The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Άδεια για ύπνο στο Ματσου πιτσου

Indignante. "Turistas" duermen en nuestra Maravilla de #Machupicchu" con la permisión de la Dirección Desconcentrada de Cultura.

Ya es reiterativo. ¿Hasta cuándo se va a permitir esto?

¡MÁXIMA DIFUSIÓN!

___________

Este es el pronunciamiento del Colegio de Licenciados en Turismo:

El colegio de licenciados en turismo, una vez más emite enérgicamente su voz de protesta ante la inoperancia de control del patrimonio cultural en la Llaqta de Machupicchu; contra la Dirección Desconcentrada de Cultura-DDC.

Ante estas pruebas irrefutables urge poner en práctica en forma estricta el plan de uso y las normas respectivas internacionales de conservación del patrimonio cultural.

El COLITUR consejo regional Cusco procederá legalmente contra los responsables de esta clase de atentados.

Estas fotos fueron tomadas el día 13 de febrero a horas 06:30 a.m. por un miembro de nuestra orden deontológica.

¡Protejamos Nuestro Patrimonio!
πως περααααασες; θα μας γραψεις καμια ιστορια με λιιιιγη θιουδαδ δε μεχικο και περου;;;;
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
πως περααααασες; θα μας γραψεις καμια ιστορια με λιιιιγη θιουδαδ δε μεχικο και περου;;;;
Πέρασα απίστευτα, φοβερή χώρα το Περού σε ολα του τι να πεις γι αυτη τη χώρα όποιος έχει πάει μόνο καταλαβαίνει θα ήθελα να γράψω ιστορία αλλά δεν είμαι καλός στη γραφή αλλά ετυχα κατι περιστατικά όπως τον Έλληνα Θεό Χρήστο που δούλευε στο Hostel στη Λίμα στο Pariwana και το αφεντικό ήθελε να τον δίωξει γιατί σε 5 μέρες είχε πηδήξει το μισο Hostel τη παιδική πορνεία που ειδα στο Κουσκο και στεναχωρήθηκα και τη περουβιανη μπλόγκερ που βγήκα για φαγητό και τα λέγαμε για ώρες φοβερο ταξιδι πάντως @Yorgos εχεις 1000% δίκιο που το εκθειάζεις τόσο!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.468
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πέρασα απίστευτα, φοβερή χώρα το Περού σε ολα του τι να πεις γι αυτη τη χώρα όποιος έχει πάει μόνο καταλαβαίνει θα ήθελα να γράψω ιστορία αλλά δεν είμαι καλός στη γραφή αλλά ετυχα κατι περιστατικά όπως τον Έλληνα Θεό Χρήστο που δούλευε στο Hostel στη Λίμα στο Pariwana και το αφεντικό ήθελε να τον δίωξει γιατί σε 5 μέρες είχε πηδήξει το μισο Hostel τη παιδική πορνεία που ειδα στο Κουσκο και στεναχωρήθηκα και τη περουβιανη μπλόγκερ που βγήκα για φαγητό και τα λέγαμε για ώρες φοβερο πάντως!
Ορίστε ένας νέος με αρχές και σωστά γούστα. Κάτσε θα μπει κανένας γραφικός ιταλόφιλος να μας πει για τα μακαρόνια με κιμά και τη στάνη του Μάτσου Πίτσου... A ναι κι ότι το Κούσκο είναι πόλη για ημερήσια...
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.399
Για την παιδική πορνεία δεν λες τίποτα γιώργη, άσε τα μακαρόνια με κιμά, εθνικό πιάτο στην Ελλάδα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.468
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
23 φορές στο Περού δεν το έχω δει ποτέ. Είμαι σιγουρος παντως πως στην ιταλια παιδικη πορνεία αποκλείεται να έχει λάβει χώρα ποτε .
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.399
23 φορές στο Περού δεν το έχω δει ποτέ. Είμαι σιγουρος παντως πως στην ιταλια παιδικη πορνεία αποκλείεται να έχει λάβει χώρα ποτε .
Α δεν έχω ιδέα για το τι παίζει στην Ιταλία, απλά μου έκανε εντύπωση που πήγε πρώτη φορά και ήταν από τις πρώτες εντυπώσεις που του έμειναν.

Τα μακαρόνια με κιμά μην ξαναθιξεις και όλα καλά θα πάνε.
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Α δεν έχω ιδέα για το τι παίζει στην Ιταλία, απλά μου έκανε εντύπωση που πήγε πρώτη φορά και ήταν από τις πρώτες εντυπώσεις που του έμειναν.

Τα μακαρόνια με κιμά μην ξαναθιξεις και όλα καλά θα πάνε.
Το περιστατικό που μου έτυχε έγινε έξω απο το pariwana hostel στο Κουσκο οπου δίπλα είναι και το καζίνο,3 η ώρα τα ξημερώματα περίμενα το βαν για την εκδρομή στο rainbow mountain και στη γωνία ένα παιδάκι γύρω στα 12 να μου κανει νόημα να πάω και να μου γυρίζει να κατεβάζει το παντελόνι και να δείχνει το κωλο του μετα απο 2 φορές εξαφανίστηκε,γυρίζοντας Ελλάδα το έψαξα λίγο και διάβασα ότι είναι πολυ αναπτυγμένη και oi ίδιοι γονείς απο τα χωριά γύρω απο το Κουσκο πάνε τα παιδιά σε μπάρ στο Κουσκο γι αυτο το λογο,τι να πεις.....

https://www.state.gov/j/tip/rls/tiprpt/countries/2016/258842.htm
https://www.tripsavvy.com/prostitution-in-peru-1619651
 
Last edited:

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
τελικα εδω μεσα εχουμε πολυταλαντα πλασματα..
μετα την πιτα που ειδα στην Αθηνα απευθυνθηκα στην @elenara88 για την πιτα που θελαμε να κοψουμε απο μια αλλη ομαδα και το αποτελεσμα απλα εντυπωσιακο.
Το ανεβαζω απλα για να θαυμασετε τι μπορει να κανει ενας ανθρωπος οταν εχει μερακι και ταλεντο
Kοκκινιζω! Χαιρομαι πολυ που φανηκα ανταξια της εμπιστοσυνης σας!


Το σεμεδάκι όμως είναι όλα τα λεφτά... :)
:haha::haha::haha: δεν υπαρχεις !!!!
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Καλησπέρα σε όλους!Μια φίλη κάνει έρευνα και ψάχνει δασκάλες/ους γενικής εκπαίδευσης που εχουν αντιμετωπίσει σχολικό εκφοβισμό σε παιδιά με Αυτισμό!Υπάρχει κανείς εδω;
υ.γ ας διαγραφεί απο τους admins αν θεωρηθεί οτι μπορεί να δυσκολέψει την λειτουργία της ομάδας!
Ευχαριστώ!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σε όλους!Μια φίλη κάνει έρευνα και ψάχνει δασκάλες/ους γενικής εκπαίδευσης που εχουν αντιμετωπίσει σχολικό εκφοβισμό σε παιδιά με Αυτισμό!Υπάρχει κανείς εδω;
υ.γ ας διαγραφεί απο τους admins αν θεωρηθεί οτι μπορεί να δυσκολέψει την λειτουργία της ομάδας!
Ευχαριστώ!!
Και όποιος/α ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει μαζί σου με πμ. Σωστά? ;)
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
H φωτογραφία έχει αναρτηθεί από το Φιλοζωικό Σωματείο Μαραθώνα. Αν πρόκειται να ταξιδέψει κάποιο μέλος και μπορεί να πάρει το ζωάκι, ας επικοινωνήσει σε αυτό το τηλέφωνο.


 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.615
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom