Γενικά Καλοκαιρινές διακοπές 2018

Christostz

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλημέρα ,θα ήθελα να με βοηθήσετε στην όσο τον δυνατόν καταλληλότερη επιλογή Νησιού για τις καλοκαιρινές μου διακοπες,Αρχικά θα πάω με την κοπέλα μου και επειδή δουλεύουμε μαζί κανονίσαμε να πάρουμε άδεια την τελευταία βδομάδα του Αυγουστου.Θα θέλαμε ένα νησί επειδή σκοπεύουμε να πάμε για 4-5 μέρες όχι πολύ μεγάλο για να το γυρισουμε ,αν γίνεται και χωρίς να χρειαστεί να μεταφέρω αμάξι ακόμα καλύτερα,να έχει όμορφες παραλίες ,ωραίο φαγητό και να έχει και μια τιμια νυχτερινή ζωή.Απο οικονομικά απλά να είναι σε λογικές τιμες.Νησια που έχουμε αφαιρέσει λόγω του ότι έχουμε επισκεφθεί,Νάξος, Κέρκυρα, Σαντορίνη,Κρήτη,Σαμος ,Μυκονος , Ρόδος,κως ,Σπετσες ,Ιος ,Σκυρος ,Σκιαθος .Ευχαριστω προκαταβολικά.
 

Christostz

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση,αν σου έλεγα να κρατήσεις το επικρατέστερο ;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση,αν σου έλεγα να κρατήσεις το επικρατέστερο ;
Και τα 4 ειναι πανεμορφα, εγω εχω μεγαλη αγαπη στην Κυθνο, αλλα χρειαζεται αυτοκινητο. Στα υπόλοιπα δεν ξερω με λεπτομερεια, αλλά έχουν συγκοινωνίες.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Σίφνος!Γραφικό νησάκι,καθαρά νερά,ωραίοι οικισμοί και βλέπεις και αρκετά με το λεωφορείο,χωρίς αυτοκίνητο.Άσε που κάποιοι οικισμοί είναι τόσο κοντά μεταξύ τους,που πας και με τα πόδια ή και με ταξί(δεν θα σου πάρει πολλά).
 

Christostz

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Η περιγραφή σου σε συνδυασμό με αυτά που διαβάζω και βλέπω εδώ και κάποιες μέρες για την Σίφνο πληρουν όλες τις προυποθεσεις μας και βρισκεται στην κορυφη των επιλογών μου.

Σε ευχαριστώ για την άποψη.
 

Ginagiannakou

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Καλησπέρα σε όλους! :)
Πλησιάζει το καλοκαιράκι μας και ετσι σκέφτομαι να παω διακοπές μέσα/τέλη Ιουνίου σε κάποιο νησάκι για 4-5 μέρες. Ωστόσο δεν εχω αυτοκίνητο και ετσι θα ήθελα να βρω ενα νησί με όμορφες παραλίες στις οποίες να μπορώ να παω είτε με λεωφορείο απο το νησί είτε με τα ποδια. Η νυχτερινή ζωή δεν με νοιάζει τοσο οσο να εχει όμορα φυσικά τοπία και παραλίες με άμμο! Αν εχει και όμορφη χώρα ακομα καλυτερα!! Ειμαι ανοιχτή σε κάθε πρόταση καθώς εχω παει μονο Σκιαθο και Πάρο. Κάθε γνώμη θα εκτιμηθεί:welcome:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Τα Κουφονησια καλυπτουν ολα οσα ζητας κ ο Ιουνιος ειναι πολυ καλη περιοδος γιατι μετα γινεται χαμος.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπέρα σε όλους! :)
Πλησιάζει το καλοκαιράκι μας και ετσι σκέφτομαι να παω διακοπές μέσα/τέλη Ιουνίου σε κάποιο νησάκι για 4-5 μέρες. Ωστόσο δεν εχω αυτοκίνητο και ετσι θα ήθελα να βρω ενα νησί με όμορφες παραλίες στις οποίες να μπορώ να παω είτε με λεωφορείο απο το νησί είτε με τα ποδια. Η νυχτερινή ζωή δεν με νοιάζει τοσο οσο να εχει όμορα φυσικά τοπία και παραλίες με άμμο! Αν εχει και όμορφη χώρα ακομα καλυτερα!! Ειμαι ανοιχτή σε κάθε πρόταση καθώς εχω παει μονο Σκιαθο και Πάρο. Κάθε γνώμη θα εκτιμηθεί:welcome:
Αγκιστρι..κοντα στην Αθηνα και με κτελ ικανοποιητικο..και Συρο εχει καλο κτελ επισης!
 

Ginagiannakou

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Τα Κουφονησια καλυπτουν ολα οσα ζητας κ ο Ιουνιος ειναι πολυ καλη περιοδος γιατι μετα γινεται χαμος.
Ευχαριστω για την απαντηση! Η αληθεια ειναι πως τα Κουφονησια ηταν απο τις πρωτες μου επιλογές μέχρι που είδα τις τιμές στα δωμάτια :( Και η Φολέγανδρος μου αρέσει ως νησί και εχει καλυτερες τιμές στα δωμάτια.

Αγκιστρι..κοντα στην Αθηνα και με κτελ ικανοποιητικο..και Συρο εχει καλο κτελ επισης!
Ευχαριστω για τις προτάσεις! Απο χωρα και παραλίες πως ειναι αυτα τα νησιά;
 
Last edited by a moderator:

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Ευχαριστω για την απαντηση! Η αληθεια ειναι πως τα Κουφονησια ηταν απο τις πρωτες μου επιλογές μέχρι που είδα τις τιμές στα δωμάτια :( Και η Φολέγανδρος μου αρέσει ως νησί και εχει καλυτερες τιμές στα δωμάτια.
Ιουνιο νομιζω θα βρεις κ καλες τιμες. Μην κοιτας booking
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ευχαριστω για τις προτάσεις! Απο χωρα και παραλίες πως ειναι αυτα τα νησιά;
Αγκιστρι εχει ωραιες παραλιες στην Απονησο πχ ειναι πολυ ωραια,χωρα εχει μαγαζακια και για φαι και για ποτο..ειναι μικρο νησι οποτε με ποδια εισαι διπλα παντου!Συρος επισης εχει ωραιες παραλιες,ισως κανεις πιο πολυ ωρα να πας με κτελ αλλα αξιζουν!Ποσειδωνια αξιζει και Γαλησσα αρκει να μην εχει αερα γιατι γινεσαι λιγο σνιτσελακι:pστη χωρα εχει γραφικοτητα και πληθωρα επιλογων απο μαγαζια...βασικα ριξε μια ματια google να δεις απο εικονες πως ειναι το καθε ενα νησι και μετα λαβε υποψην σου το οικονομικο παραγοντα αλλα και τις μερες που διαθετεις...πχ για Αγκιστρι πιο λιγη ωρα κανεις να πας απ οτι Συρο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom