Γενικά Προταση για χειμερινο προορισμο

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Πάντως,η βόρεια Ιταλία δεν έχει τα χαρακτηριστικά που είπες...
Και η νότια Ευρώπη,εκτός απο την μεγαλύτερη μέρα,έχει και καλύτερες θερμοκρασίες απο την βόρεια,που την κάνει ιδανική για χειμώνα...
Εγώ προτιμώ το ανάποδο...βορρά το καλοκαίρι και νότο τον χειμώνα.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Η ρουμανια οντως φαινετιαι αρκετα ωραια περιπτωση,οταν εχω χρονο θα μελετησω ολο το στορυ.

Οσον αφορα τις θερμοκρασιες, μου αρεσει το κρυο και το χιονι δεν εχω προβλημα.
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπερα σας , εχει παει κανεις στο Γκντανσκ;
Εχει φτηνα απευθειας η Ryan απο Αθηνα κ δειχνει πολυ ομορφο μερος.
3 βραδια θελω να παω αρχες Δεκεμβρη...
Σκεφτομαι ειτε εκει ,ειτε Κρακοβια ,ειτε Βρυξελλες (Μπρυζ).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Καλησπερα σας , εχει παει κανεις στο Γκντανσκ;
Εχει φτηνα απευθειας η Ryan απο Αθηνα κ δειχνει πολυ ομορφο μερος.
3 βραδια θελω να παω αρχες Δεκεμβρη...
Σκεφτομαι ειτε εκει ,ειτε Κρακοβια ,ειτε Βρυξελλες (Μπρυζ).
Απριλη ειχε -5 βαθμους. Ειναι υπεροχο το Γκντανσκ. Εκτιμησε τις θερμοκρασιες Δεκεμβρη και αποφασισε.
 

agka8l

Member
Μηνύματα
37
Likes
25
Καλησπερα σας , εχει παει κανεις στο Γκντανσκ;
Εχει φτηνα απευθειας η Ryan απο Αθηνα κ δειχνει πολυ ομορφο μερος.
3 βραδια θελω να παω αρχες Δεκεμβρη...
Σκεφτομαι ειτε εκει ,ειτε Κρακοβια ,ειτε Βρυξελλες (Μπρυζ).
Καλησπερα , δεν ξερω για το Γκντανσκ
η μπρούζ ειναι πραγματικά πανέμορφη πολη , θα σε μαγέψει και τον δεκέμβρη με το χριστουγενιάτικο κλίμα ειναι ακομα ομορφότερη
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.771
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
@johnmat Έχε υπ' όψιν ότι οι απευθείας πτήσεις προς Γκντανσκ εκτελούνται μέχρι και τέλος Οκτωβρίου. Βέβαια το Δεκέμβρη μπορείς να πετάξεις για Πόζναν ή Βαρσοβία αν επιλέξεις το Γκντανσκ.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Καλησπέρα φίλοι μου... Θα ήθελα την βοήθειά σας... Μου αρέσει γενικώς να κάνω κρατήσεις αρκετά νωρίς οπότε κοιτάω για καποιο προορισμο στην Ευρώπη για Δεκέμβριο (μέσα) αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω και θα ηθέλα καποιες γνωμες απο προσωπικές σας εμπειρίες. Αυτό που ψαχνω ειναι ο προορισμος να σου δινει αυτη τη γιορτινη αισθηση των Χριστουγέννων.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Σχεδόν σε όποια χώρα πας θα πέσεις πάνω σε Χριστουγενιάτικες αγορές! Βερολίνο, Βιέννη, Πράγα, Παρίσι, Κοπενχάγη, Βρυξέλες, Λονδίνο, Ταλλίν, Νυρεμβέργη, Βουδαπέστη, Μπρυζ, Κολωνία, Σάλτσμπουργκ, Στρασβούργο, Ζυρίχη, Μαδρίτη, Ρώμη, Κόλμαρ, Ζάγκρεμπ κλπ. Γκούγκλαρε και ανάλογα αποφάσισε..........
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπερα , δεν ξερω για το Γκντανσκ
η μπρούζ ειναι πραγματικά πανέμορφη πολη , θα σε μαγέψει και τον δεκέμβρη με το χριστουγενιάτικο κλίμα ειναι ακομα ομορφότερη


Η Aegean έχει τα εισιτήρια γύρω στα 130€ για τέλη Νοέμβρη που κοιτάω , η Ryan σαφώς πιο φτηνά , όμως σου έρχεται μία η άλλη καθώς το τραίνο για Μπρυζ είναι πιο ακριβό..
Θα περιμένω μπας κ βγάλει καμμιά προσφορά (αν πετύχω το εισιτήριο γύρω στο 100ρικο τα έκλεισα αμέσως)
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αν θυμάμαι καλά η Ryan έχει όλο τον χειμώνα πτήσεις. Μπήκα τώρα να κοιτάξω , αλλά το site της κάνει αναβάθμιση και ειναι εκτός λειτουργίας/
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Το ATH - GDN θα γινεται μεχρι τελη ΟκΟκτωβρίου αν δεν εχει αλλαξει κατι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom