδόσφαιρο δεν αρέσει σε κάποιους και με πρόσχημα τις ομάδες γίνεται ένα πόλεμος κανονικός, όπου με έκπληξη βλέπουμε προαιώνιους εχθρούς όπως ο Οσφπ και ο Παο απροσδόκητα να συμμαχούν (θυμίζει λίγο απο την συμμαχία Πασοκ και ΝΔ η φάση...).
Όλοι ξέρουμε τι πρωτάθλημα έχουμε και όλοι ξέρουμε ότι δεν υπάρχει αναμάρτητος στο άθλιο ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου...αλλά το να μιλάει για αδικίες ο Οσφπ αποδεικνύει πόσο τον έχουν μικρύνει αυτοί που έχουν στα χέρια τους τα ηνία αυτού του πραγματικά μεγάλου σωματείου...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.389
Έβλεπα λίγο πριν το Εσπανιόλ-ΡΕΑΛ (που παρεπιπτόντως έληξε 1-0 με γκολ στη τελευταία φάση) και έβλεπα το γήπεδό της και έλεγα: ποιά ελληνική ομάδα ρε γαμότο έχει τέτοιο γήπεδο που έχει η Εσπανιόλ ..ποιά η Εσπανιόλ!!! που θα την παραλληλίζαμε με τον Ηρακλή ή με κανα Πανιώνιο (και πολύ λέω).. ποια λοιπόν; κανείς, άντε ο Ολυμπιακός (που απο ότι ακούω τελευταία δεν μπορεί να αποπληρώσει το δάνειο) να πλησιάζει κάπως που έχει παίξει και τόσα CL που η Εσπανιόλ δεν ξέρει τι είναι;; 40 χιλ θέσεων, με 20-25 χιλ διαρκείας .. τα ξες καλύτερα ούτως η άλλως τι στα λέω..

Τι να συγκρίνεις τώρα.. άντε πες.. εμείς εδώ ασχολούμαστε με παράγκες, στοιχήματα, διαιτησία (αγαπημένο σπορ μας), τα νομικά, τους παράγοντες τύπου μοντελοπνίχτη δηλαδή με οτιδήποτε άλλο εκτός απο το ίδιο το ποδόσφαιρο..
απο αυτή την αγωνιστική θα θυμάμαι την ωραία γκολάρα απο τον Ουάρντα..



ΥΓ. Η Εσπανιόλ είναι η μοναδική ομάδα που νίκησε την Μπάρτσα (στο κύπελλο) .. η μοανδική ήττα σε όλες τις διοργανώσεις για τη Μπάρτσα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom