Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Α ρε γατάκι Μάικλ,σε πάτησε ο Βασιλάκης.
Μην τον κατηγορείς. Δίνει την ευκαιρία και στις λαικες τάξεις να γευτουν τα προνόμια των Goldαδων με ενα συμβολικο τιμημα. Οδευουμε προς την αταξική κοινωνία, επιτέλους. Ο Βασιλακης σηκωσε το λαβαρο της επαναστασης
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
#ΤΙΝΑΦΤΟΡΕ;
Πονταρετε για θεση Business
https://el.aegeanair.com/taksidepste/upgrade/
ακολουθει την αγορα. οτι κανουν αλλοι αρκετα χρονια τωρα. Lufthansa κ το γκρουπ της, Qatar, Etihad, Air new zealand, Virgin, tap, klm και πολλες αλλες τωρα κ κατα περιοδους. και φυσικα Alitalia... καλη κινηση. αν πιασει στην αγορα θα δειξει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
ακολουθει την αγορα. οτι κανουν αλλοι αρκετα χρονια τωρα. Lufthansa κ το γκρουπ της, Qatar, Etihad, Air new zealand, Virgin, tap, klm και πολλες αλλες τωρα κ κατα περιοδους. και φυσικα Alitalia... καλη κινηση. αν πιασει στην αγορα θα δειξει.
Και ένα σωρό αλυσίδες ξενοδοχείων, επίσης.
Προσοχή, παρότι το εισιτήριο business τελικά το πληρώνεις, δίνει μίλια economy.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Και ένα σωρό αλυσίδες ξενοδοχείων, επίσης.
Προσοχή, παρότι το εισιτήριο business τελικά το πληρώνεις, δίνει μίλια economy.
Με 50 ευρω ελαχιστο ποσο σε πτηση εξωτερικου που ελεγξα μου δινει
Experience More Comfort In Business:
  • More free luggage allowance (2 pieces of hand luggage and 2 pieces of checked luggage)
  • Free lounge access
  • Premium food & beverages
  • Dedicated check-in desks at the airport
  • Priority boarding & disembarkation
ε δεν θα ηταν υπερβολη να ζητησω και μιλια για business με αυτο το ποσό? (το οποιο ποσο ειναι κλασμα του κανονικου λογω της προσφορας της Mastercard. Το να πεταξεις business με αυτο το ποσο ειναι σαν να κλεβεις εκκλησια)
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Το ελάχιστο ποσό εκκίνησης για αναβάθμιση σε business για πτήση Θεσ/νίκη-Παρίσι μου το έβγαλε 65 ευρώ και για την επιστροφή 65+10 για φόρους ...αν στο εγκρίνουν φυσικά...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Με 50 ευρω ελαχιστο ποσο σε πτηση εξωτερικου που ελεγξα μου δινει
Experience More Comfort In Business:
  • More free luggage allowance (2 pieces of hand luggage and 2 pieces of checked luggage)
  • Free lounge access
  • Premium food & beverages
  • Dedicated check-in desks at the airport
  • Priority boarding & disembarkation
ε δεν θα ηταν υπερβολη να ζητησω και μιλια για business με αυτο το ποσό? (το οποιο ποσο ειναι κλασμα του κανονικου λογω της προσφορας της Mastercard. Το να πεταξεις business με αυτο το ποσο ειναι σαν να κλεβεις εκκλησια)
Εγώ το δοκίμασα σε μια πτήση Γερεβάν - Αθήνα (το βασικό εισιτήριο είναι με μίλια), μου ζήταγε €60.00 minimum

Και μου δίνει:
- Έξτρα αποσκευές (πράγμα άχρηστο, γιατί είναι πτήση επιστροφής στην Αθήνα, και δε θα είναι και γνωστό αν θα το έχω όταν ξεκινάω το ταξίδι μου: όταν θα με ενημερώσουν αν δέχονται ή όχι την προσφορά θα είναι αργά για το πακετάρισμά μου).
- Lounge acceess που έχω ήδη ως χρυσό μέλος.
- Φαγητό και ποτό (σε πτήση στις 05:00 π.μ., δεν έιμαι διατεθειμένος να πληρώσω €60 για μια ξαναζεσταμένη ομελέτα από αυγά σκόνη, και ποτά δε θα πιω τέτοια ώρα...)
- Dedicated check-in desks αδιαφορώ, πιο πολύ με ενδιαφέρει να μπορώ να κάνω check-in 4 ώρες πριν την πτήση, κι αυτό δεν το προσφέρουν.
- Priority boarding έχω ήδη ως χρυσό μέλος
- Priority disembarkation έχει κάποιο νόημα, αλλά στις 7π.μ. που φτάνω Αθήνα προτιμώ να καθυστερήσω και λίγο για να πάω απευθείας στη δουλειά.
Και χάνω και το upfront που έχω πληρώσει.

Αν μπορούσα να κάνω bid στα €20 θα το έκανα, κυρίως επειδή στη business έχει περισσότερη ησυχία για να κοιμηθώ λίγο. Αλλά δεν είναι ύπνος της προκοπής αυτός στο Α320, οπότε παραπάνω δε δίνω. Και με συναίσθηση ότι κάποιος μπορεί να κάνει bid παραπάνω και να το πάρει αυτός το upgrade.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Κι εγω σκεφτομαι να το αξιοποιησω σε πτηση που θα εχω αναγκη για τσεκαρισμενη αποσκευη, γιατι αυτο θεωρω σημαντικοτερο προνομιο, παρα το πρωινο στο lounge το οποιο προτιμω να ανταλλαξω με μια ωρα περισσοτερο υπνο και μαλιστα αφου θα ακολουθησει δευτερο πρωινο στην πτηση.
Αλλα το ενδιαφερον εδω ειναι οτι τα προνομια του Silver στατους για 2 upgrades εξασφαλιζονται με ελαχιστα χρηματα και μαλιστα αναβαθμιζοντας πτησεις Go Light, οπως αυτη που ελεγξα. Αφου πλεον τα Happy Miles ειναι προνομιο ολων των κατοχων μιλιων, ουσιαστικα μενει μονο το προνομιο 2 εισοδων σε lounge και του λογαριασμου Together για τους Silver, οποτε πιστευω οτι δεν ειναι δα και κανενα σπουδαιο στατους το Silver.
Τωρα προσεξα οτι εγραψες πως επιτρεπει και αναβαθμιση award εισιτηριων.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
που θα εχω αναγκη για τσεκαρισμενη αποσκευη
και γιατί να μην εξαργυρώσεις 2000 μίλια παραπάνω από το να δώσεις 60 ευρώ τουλάχιστον για μια τσεκαρισμένη αποσκευή,μιλάμε φυσικά για την περίπτωση ναύλου με μίλια..
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Αρα εχουμε 20 320neo & 10 321neo και βλεπουμε για μετα. Επισης δε μας αναφερει οταν παραδοθουν ολα αυτα ποσα αλλα θα αποχωρησουν. Οπως πριν 20 μηνες που ηρθαν δυο ATR αλλα εφυγαν 3 Q100 και τελικα η συνολικη διαθεσιμη χωρητικοτητα παρεμεινε σταθερη.

Οπως και να έχει ειναι πολυ θετικο το οτι περιλαμβανεται στην παραγγελια και 321neo καθως δινουν δυνατοτητα επεκτασης σε νεες για την εταιρια αναδυομενες αγορες(Ινδια, Αφρικη κλπ)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom