Πολωνία Μετακινήσεις στην Πολωνία

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Γράψτε τέλος Polskibus
Έγινε FlixBus το κερατό μου μέσα...
Και μπήκα να τσεκάρω κάτι εισιτήρια, δυο-τρεις μέρες πριν και μου έβγαζε flixbus, ενώ καμιά εβδομαδα πριν έβλεπα κανονικά σαν polski bus.
Μονοπώλιο το κάνει η flixbus;Και polski bus και megabus.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Εδω και καιρο εχει ανακοινωθει αν θυμαμαι καλα, ή διαρρευσει αν οχι ανακοινωθει...
 

agka8l

Member
Μηνύματα
37
Likes
25
Kαλησπέρα ,
ταξιδεύω με RyanAir και φτάνω απο ελλάδα Κρακοβία και φευγω απο βρότσλαβ για ελλάδα στην επιστροφή.
Ποιος ειναι ο καλυτερος τρόπος εκτος απο ταξι να παω απο το αεροδρόμιο στην πόλη (κρακοβία)? και απο το βρότσλαβ στο αεροδρόμιο κοπέρνικος ?

επισσης για να παω απο κρακοβια προς βρότσλαβ καθως εβλεπα οτι δεν με βολευουν οι ωρες των τραίνων ειδα τα πολυσυζητημένα flixbus/polskibus οπου εχει δρομολόγια σε ωρες φυσιολογικές και τιμές χωμα 3-4€ να το προτιμίσω?
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Απο Βρότσλαβ για το αεροδρόμιο θα πάρετε το λεωφορείο 106 αν θυμάμαι καλά. Είναι πολύ οικονομικό το εισιτήριο και θα χρειαστείτε κανα 30-45 λεπτά
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Καλησπερα!

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει συνδεση του αεροδρόμιου της κρακοβιας με την πολη με ιδιωτικα λεωφορεια, τυπου terravision, easybus, National Express κτλ ή ειναι διαθεσιμη μονο η τοπικη συγκοινωνια ??
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
μπες στο rome2rio.com και βαλε τις διαδρομες που θες ή ψαξε στις σελιδες των εταιριων
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Το συγκεκριμενο σαιτ εμφανιζει μονο την τοπικη συγκοινωνια, και στα σαιτ των εταιρειων που γνωριζω, εγω δεν υπαρχει η συγκεκριμενη διαδρομη.

Οποτε να υποθεσω οτι δεν υπαρχει κατι περα απο την τοπικη συγκοινωνια?
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Γνωριζετε αν στα τρένα IC γίνεται κράτηση συγκεκριμένης θέσης ή καθεσαι όπου βρείς; Βρίσκω μεγάλη διαφορά στην τιμή σε σχέση με EIC κ ο χρόνος είναι σχεδόν ίδιος.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Γνωριζετε αν στα τρένα IC γίνεται κράτηση συγκεκριμένης θέσης ή καθεσαι όπου βρείς; Βρίσκω μεγάλη διαφορά στην τιμή σε σχέση με EIC κ ο χρόνος είναι σχεδόν ίδιος.
Αν θυμάμαι καλά κατά τη διάρκεια της κράτησης σου ζητάει να επιλέξεις Παράθυρο, μέση ή διάδρομο και στο τέλος σου δίνει θέση αυτόματα.
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Αν θυμάμαι καλά κατά τη διάρκεια της κράτησης σου ζητάει να επιλέξεις Παράθυρο, μέση ή διάδρομο και στο τέλος σου δίνει θέση αυτόματα.
δεν μου ζηταει κατι τετοιο...δεν μου δινει αριθμο θεσης. εω το eip δινει. γνωριζει καποιος επισης για αλλες παροχες πχ internet, θερμανση ή γενικα τις διαφορες?
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
δεν μου ζηταει κατι τετοιο...δεν μου δινει αριθμο θεσης. εω το eip δινει. γνωριζει καποιος επισης για αλλες παροχες πχ internet, θερμανση ή γενικα τις διαφορες?
Τώρα μόλις έκανα ένα τεστ και είδα ότι στα IC τσεκάρεις στην αρχή στο Preferred seat position: παράθυρο,μέση ή διάδρομο προχωράς την κράτηση γράφεις ονοματεπώνυμο και στο επόμενο βήμα προχωράς στη πληρωμή που φαίνονται και οι θέσεις ..
Screenshot-2018-.png
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Θα το δω..αν κ κ εγώ δεν το βρήκα! Σε ευχαριστώ για την βοήθεια!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom